Širvintos – gerasis pavyzdys

Balandžio 2 d. Užsienio reikalų ministerijoje vyko susitikimas, kuriame projektas „Globalios Širvintos“ buvo pristatytas kaip gerasis pavyzdys.

Balandžio 2 dieną „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija surengė ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimą. Susitikime dalyvavo 55 atstovai iš 30 Lietuvos savivaldybių. Renginio dalyviams buvo pristatyta naujausia užsienio lietuvių apklausa, referendumo dėl pilietybės išsaugojimo komunikacijos strategija, aptartos projekto „Globalūs regionai“ aktualijos.

Bendruomenių vystymo iniciatyvas ir bendradarbiavimo su savivaldybėmis galimybes pristatė projekto „Renkuosi Lietuvą“ koordinatorius Justinas Ulba, konsultuojantis į Lietuvą norinčius grįžti ir jau sugrįžusius asmenis. Patirtimi, telkiant užsienyje gyvenančius lietuvius, pasidalijo projekto „CityAlumni“ koordinatorė Marija Šaraitė, Jaunimo Reikalų Departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Pasaulio lietuvių bendruomenės pilietinės iniciatyvos „DABAR = Dalyvaukime ir Aktyviai Balsuokime Ateinančiuose Rinkimuose“ atstovai. Susitikimo metu buvo aktyviai diskutuojama kaip palaikyti ryšį su išvykusiais, kaip burti bendruomenes bei bendradarbiauti.

Džiugu, kad kaip gerasis savivaldybių pavyzdys buvo pristatytas projektas „Globalios Širvintos“. Šio projekto administratorė Agnė Lazarevičiūtė pranešimo metu susirinkusiems pristatė ne tik vieną iš pirmųjų Lietuvoje startavusią interneto svetainę, aktyvią ir daugybę išvykusių širvintiškių pritraukusią socialinio tinklo Facebook paskyrą, bet ir įvairias priemones bei akcijas, kurios užsienyje gyvenantiems kraštiečiams leidžia neatitolti nuo gimtojo krašto aktualijų, kviečia teikti savas idėjas ir pasiūlymus. A. Lazarevičiūtė pristatė pirmąją, į projekto veiklą įsijungusią „Globalių Širvintų“ ambasadorę Jeleną Masiukę bei jos vadovaujamą lietuvių bendruomenę Didžiojoje Britanijoje, Lidso mieste. Aktyvi bendruomenės veikla užsienyje ir dėl projekto užsimezgęs naujas ryšys su Širvintų rajonu dar labiau skatina bendruomeniškumą ir norą saugoti bei puoselėti lietuviškąsias tradicijas.

Kviečiame prisijungti prie projekto „Globalios Širvintos“ bendruomenės ir aktyviai dalyvauti veiklose, o turintiems idėjų ir entuziazmo išvykusiems kraštiečiams siūlome burtis į City Alumni klubą. Taip pat kviečiame tapti „Globalių Širvintų“ ambasadoriumi/-e šalyje, kurioje gyvenate.

Primename, kad 2019 m. liepos 19 d. kviečiame visus sugrįžti į savo gimtąjį kraštą ir kartu su artimaisiais bei draugais dalyvauti pasaulio širvintiškių susitikime.

Iškilus klausimams, galite kreiptis tel. 8 683 18 257 arba el. paštu Globalios@sirvintos.lt

GŠ informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos