Širvintos – gerasis pavyzdys

Balandžio 2 d. Užsienio reikalų ministerijoje vyko susitikimas, kuriame projektas „Globalios Širvintos“ buvo pristatytas kaip gerasis pavyzdys.

Balandžio 2 dieną „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija surengė ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimą. Susitikime dalyvavo 55 atstovai iš 30 Lietuvos savivaldybių. Renginio dalyviams buvo pristatyta naujausia užsienio lietuvių apklausa, referendumo dėl pilietybės išsaugojimo komunikacijos strategija, aptartos projekto „Globalūs regionai“ aktualijos.

Bendruomenių vystymo iniciatyvas ir bendradarbiavimo su savivaldybėmis galimybes pristatė projekto „Renkuosi Lietuvą“ koordinatorius Justinas Ulba, konsultuojantis į Lietuvą norinčius grįžti ir jau sugrįžusius asmenis. Patirtimi, telkiant užsienyje gyvenančius lietuvius, pasidalijo projekto „CityAlumni“ koordinatorė Marija Šaraitė, Jaunimo Reikalų Departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Pasaulio lietuvių bendruomenės pilietinės iniciatyvos „DABAR = Dalyvaukime ir Aktyviai Balsuokime Ateinančiuose Rinkimuose“ atstovai. Susitikimo metu buvo aktyviai diskutuojama kaip palaikyti ryšį su išvykusiais, kaip burti bendruomenes bei bendradarbiauti.

Džiugu, kad kaip gerasis savivaldybių pavyzdys buvo pristatytas projektas „Globalios Širvintos“. Šio projekto administratorė Agnė Lazarevičiūtė pranešimo metu susirinkusiems pristatė ne tik vieną iš pirmųjų Lietuvoje startavusią interneto svetainę, aktyvią ir daugybę išvykusių širvintiškių pritraukusią socialinio tinklo Facebook paskyrą, bet ir įvairias priemones bei akcijas, kurios užsienyje gyvenantiems kraštiečiams leidžia neatitolti nuo gimtojo krašto aktualijų, kviečia teikti savas idėjas ir pasiūlymus. A. Lazarevičiūtė pristatė pirmąją, į projekto veiklą įsijungusią „Globalių Širvintų“ ambasadorę Jeleną Masiukę bei jos vadovaujamą lietuvių bendruomenę Didžiojoje Britanijoje, Lidso mieste. Aktyvi bendruomenės veikla užsienyje ir dėl projekto užsimezgęs naujas ryšys su Širvintų rajonu dar labiau skatina bendruomeniškumą ir norą saugoti bei puoselėti lietuviškąsias tradicijas.

Kviečiame prisijungti prie projekto „Globalios Širvintos“ bendruomenės ir aktyviai dalyvauti veiklose, o turintiems idėjų ir entuziazmo išvykusiems kraštiečiams siūlome burtis į City Alumni klubą. Taip pat kviečiame tapti „Globalių Širvintų“ ambasadoriumi/-e šalyje, kurioje gyvenate.

Primename, kad 2019 m. liepos 19 d. kviečiame visus sugrįžti į savo gimtąjį kraštą ir kartu su artimaisiais bei draugais dalyvauti pasaulio širvintiškių susitikime.

Iškilus klausimams, galite kreiptis tel. 8 683 18 257 arba el. paštu Globalios@sirvintos.lt

GŠ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+