Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

Slaugytojos rankoje oksimetras – prietaisas, su kuriuo galima išmatuoti kūno prisotinimą deguonimi.

Dar prieš porą mėnesių ėmė sklisti žinia, jog Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre atsirado „stebuklingas“ 113 kabinetas, kuriame, jeigu reikia recepto, nueisi ir ten jį išrašys. Net nebereikės eiti pas gydytoją…

Pasak Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės Liudmilos Braškienės, toks kabinetas iš tikrųjų yra. „Pacientai ten lankosi, tik kartais pradeda piktnaudžiauti ir, pasibaigus vaistams, eina ten visą laiką ir prašo pratęsti receptą. Slaugytoja kiekvieną kartą to daryti negali, nes to neleidžia įstatymas. Ji gali pratęsti tik vieną kartą. Pavyzdžiui, paskyrė gydymą pusei metų. Jeigu jūs neturite pinigų ir perkate vaistus vienam mėnesiui, tai kitam mėnesiui slaugytoja išrašys vaistus, nes bendras receptas yra tęstinis. Naujam gydymo etapui slaugytoja išrašyti vaistų negali, neturi teisės tai daryti be gydytojo žinios. Taip yra paties paciento labui, nes prabėgus pusei metų, gydytojas turi patikrinti vaistų poveikį organizmui. Gal tą ar kitą vaistą jau reikia pakeisti kitu, o gal visai atsisakyti“, – sako Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė.

Pasak dirbančios 113 kabinete slaugytojos Astos Autukevičienės, jeigu ligoniui nepavyksta užsiregistruoti pas šeimos gydytoją ir baigiasi kompensuojami vaistai ir žmogus apsilanko antrą kartą, tuomet, gydytojui leidus, slaugytoja turi teisę išrašyti tuos pačius vaistus.

Slaugytoja Asta Autukevičienė matuoja paciento kraujospūdį.

Į šį kabinetą gali kreiptis karščiuojantys, kenčiantys skausmą, ūmios ligos ištikti pacientai. Įvertinu būklę, pamatuoju temperatūrą, kraujospūdį. Jeigu kraujospūdis aukštas ir maudžia širdies plote, nusiunčiu pasidaryti širdies elektrokardiogramą, o tada nukreipiu pas paciento šeimos gydytoją. Jeigu ligonis gydėsi namuose ir tris dienas buvo aukšta temperatūra, tuomet nusiunčiu skubiam kraujo tyrimui, kurį atlieka valandos bėgyje. Tada ir gydytojui būna aiškiau, – pasakoja slaugytoja ir priduria: – Pacientų per dieną apsilanko apie dvidešimt, dažnai ir gerokai daugiau, o epidemijos metu ir virš trisdešimt.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas”

  1. Ligonis 2 parašė:

    Gerai gydytoju nereiks .

  2. ligonis parašė:

    aciu uz informacija nezinojau

Comments are closed.

scroll to top
+