+

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

Slaugytojos rankoje oksimetras – prietaisas, su kuriuo galima išmatuoti kūno prisotinimą deguonimi.

Dar prieš porą mėnesių ėmė sklisti žinia, jog Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre atsirado „stebuklingas“ 113 kabinetas, kuriame, jeigu reikia recepto, nueisi ir ten jį išrašys. Net nebereikės eiti pas gydytoją…

Pasak Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės Liudmilos Braškienės, toks kabinetas iš tikrųjų yra. „Pacientai ten lankosi, tik kartais pradeda piktnaudžiauti ir, pasibaigus vaistams, eina ten visą laiką ir prašo pratęsti receptą. Slaugytoja kiekvieną kartą to daryti negali, nes to neleidžia įstatymas. Ji gali pratęsti tik vieną kartą. Pavyzdžiui, paskyrė gydymą pusei metų. Jeigu jūs neturite pinigų ir perkate vaistus vienam mėnesiui, tai kitam mėnesiui slaugytoja išrašys vaistus, nes bendras receptas yra tęstinis. Naujam gydymo etapui slaugytoja išrašyti vaistų negali, neturi teisės tai daryti be gydytojo žinios. Taip yra paties paciento labui, nes prabėgus pusei metų, gydytojas turi patikrinti vaistų poveikį organizmui. Gal tą ar kitą vaistą jau reikia pakeisti kitu, o gal visai atsisakyti“, – sako Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė.

Pasak dirbančios 113 kabinete slaugytojos Astos Autukevičienės, jeigu ligoniui nepavyksta užsiregistruoti pas šeimos gydytoją ir baigiasi kompensuojami vaistai ir žmogus apsilanko antrą kartą, tuomet, gydytojui leidus, slaugytoja turi teisę išrašyti tuos pačius vaistus.

Slaugytoja Asta Autukevičienė matuoja paciento kraujospūdį.

Į šį kabinetą gali kreiptis karščiuojantys, kenčiantys skausmą, ūmios ligos ištikti pacientai. Įvertinu būklę, pamatuoju temperatūrą, kraujospūdį. Jeigu kraujospūdis aukštas ir maudžia širdies plote, nusiunčiu pasidaryti širdies elektrokardiogramą, o tada nukreipiu pas paciento šeimos gydytoją. Jeigu ligonis gydėsi namuose ir tris dienas buvo aukšta temperatūra, tuomet nusiunčiu skubiam kraujo tyrimui, kurį atlieka valandos bėgyje. Tada ir gydytojui būna aiškiau, – pasakoja slaugytoja ir priduria: – Pacientų per dieną apsilanko apie dvidešimt, dažnai ir gerokai daugiau, o epidemijos metu ir virš trisdešimt.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

Nuo žvaigždučių iki kavos puodelių. Kuo daugiau – tuo geriau!

Ministras A. Veryga ragina patikrinti vaikų sveikatą iki mokslo metų

Apie žarnyno infekcines ligas

Poliklinikoje įdiegta eilių valdymo sistema

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Didmiesčių ligoninės atsigauna, o rajoninės?

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Pirmieji Lietuvoje: Širvintų rajono PSPC veikia nauja telefonijos sistema

Apie tymus

Psichologė įvardijo, kokie sunkumai lydi iš nedarnių šeimų kilusius suaugusiuosius

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajonas kaunasi dėl „manekenių krašto“ titulo, bet tai nėra gerai

Sergamumas didėja

Neoficialių padėkų gydytojams mažėja

Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Širvintų rajono vanduo saugus

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Seminaras maitinimo įmonių darbuotojams

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+