Savivaldybė dvejus metus galvoja ir nesugalvoja…

Barskūniškiai sako, kad nuo 2011 metų vasario (tada buvo daryta ši nuotrauka) pastatas dar labiau sutrūnijo...

Barskūniškiai sako, kad nuo 2011 metų vasario (tada buvo daryta ši nuotrauka) pastatas dar labiau sutrūnijo...

2011 m. vasario mėnesį „Širvintų kraštas“ rašė apie Barskūnų gyvenvietės centre begriūvantį namą, kurio šeimininkė Savivaldybė. Kelerius metus žmonėms, kurie bandė domėtis šio pastato likimu, valdininkai vis atšaudavo, kad esą nėra pastato dokumentų, nesutvarkyti ir žemės „popieriai“. Barskūniškė Česlava Matulionienė į Savivaldybę dėl šio pastato likimo kreipėsi dar 2007-aisiais. Mat jos sklypas ribojasi su žeme, kurioje trūnija apleistas pastatas. Tų metų gegužės 15 dieną moteris gavo R. Bartulio atsakymą, kad jos raštas… užregistruotas. Moteris buvo atkakli – kartkarčiais Savivaldybėje vis pasiteiraudavo, gal jau kas paaiškėjo. Paskui poniai Česlavai pavyko sužinoti, kad jau „atsirado“ ir pastato dokumentai, ir žemės „popieriai“ sutvarkyti. Barskūniškė bandė aiškintis, ar nebus skelbiamas pardavimo aukcionas – ketino jame dalyvauti. Bet Savivaldybės valdininkai nieko konkretaus jai neatsakė. Tuomet moteris kreipėsi į „Širvintų krašto“ redakciją, kad žurnalistai tarpininkautų aiškinantis, „kokios ten paslaptys dėl to bebaigiančio sugriūti pastato Barskūnų kaimo vidury“.

2011 m. vasarį į mūsų klausimą, koks Barskūnų kaime esančio avarinės būklės pastato ir žemės, kurie, mūsų žiniomis, priklauso Savivaldybei, likimas, atsakė Savivaldybės Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vyr. specialistė Ona Adomavičienė:

„Jūsų minimas pastatas yra registruotas kaip gyvenamasis namas, suformuotas žemės sklypas. Pastatas dėl prastos būklės šiuo metu yra neapgyvendintas. Šiais metais planuojama parengti šio pastato rekonstravimo techninį projektą. Atlikus rekonstravimo darbus, teisės aktų nustatyta tvarka pastate bus apgyvendinta socialinio būsto sąraše esanti šeima.“

Tuomet rašėme, kad „ne tik ponia Česlava, bet ir kiti barskūniškiai kraipo galvas dėl tokio sprendimo. Anot jų, jau daug ūkiškiau būtų tą kiuženą visiškai nugriauti ir naują namą pastatyti, nei dabar remontuoti (na, rekonstruoti…). Juk ir pamatai sukiužę, ir rąstai supuvę… Kiek dar metų prabėgs, kol tame pastate galės apsigyventi žmonės?“

Nuo to laiko prabėgo jau beveik dveji metai, tačiau, Barskūnų kaimo gyventojų teigimu, jokie darbai nevyko ir nevyksta, o namas, pamėgtas stiklelio mėgėjų kaip prieglobstis nuo darganų, baigia sugriūti. „Neduok Dieve, dar kokia nelaimė nutiks“,- baiminasi vietiniai gyventojai.

Vėl kreipėmės į Savivaldybę: „Prašome atsakyti, kas planuojama daryti su minimu pastatu ir žemės sklypu? Galbūt ankstesni Savivaldybės planai jau pasikeitė?“

Gavome Savivaldybės administracijos atsakymą:

„Kaip jau esame informavę, Barskūnų gyvenvietėje Širvintų rajono savivaldybės socialinio būsto fondui priklausantis gyvenamasis namas yra labai prastos būklės ir niekada nebuvo apgyvendintas. Nuo 2008 m. nuosekliai mažėjant Savivaldybės biudžeto lėšoms, šio gyvenamojo namo rekonstravimui-perstatymui lėšų nebuvo skirta. Šio pastato klausimas yra nagrinėjamas atsakingų Administracijos specialistų dėl palankiausio sprendimo priėmimo.“

Kažin ar ne per ilgai užsitęsė tas „pastato klausimo“ nagrinėjimas? Žiūrėk, beieškant „palankiausio sprendimo“ ims po kokios didesnės vėtros ir sugrius. O gal kaip tik to ir laukiama?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

14 Atsakymų į “Savivaldybė dvejus metus galvoja ir nesugalvoja…”

  1. :( parašė:

    Tokioi lusnoi daryti valgykla yra durnyste.

  2. Anonimas parašė:

    Mokslininkų grupės atliktų tyrimų duomenimis, daugeliu atvejų skaitikliai rodo daugiau, nei buvo realiai išnaudota vandens. Tačiau pagal dabar egzistuojančius nuostatus, skaitikliai tikrinami tik juos išmontavus. Suprantama, kad skaitiklį tikrinant ne jo veikimo vietoje, dėl montavimo atsirandančių netikslumų pastebėti neįmanoma.

    Kurdami prietaisą KTU mokslininkai jį patikrino praktiškai – buvo ištirti dviejų Kauno daugiabučių namų skaitikliai. „Pasirodė, kad kai kur žmonės už vandenį moka net 40 procentų daugiau“, – teigia D.Gailius.

    Mokslininkas prisimena ir kitą atvejį – kai patikrinus naujai pastatyto namo skaitiklius pasirodė, kad atskirai kiekvieno buto rodmenų suma yra 30 procentų didesnė, nei bendro namo skaitiklio.

  3. limpopo parašė:

    Bet dabar 2014.
    Namas stovejo gal net 1914.
    Kodėl caras netvarke?

  4. va būtent parašė:

    vilkas labai teisingai pastebėjo.

  5. jo parašė:

    Ka veikia valdzia, jei nieko netvarko. Baisu.

  6. vilkas parašė:

    2007m jūsų darbdavė administracijos direktore buvo. Tai kaip čia nesutvarkė?

  7. to Anonimas parašė:

    ką pavydas bambą graužia …….o valgykla bus super graži

  8. Anonimas parašė:

    Apkalus lentelėmis – laikys.

  9. Runkelis 3 parašė:

    Ir tik už pusę limono. Papigiai.

  10. vuoga parašė:

    dailus statinys.

  11. Runkelis 2 parašė:

    o tai jau pastatė , gretai………

  12. Runkelis parašė:

    Tai cia ir bus ta garsioji valgykla???

  13. to jo parašė:

    super plius

  14. jo parašė:

    o dar praso pinigu valgyklos statybai tegu paremontuoja ir tures arhitekturos paminkla bei kuxarnia

Comments are closed.

scroll to top