Rajonas iš džiaugsmo trina rankas: buvusi kaimo mokykla 10 metų turės šeimininką

Dar birželio 25 dieną Širvintų rajono savivaldybės administracija įregistravo sprendimo dėl Barskūnuose esančio buvusios mokyklos turto nuomos projektą, kurį pateikė derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. Pagal šį projektą ketinta 10 metų išnuomoti viešo nuomos konkurso būdu 558,29 kv. m ploto mokyklos pastatą, taip pat katilinę, kelis sandėliukus, 88,76 v. m dirbtuves ir dar kelis objektus, tarp jų ir minėtą 187,96 kv. m ploto valgyklą.

Buvo pasiūlyta nustatyti pradinę turto nuomos kainą – 400 Eur per mėnesį, o organizuoti aukcioną pavesta Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriui.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė tada sakė tikinti, kad šis projektas dėl buvusios mokyklos nuomos sulauks sėkmės. Ir tai pasitvirtino. Paskelbtame viešajame aukcione dėl šių patalpų nuomos galėjo dalyvauti visi norintys, o buvusią mokyklą su priklausiniais išsinuomojo Žilvinas Žvagulis. Garsaus pramogų pasaulio atstovo vardas siejamas ir su jo šeimos įmonėje gaminamais šakočiais.

Naujo verslo atėjimą į rajoną Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė pakomentavo taip:

„Vienoje atokiausių Širvintų rajono kaimiškų vietovių – daugiau gyvybės. Naujas verslas Jauniūnų seniūnijoje, naujos darbo vietos ir daugiau galimybių vietos gyventojams. Buvusiose Barskūnų mokyklos patalpose ruošiamasi įkurtuvėms – čia savo šeimos verslą perkėlė puikiai visiems žinomas atlikėjas Žilvinas Žvagulis su šeima. Barskūnuose bus kepami gurmaniški šakočiai! Esame šalia sostinės, rajoną kerta „Baltijos kelias“, susisiekimą lengvina naujai asfaltuoti keliai. Džiaugiuosi, kad mūsų kraštas vis plačiau atveria duris ir čia kuriama aplinka yra patraukli verslui.“

Taigi, daugiausia, ką laimėjo rajonas iš šio sėkmingo nebenaudojamų patalpų pritaikymo kitoms reikmėms pavyzdžio, tai naujos darbo vietos, į kurias galės pretenduoti visi norintys, taip pat ir mūsų rajono, pirmiausia – Jauniūnų seniūnijos, gyventojai. Bus nauda ir visai savivaldybei, kadangi dirbančių žmonių sumokėti pajamų mokesčiai suplauks į rajono biudžetą. Už juos bus galima padaryti dar daug gerų darbų.

Nepamirškime ir to, kad nenaudojamas pastatas 10 metų turės šeimininką, kuris ne tik jį prižiūrės, apmokės eksploatavimo išlaidas, bet ir kas mėnesį Savivaldybei sumokės už jo nuomą. Vien gaunami nuompinigiai faktiškai padengs daugiau kaip 43 tūkst. eurų paskolą, kurią savo kadencijos saulėlydyje buvusieji užnėrė rajonui ant kaklo, kad galėtų tęsti mokyklos valgyklos priestato statybas. Galbūt jų užteks ir kitoms išlaidoms padengti, juk po 2015 metais įvykusių Savivaldos rinkimų, atėjus į valdžią Živilei Pinskuvienei ir jos vadovaujamai naujajai koalicijai, išaiškėjo buvusiųjų kruopščiai nutylėtas faktas, jog per 10 metų Savivaldybė bankui turi sumokėti apie 28 tūkst. eurų banko palūkanų už jų anksčiau jau paimtas dvi paskolas.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top