Pusantrų metų – vien tik pažadai

Gatvė prie „Buratino“ - lopas ant lopo, duobė prie duobės ir... automobilis prie automobilio.

Prie „Buratino“ - automobilis prie automobilio.

Tie, kam tenka apie 8 val. ryto ar apie 17 val. vakaro važiuoti Jaunimo gatve palei „Buratino“ lopšelį-darželį, žiemą – vasarą keiksnoja rajono valdžią, jau kelintus metus neprisiruošiančią pasirūpinti šios vietos saugumu, t.y. automobilių stovėjimo aikštelės įrengimu.

Dar 2011 metais rajono Savivaldybės tarybos Investicijų, vietinio ūkio ir kaimo reikalų komiteto išvažiuojamojo posėdžio (rugsėjo 7 dieną) metu lankantis lopšelyje-darželyje „Buratinas“ ši problema buvo keliama, tikintis, kad rajono vadovai išgirs ir sureaguos. Vaikų darželio direktorės Vaclavos Vaskelienės išsakyta problema dėl mažo įstaigos kiemo susilaukė audringų diskusijų. Rajono tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad Jaunimo gatvė gana siaura, o kai joje sustatomi tėvų, atvežančių vaikus, ar atvažiuojančių jų pasiimti, automobiliai, itin nesaugu prasilenkti, susidaro netgi kamščiai, o iš ankšto įstaigos kiemo išvažiuojantys automobiliai gali susidurti su gatve važiuojančiais ir t.t.

Tačiau rajono meras Vincas Jasiukevičius atrėžė, kad ten nėra jokios problemos: „Vaikinai ir merginos, Jūs problemų ieškote ten, kur jų nėra.“ Anot jo, nebuvo nė vieno nusiskundimo, tik galbūt – lopšelio-darželio „Buratinas“ direktorės pageidavimas, kad kieme būtų mažiau mašinų. Esą panaši situacija yra ir prie bažnyčios, – žmonės, atvažiavę į mišias, mašinas pasistato gatvėje. Pasak mero, šios dvi situacijos tik laikina problema.

Gatvė prie „Buratino“ - lopas ant lopo, duobė prie duobės...

Gatvė prie „Buratino“ - lopas ant lopo, duobė prie duobės...

„Širvintų kraštas“ anuomet pabrėžė, kad „laikina problema vis dėlto turėtų būti per tam tikrą laiką išspręsta. O ši ne tik tęsiasi metų metus, bet, atrodo, kad rajono meras visiškai nelinkęs jos spręsti. Kaip jis pats pasakė, tai lopšelio-darželio problema, ir jeigu jie retkarčiais užrakintų kiemą, tai tėvai būtų priversti automobilius palikti toliau ir atvesti vaikus.“

Alfonsas Romas Maršalka tąkart priminė rajono vadovui, kad jų darbas yra padaryti taip, jog žmonėms būtų patogiau, o ne atvirkščiai ir pasiūlė priešais lopšelį-darželį „Buratinas“, kitoje kelio pusėje esančioje pievoje, įrengti stovėjimo aikštelę bent jau 15 automobilių. Opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė tąkart reikalavo, kad Alfonso Romo Maršalkos siūlymas būtų užregistruotas, ir svarstant kitų metų biudžetą galbūt pavyktų šiam reikalui rasti pinigų. Pasak Živilės Pinskuvienės, automobilių aikštelės įrengimas išspręstų ne tik lopšelio-darželio „Buratinas“, bet ir šalia esančių keturių daugiabučių namų problemą.

Administracijos direktorė E. Davidavičienė pritarė, kad reikėtų siūlymą svarstyti, parengti techninį projektą aikštelių išplėtimui ir t.t. Administracijos direktorė aiškino, kad rajono taryba yra pritarusi rengti detaliuosius planus prie daugiabučių namų, ir Živilės Pinskuvienės idėja bus įrašyta kaip siūlymas, o rengiant detalųjį planą bus išnagrinėta.

Prabėgo pusantrų metų – deja, jokių pokyčių. Automobiliai kaip rikiavosi gatvėje palei darželį, taip ir rikiuojasi. Negana to, ta Jaunimo gatvės atkarpa, nors kasmet palopoma, bet po žiemos vėl nusėjama didesnių ar mažesnių duobių duobelių. Tad svarstant vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ 2012 metų ataskaitą rajono tarybos kovo 30 dienos posėdyje opozicijos atstovas Alfonsas Romas Maršalka merui V. Jasiukevičiui priminė: „Buvo žadėta automobilių parkavimą sutvarkyti!“ Į tai meras atsakė, kad nagrinėjama galimybė praplatinti gatvę, galbūt darželio sąskaita, planuojama rengti techninį projektą.

Tiesa, šįkart problemos neįžvelgė „valstietis“ V. Šimonėlis. Esą įvažiavimas į darželį užstatomas, o aikštelė prie garažiukų tuščia (leido suprasti, kad tėvai turėtų palikti automobilius aikštelėje prie Upelio gatvės garažų).

Betgi nuo tos aikštelės iki vaikų darželio dar geras gabalas kelio, tad, savaime suprantama, kad tėvai, ypač esant prastam orui, stengiasi privažiuoti kuo arčiau įstaigos. Taigi, išeitis tik viena – įrengti automobilių stovėjimo aikštelę prie darželio. Pažadais žmonės jau buvo maitinami pusantrų metų, dabar laukia konkrečių darbų.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

17 Atsakymų į “Pusantrų metų – vien tik pažadai”

 1. Djordje parašė:

  This info is the cat’s pajaams!

 2. kvsevll parašė:

  mGBD3g magxkqplocye

 3. Mpho parašė:

  ca fait pub de rhum manque juste un petit bar de cooctier avec un quai pour mettre les pe9niches.ou sinon deux dauphin qui saute et forme un coeur mais bon . Ca fait kitch

 4. malvina parašė:

  Bet tu duobiu kasdien vis daugiau 🙁

 5. egle parašė:

  pratesiu, begti nuo nejaukiu zvilgsniu, nuo raginimo grizti kazkur tai, i kazkokia tai praeiti , be fifocku, su mociutem arkliuku vezimuose, it t t, i tamsa i praeiti , draugai, atgal, atgal

 6. egle parašė:

  kurkime grazu miela jauku miesteli, kuriame gyventi butu gera, ir nesinoretu begti is cia

 7. komentuoju parašė:

  taigi, grizkime i balanos laikus, vazinekime su arkliukais, o geriausiai butu, jei sirvintose ir zmoniu neliktu, ir taip tu problemu neliks.

 8. asis parašė:

  nes as gyvenu prei pat, ir mano vaikas vienas eidavo i darzeli, o kaip reikejo gatve pereiti, kaip zenklo nebuvo??? ir dabar padirbekit, parasus darzeli tevu surinkit, judinkit subines, o ne priekaistus i laiksrati rasykit!!!!! visi pakalba tuo ir baigiasi. darbais o ne zidziai mes tevyne mylim 🙂

 9. asis parašė:

  jus dekokit man, kad kokie 8 metai atgal, rasem, prasymus i keliu policija , savivaldyben, kad zenkla PESTIEJI bet pastatytu. nes iki tol nebuvo, lakste visi kaip galejo, o po visu rastisku prasymu – mums pavyko!!!!!

 10. negi parašė:

  taip ilgai?

 11. Tai, parašė:

  kad Šimonėlis tris kadencijas tvarkėsi ir nematė problemos

 12. Srv parašė:

  … „Gatvė prie „Buratino“ – lopas ant lopo, duobė prie duobės…“

  Kalnalaukio gatve reikejo pafotografuot prie to pacio….

 13. vacys parašė:

  man atrodo kad siuolaikines moterys per daug sau leidzia. Po parduotuve su vezimeliu vazineja, i darzeli ir mokykla masina veza ir da visdun ivaziuoti nori. Uodegos pajudint negali. O aiksteles reikia aplinkiniu namu zmonem. Ten tiesiog pravaziuoti neina. Nu bet valdzia ten negyvena ,tai jiem nesvarbu.

 14. Manau parašė:

  kad reiktu padaryt ivaziavima i vidu, kad kokia pifa atveziusi savo atzala ivaziuotu i vidu, ten vaika nurengtu ir paliktu, o pati pro kita puse isvziuotu, jei slapia tai ir net koju nesuslaointu.

 15. Mama parašė:

  Žiemą, kai gatvių pakraščiuose gulėjo sustumtas sniegas, pravažiuoti piko laiku buvo neįmanoma.

 16. Tėvas parašė:

  Pritariu Tarybos nario Maršalkos pasiūlymui. Mieras kalba briedus.

 17. taip parašė:

  padarykit, kad galima būtų įvažiuoti darželio vidun ir ten išlaipinti vaikučius.Šimtą metrų paeėt -misija meįmanoma !

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+