Patikėję tuščiais pažadais, sušalę širvintiškiai į namus grįžo su tuščiais stiklainiais

Laukuose statę žalius kryžius, traktoriais po Vilnių sukę ratus, blokavę kelius, ūkininkai šįkart ėmė dalyti pieną nemokamai ar už tai gaudami simbolinę auką. Taip protestuojama prieš mažas, kaip teikia pieno gamintojai, kainas. Mokant vos po keliasdešimt centų už litrą pieno žaliavos, perdirbėjų produkcija prekybos centrų lentynose kainuoja net iki dešimties kartų daugiau.

Gamintojai guodžiasi, kad supirkėjų kaina nebepadengia net savikainos, ką jau kalbėti apie pelną, o perdirbėjai teisinasi žvėriškais kaštais ir užsimena, kad pieno produkcijos kaina lentynose negali kainuoti mažiau. Reiktų dar ir pabranginti.

Įsisiūbavusi akcija apėmė visą Lietuvą, bet … bent kol kas aplenkė Širvintas.

Sakyti, kad aplenkė, nebūtų visai teisinga. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje aną savaitę pasirodė Dariaus Šepkaus pranešimas apie tai, kad mieste taip pat bus dalijamas pienas:

„Sveiki Širvintų gyventojai, kaip žinote kokie sunkumai užgriuvo ūkininkus. Perdirbėjai ir prekybininkai atsiriekė didžiąją dalį pyrago, o ūkininkui, kuris pluša nuo ryto iki vakaro gauna centus už pieną. Tad protestuodami Širvintų pieno ūkiai dalins pieną nemokamai, Širvintose,. Tad visus kviečiame susitikti rytoj 12.00 h prie parduotuvės Euro Standart. Paminėsiu tik tai kad kad vienam asmeniui 3litrai“, – pasirodęs Zibalų seniūnijos gyventojo pranešimas (kalba netaisyta) sulaukė gausybės „laikinimų“ ir šimtų bendrinimų.

Tik štai į nemokamo pieno dalybas sugužėję širvintiškiai liko nieko nepešę. Pašalę kelias valandas, jie išsiskirstė nešdamiesi tuščius stiklainius ir keiksnodami tą, kuris vasario 10-ąją galimai supainiojo su balandžio 1-ąja. Ūkininkai su pienu taip ir nepasirodė.

Užtat pasipylė atsiliepimai tame pat socialiniame tinkle.

„Apgailėtina, kai tokie melagiai ir apgavikai kaip Darius Šepkus kandidatuoja į Širvintų savivaldybės tarybą… Šis asmuo savo Facebook paskyroje viešai ir aktyviai savaitgalį kvietė visus Širvintų gyventojus gauti nemokamo pieno ir taip palaikyti visoje Lietuvoje protestuojančius ūkininkus. Mano močiutė, kaip ir daugelis kitų pensininkų, mamų su vaikais, itin šaltą dieną stovėjo ilgoje eilėje ir kantriai laukė… Ir ką jūs manot…
Jie visi buvo niekšiškai APGAUTI, nes tas asmuo niekam nepranešęs tiesiog NEATVAŽIAVO!!!! Laukė laukė ir nesulaukė. Pikčiausia, kad DARIUS ŠEPKUS ne tik APGAVO, ne tik NEATSIPRAŠĖ, bet ir nusispjovęs ant visų žmonių skelbimus iš savo Facebooko tiesiog ėmė ir IŠTRYNĖ. Turėtų būti gėda ne tik jam, bet ir visiems Vardan Lietuvos politikieriams … Į politiką eina pradėdamas nuo apgaulių ir žmonių suvedžiojimo…“ – savo paskyroje baisėjosi Ilona B., sulaukusi ne tik pasipiktinusių gyventojų, bet ir paties Dariaus Šepkaus reakcijos: „Ūkininkai buvo kviesti, o kad jie neatvyko nors žadėjo. O kadangi aš kandidatas tai pieno pilstyti negaliu. Labai gaila kad Ūkininkai neatvyko“ (kalba netaisyta).

Po šiuo įrašu socialinio tinklo vartotojas Virginijus J. tiesiai šviesiai žiebė Dariui Šepkui: „Kad ūkininkai pavedė, tai jau supratom. Bet, už viską atsako organizatorius. Žmonės pradėjo rinktis maždaug 11:30, o paskutiniai viltį prarado maždaug 14:00. Juk, buvai atvykęs, matei kokia minia susirinkus. Galėjai paaiškinti žmonėms, kad pavedė ūkininkai, atsiprašyti už juos ir būtų, to užtekę“ (kalba netaisyta).

Tik štai redakciją pasiekė kalbos, kad akcija neįvyko tik todėl, jog Širvintų rajono savivaldybės administracija neišdavė leidimo ją organizuoti. O be privalomo leidimo tokie renginiai atseit neleidžiami. Tad Šepkus, girdi, čia nieko dėtas. Norėjo žmonėms gero, stengėsi, sukvietė, tik va – „Pinskuvienė uždraudė“.

Kreipėmės į Širvintų rajono savivaldybę prašydami paaiškinti, ar tiesa, kad Savivaldybės administracija neparėmė ūkininkų akcijos ir neleido jos surengti? Pagaliau, mes jau žinome, kas tas influenceris, kuris socialiniame tinkle kvietė parsinešti pienelio. O kas gi tas organizatorius, kuriam reikėtų įspirti į vieną vietą už žmonių mulkinimą?

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė informavo, kad prašymą vasario 10 d. nuo 12 iki 14 val. Širvintose surengti protesto akciją, kurioje „bus dalinamas ūkininkų ūkių pienas nemokamai Širvintų miesto ir rajono gyventojams“, pateikė pats ūkininkas Darius Šepkus. Anot merės, prašyme buvo nurodyta, kad „protesto akcijoje dalyvaus iki 15 ūkininkų, taip išreiškiant nepasitenkinimą pieno supirkimo kainomis“.

Prašymas buvo gautas vasario 7 dieną, o Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorės Ingridos Baltušytės pasirašytas leidimas buvo išduotas jau kitą dieną.

„Širvintų kraštas“ susisiekė su ūkininku Dariumi Šepkumi ir paklausė, iš kur kilo iniciatyva. Ūkininkas sakė pats užsiimantis augalininkyste, tačiau rengdamas šią protesto akciją atstovavo Širvintų ir Ukmergės rajonų ūkininkams. Dariaus Šepkaus įsitikinimu, akcijose, kuriose dalyvauja iki 15 ūkininkų, jokių leidimų apskritai nereikia.

Kaip matyti iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tinklalapio, „demokratų“ kandidatas į Širvintų rajono tarybą Darius Šepkus iš tiesų prisistato kaip ūkininkas ir dar mažosios bendrijos direktorius, net asociacijos „Širvintų krašto vietos bendruomenių sąjunga“ vadovas, nors „Verslo žinių“ administruojamas portalas rekvizitai.lt nurodo, kad informacijos apie šios įmonės, kuri įregistruota viename Širvintų miesto Upelio gatvės 20 namo butų, vadovą nėra. Keista, kad taip, nes štai Darius Šepkus, paprašydamas paaiškinti, kas tai per sąjunga, „Širvintų kraštui“ sakė, jog į ją įeina Kiauklių, Musninkų bendruomenės. „Daug ten tų bendruomenių. Mes čia susijungę. Reiktų pasikelti popierius ir pažiūrėti, bet tikrai nemažai bendruomenių. Buvo balsavimas, ir jie išbalsavo mane,“ – mums aiškino portalui rekvizitai.lt nežinomas asociacijos vadovas.

Pabaigai, VRK pateikiamoje informacijoje ūkininkas 2021 metais deklaravo turįs daugiau kaip 200 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto ir taip tapo vienu turtingiausių kandidatų rajone. Tačiau kandidato deklaracija tiesiog papuošta nuliais: tais pačiais metais jis deklaravo apskritai negavęs jokių pajamų, neturėjęs jokių santaupų, nesuteikęs ar gavęs paskolų, nemokėjęs nė euro mokėtino pajamų mokesčio…

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

8 Atsakymai į “Patikėję tuščiais pažadais, sušalę širvintiškiai į namus grįžo su tuščiais stiklainiais”

 1. Valdareza parašė:

  Nereikia niekada zadet, jeigu negalima isteset. Nepasitikiu tokiais partieciais. Neskani pradzia. O kalte lengviausia suverst ant meres. Dabar tai tapo ypac madinga.

 2. Eugenijus parašė:

  Oi užminė ant mazolio Živilei nes galvojo kad valdo ir kontroliuoja Širvintas, bet deje pasirodo kad juda į priekį ir kitos partijos ir visa dėmesį nutraukė Darius. Jaučia kad gali būti blogai tai visokiais būdais bandys žmogų sutrypti nes čia Širvintos čia viskas leidžiama. Nemato nei VRK nei kažkas kitas. Vietoj to kad žmogų sutrypti sakytų padėsiu suorganizuojam, pakartoja bet gi ne geriau sutrypti

 3. SKURDŽIUS ŠIRVINTŲ parašė:

  Jūs dar tikite dabartine mūsų rajono valdžia, ką kalba?
  Jai galima viską stendus statytis, parduotuvėse nuotraukas klijuoti, autobusų stotelėje jos nuotraukos, paveiksliukus platinti, lyg jinai padarys faktiškai.Ir kam menkinti kitus žmones, tu juk valdžioje ir turi vertinti kiekvieną žmogų su jo silpnybėmis ir su jo gabumais.
  Rašyta laikraštyje, kad savivaldybė metų pabaigoje skolų neturi. Kaip gi neturi, pati savivaldybė turi, UAB „Širvintų vandenys“, UAB :Širvintų šiluma“ . Kodėl niekas nekalba, kiek gyventojai yra įsiskolinę UAB „Širvintų vandenys“, UAB Širvintų šiluma“? Gyventojai skursta, o tuo tarpu vis ruošiamos šventės, vyrauja prabanga,: fotosesijos, gėlės, staliukai ir pan. Tokie renginiai turėtų būti organizuojami iš privačių fondų, o ne savivaldybės merės. Kodėl nemokamos po Naujų Metų kompensacijos už malkas? Juk savivaldybė gavo tam tikslui lėšų. Jeigu širvintiškis sugalvoja, ką nors veikti ir reikia rajono valdžios leidimo, tai bus po veiklos. Arba turėkite stiprus nervus ir sveikatos..
  O pieno dalybos, čia vėl valdžios surežisuotas triukas. Niekas Jums neleis nieko organizuoti, būkite ramūs. Ne viename rajone cirkai neegzistuoja tik Širvintose. Linksma !!! Nes už teisines paslaugas mokami dideli pinigai. 2022 m. gruodžio mėn sumokėta virš 10 tūkst. Eurų. Ir viskas yra pagal „ĮSTATYMUS“

 4. Anonimas parašė:

  Didžiausia kitų nuvertimo suktybė yra ta, jog toks elgesys užkerta bet kokį kelią savęs pažinimui ir, kas itin svarbu, nemoko mylėti savęs. Taip yra todėl, kad pagrindiniu žmogaus uždaviniu tampa siekis sumažinti kito žmonės vertę – kad jis taptų menkesnis nei jis. Jeigu tai padaryti pavyksta, prastai pasijunta jau ne vienas, o du žmonės – pats menkinantis asmuo tampa menkesniu nei buvo iki šiol. Bet kokiu atveju, meilė sau sumenksta ir tampa priklausoma nuo neigiamo lyginimo su tuo, ką žmogus pasirinko nuvertinti. Taip užsukamas užburtas bejėgiškumo meilės sau atžvilgiu ratas. Motyvacija gauti laikiną galios ir valdžios porciją nuvertinant kitus aplanko vis dažniau, vis sunkiau tampa jai atsispirti – galiausiai ji perima į savo rankas viso žmogaus gyvenimo kontrolę. Turbūt būtent tai turėjo galvoje Oscaras Wilde’as, pareiškęs, jog „kritika – vienintelė patikima autobiografijos forma“. Gebėjimas vertinti ir branginti kitus verčia kaip ant mielių augti meilę ir pagarbą sau. Turi jis ir naudos ir bendraujant su aplinkiniais. Mokėjimas vertinti kitą grįžta su kaupu. Blogiausia tai, jog, nuvertindami kitus, pristatome save aplinkiniams kaip kaprizingą, bjaurų tipą, o tai labai neigiamai veikia mūsų ego.

 5. ? parašė:

  Gal gali kas paaiškinti, kodel “ teisingame“ portale ištrinami Pinskuvienę palaikantys komentarai? Ko bijoma?
  Ar tiesa akis bado?

 6. klausiu parašė:

  Niekaip nesuprantu, kaip galima neturint kazko dalinti kazkam kazką?

 7. vasaros gatve parašė:

  cia feikine istorija,taip buti negali. nebent jis butu musu klientas.

 8. Anonimas parašė:

  kaip taip galima?

Comments are closed.

scroll to top