Merė kelininkų atsakymo laukė ilgiau nei mėnesį

Pagal darbo tvarką, daugelis rajono kelių gali būti valomi tik nuvalius pagrindinius kelius, taigi kažkada Širvintų kelininkų turėta technika liko nebereikalinga. Štai kairėje matomas sniego valytuvas atiduotas į Kelių muziejų Vievyje.

Pagal darbo tvarką, daugelis rajono kelių gali būti valomi tik nuvalius pagrindinius kelius, taigi kažkada Širvintų kelininkų turėta technika liko nebereikalinga. Štai kairėje matomas sniego valytuvas atiduotas į Kelių muziejų Vievyje.

Kelių priežiūra – viena dažniausių temų diskusijoms. Paprastai atrodo, kad, bėgant metams, kelių būklė vis blogėja, tuo pačiu prastesnė darosi ir jų priežiūra. Ypač daug kritikos kelininkų adresu pasipila žiemą. Gal todėl, kad šiuo metu techninė kelių būklė ne taip krenta į akis, visas susikaupęs negatyvas dažniausiai išliejamas dėl jų valymo dažnumo, pasirenkamų valyti kelių, tų darbų operatyvumo.

Savivaldybė paprašė užtikrinti kelių priežiūrą žiemą

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra pasirašiusi su akcine bendrove „Kelių priežiūra“ sutartį „Dėl privalomų kelių priežiūros darbų (užduočių) vykdymo“, taigi svarbiausių rajono kelių priežiūra priklauso nuo to, kaip šiuos darbus organizuoja pastaroji bendrovė. Nujausdama, kad žiema gali atverti gilių žaizdų, Širvintų rajono savivaldybės administracija dar 2018 metų gruodžio pradžioje Lietuvos automobilių kelių direkcijai išsiuntė raštą dėl valstybinės reikšmės kelių priežiūros Širvintų rajone, kuriuo prašė užtikrinti eismo dalyvių saugumą mūsų rajone esančiuose valstybinės reikšmės krašto ir rajoniniuose keliuose 2018-2019 metų žiemos sezono metu.

– Pirmiausia tai padaryta dėl mūsų rajone gyvenančių vaikų saugumo, – tokio rašto išsiuntimą aiškino Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. – Ne paslaptis, kad rajono švietimo įstaigų pertvarka buvo vykdoma atsižvelgiant į Valstybės vykdomą politiką. Būtent pagal valstybiniu lygiu suformuotus kriterijus buvo uždarytos ar reorganizuotos ir mūsų rajono kaimų mokyklos. Per dešimtmečius Valstybė pripirko geltonųjų autobusiukų tiems vaikams pavežėti į mokyklas, ir tuo viskas baigėsi. Vos ateina žiema, ir paaiškėja, kad kelininkai nespėja prižiūrėti kelių, taigi kyla problemų vaikus nuvežti į mokyklas ir parvežti į namus, – sakė Živilė Pinskuvienė.

Vaizdžiai tariant, šiuo metu prie valstybės vairo stovintys „valstiečiai-žalieji“ deklaruoja atsigręžimą į žmogų, tačiau labai dažnai regionuose gyvenantys žmonės mato į juos atgręžtą ne pačią gražiausią valdančiųjų pusę.

Paaiškino, kas žinoma ir taip

Savivaldybės vadovių teigimu, laikinai einantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojo pareigas Remigijus Lipkevičius atsiuntė atsakymą Širvintų rajono savivaldybės administracijai, tačiau tame atsakyme ko nors tokio, ko negalima rasti viešojoje erdvėje pačiam, kaip ir nėra.

Merė patvirtino, kad toks atsakymas gautas, o jame paaiškinama seniai žinoma tiesa, kad nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, todėl žiemos priežiūros darbai skirstomi pagal priežiūros lygius atsižvelgiant į kelių svarbą:

„Todėl visi valstybinės reikšmės keliai yra suskirstyti pagal atitinkamus kelių priežiūros lygius. Magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose keliuose automobilių eismo intensyvumas yra skirtingas. Pirmiausia yra valomi ir barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai, o mažo eismo intensyvumo keliai nebarstomi, tačiau valomas purus sniego sluoksnis siekiant užtikrinti išvažiuojamumą,“ – aiškinama atsakyme ir nurodoma, kad „Žiemos kelių priežiūros finansinės galimybės leidžia valyti ir barstyti valstybinės reikšmės rajoninius kelius, kurių vidutinis metinis paros eismo intensyvumas yra didesnis negu 500 automobilių“.

Jei neramu dėl nenuvalytų kelių – sekite naujienas eismoinfo.lt

Per rajoną eina tik vienas krašto kelias, tai Nr. 116 Širvintos-Rimučiai-Kernavė-Dūkštos. Remiantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos skelbiamais duomenimis, 2017 metais (naujesnių duomenų dar nėra paskelbta) šiuo keliu per parą vidutiniškai važiavo 1533 automobiliai, tarp jų – 144 krovininiai. Atsiliepdama į Savivaldybės prašymą, Direkcija nurodė, kad šis kelias žiemą yra prižiūrimas pagal II krašto kelių priežiūros lygį: „Kelių priežiūros tarnybos krašto keliuose, prižiūrimuose pagal II krašto kelių priežiūros lygj, budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. nustojus snigti. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val.“

Tuo tarpu Savivaldybę labiausiai neramina „mokyklų trikampis“, kurio viršūnėse – Gelvonai, Čiobiškis ir Musninkai. Būtent daugiausia vargo sulaukiama keliuose tarp šių gyvenviečių ir privažiavimuose prie jų.

Kaip teigė Remigijus Lipkevičius, rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra nuo 500 iki 1000 automobilių per parą, prižiūrimi pagal n (vidutinį) rajoninių kelių priežiūros Iygj. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti per 8 darbo val. nustojus snigti. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 14 val. tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose.

Didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių Lietuvoje, kuriuose vidutinis metinis paros eismo intensyvumas yra mažesnis negu 500 automobilių, yra prižiūrimi pagal III (žemą) rajoninių kelių priežiūros lygį. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Taigi ir aukščiau paminėtus, ir šiuos rajoninius kelius pradedama valyti tuo metu, kai mokyklose pamokos vyksta jau gerą valandą.

„Šie keliai nebarstomi, o valomi tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Rajoninių kelių, kuriais vyksta reguliarus maršrutinis keleivių ir specialiai moksleiviams (vaikams) pavėžėti pritaikytų transporto priemonių eismas, apledėjusi danga arba danga su prispausto sniego sluoksniu turi būti pašiurkštinama. Danga gali būti šiurkštinama tik tuo atveju, jei ant dangos yra susiformavęs pakankamo storio sniego ir (arba) ledo sluoksnis, kad nebūtų pažeista kelio danga,“ – informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, dėkoja už pareikštas pastabas ir pataria daugiau informacijos apie kelių priežiūros tvarką ir kelių priežiūros lygius sužinoti internete adresu www.eismoinfo.lt.

Sutarė, kad valys daugiau rajoninių kelių

Žinant, kad keliai tvarkomi iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, o šios surenkamos iš tokių šaltinių, kaip akcizas už realizuotą benziną, dyzelinius degalus ir energetinius produktus, kurie pagaminti iš biologinės kilmės medžiagų ar su jų priedais ir skirti naudoti kaip variklių degalai, akcizas už realizuotas suskystintas dujas, skirtas automobiliams, mokestis už mūsų šalyje įregistruotas krovinines transporto priemones, kelių naudotojo mokestis, mokestis už naudojimąsi keliais važiuojant didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto priemonėmis ar jų junginiais, lėšos iš sumokėtų ar išieškotų baudų už nustatyto greičio viršijimą, užfiksuotą stacionariąja Kelių eismo taisyklių pažeidimų fiksavimo įranga, įrengta valstybinės reikšmės keliuose ir t. t., būtų realu tikėtis, kad tie rajoniniai keliai ir būtų prižiūrimi prioritetine tvarka, valstybiniu lygiu. Sutikime, kad vaikų pavežėjimo į mokyklą ir atvažiavimo į rajono centrą apsipirkti tikrai negalima dėti ant tos pačios svarstyklių lėkštelės. Būtent tai savo prašyme ir norėjo akcentuoti Širvintų rajono savivaldybė, tačiau, kaip bebūtų gaila, sulaukė tik formalios reakcijos – deklaruojamą supratingumą ir nuolatinį „lėšų trūkumą“.

Tiesa, reikia paminėti, kad vis dėlto pagrįsti reikalavimai kažkokių rezultatų visgi duoda: praėjusį savaitgalį pranešta, kad pastarosiomis savaitėmis dėl sudėtingų oro sąlygų užsnigti mažesnio intensyvumo rajoniniai keliai bus ne tik valomi, bet ir barstomi smėlio-druskos mišiniu. Apie tai informavo kelininkai. Valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“ su Automobilių kelių direkcija sutarė priskirti asfaltuotus R3 kategorijos kelius aukštesniam priežiūros lygmeniui – R2, taigi kelininkams papildomai teks intensyviau prižiūrėti apie 3600 kilometrų trečiojo lygmens rajoninių kelių su asfalto danga. Tie keliai bus barstomi taip pat, kaip iki šiol barstyti rajoniniai antrojo priežiūros lygio keliai, t. y. bus barstomos ne tik pavojingos vietos, bet ištisi maršrutai. Ir tai turės būti padaryta iki 14 valandos. Tiesa, pažymima, kad šie keliai bus barstomi tik baigus darbus prioritetiniuose keliuose. Taigi, galima tikėtis, kad bent iš mokyklos vaikai bus parvežti saugiai.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

25 Atsakymai į “Merė kelininkų atsakymo laukė ilgiau nei mėnesį”

 1. to patrulis parašė:

  Galės uzsibalsuoti uz naftalino komplektėlį.

 2. Anonimas parašė:

  Gelvonai ir Liukonys yra lašas jūroje.

 3. patrulis parašė:

  Šį kartą per rinkimus Pinskienė tiek balsų tikrai negaus. Jau vien Gelvonai ir Liukonys, užmirštas kampas, už ją nebalsuos.

 4. joniene parašė:

  100 proc. uz Pinskuvienę !

 5. sirvintiete parašė:

  Butinai palaikysime Pinskuviene, daugumos rajono zmoniu isrinkta mere, o ne taip kaip anksciau rankuciu kilnotoju ant rankuciu iskelta merą.

 6. albertina parašė:

  Manau, kad Pinskuviene gaus daugiausiai balsų ir bus pakartotinai isrinkta mere.

 7. x parašė:

  Ankstesnieji dar daugiau klaidų pridare ir nieko – gyvenam. Tiesiog uz juos nebalsavom. Jeigu kam blogai dabar, tiesiog isrinks kitus. Ar reikia dėl to ašaras lieti? Manau, kad ne.

 8. Tiesa ta, kad parašė:

  Tikra tiesa, kad komunalinio panaikinimas ir privačios įmonės atvedimas į rajono tvarkymą, buvo padaryta NEPATEISINAMA klaida….

 9. cia ne i tema parašė:

  Kas nori, tai ir kaime tvarkosi. Kiekviena seima turi po automobili, net po kelis, atstumai nera dideli, todel ne tik Sirvintas, bet ir Ukmerge, Vilniu ir toliau aplaksto. Jiems nei sniegai, nei potvyniai baisus, Bet yra tokiu, kurie burbet tik moka ir viskas jiems blogai, tai valdzia ne tokia, tai elektra po langais neuzdegta.

 10. Teresė parašė:

  Gėda verkšlenti, kad kaime „tamsa ir alus“, kaipsakė „Žaldokynės“ zakristijonas. Nuo pačių žmonių ir bendruomenių priklauso, kiek gali būti įdomus gyvenimas.Bėda, kad daugelis priprato „malonių“ laukti su ištiesta ranka, o patys užpakalio nepajudina.

 11. birute parašė:

  Taip skaniai prisikvatojau is varnalesu istoriju, taip taip idomiai parasyta, kad net iki dabar kvatoju.

 12. to to parašė:

  Nenorekit, kad kiekvienam kaime mere po eglute pastatytu ir dar jums pasoktų. Tam yra rajono centras ir ten vyksta renginiai visiems. Anksciau et tokių renginiu nebuvo. Tao ko reikia verkslenti, niekaipp nesuprantu?

 13. Kaimo gyventojas parašė:

  Prieš rinkimus ir merė pragydo viskas kaimo žmogui o kur buvo keturius metus kai kaimui nieko mieste žiba lemputės o kaime tuoj degs žvakutės.

 14. to as parašė:

  Aš irgi palaikau ir balsuosiu už jos komitetą. Tegul visi kenkėjai lieja ašaras.

 15. as parašė:

  as palaikau zivile, vienintele rajono vadove kuri tiek dau padare, kiti net per 10 metu tiek nepadare, kiek si moteris per kelis metus, stiprybes tik galiu palinket

 16. pikta parašė:

  pikta kad centrine vilniaus valdzia nepadeda savivaldybems ir nepriziuri regioniniu keliu, lai atiduoda juos savivaldybems, sutvarkys, o tai istisai vrastais maldaut reikia kad viena ar kita regionini nuvalytu

 17. paskutinei parašė:

  Patikesime Pinskuvienei.

 18. Tiesa ta, kad parašė:

  Esame verti tokios valdžios, kokią išsirenkame patys. Tad kam jūs patikėsite savo miesto vairą?

 19. Širvintų liaudies partijos narys parašė:

  kalbos kad dabar geriau valoma nei prie komunalinio yra
  kliedesiai

  Komunalinis turi būti atstatytas ir sustiprintas modernia technika, apmokytais specialistais ir veikti pilnu pajegumu. Kas už tai – per rinkimus surinks paprastu daro žmonių balsus….

 20. VAIRUOTOJA parašė:

  Labai norėčiau sužinoti kodėl Sirvintų rajonas baigiasi ties Šešuolėlių km.-nuvalo iki stotelės, o toliau nerūpi.Važiuoti iki Juodiškių turime ledu…

 21. du batai parašė:

  Dabar tie snygiai prasidėjo ir važiai tapo pavojingi.

 22. to aš parašė:

  Na dar neteko girdėti, kad autobuso vairuotojas ar kas nors kitas būtų sudaręs sutartį su Dievuliu, todel sitoj situacijoje kalta tik gamta.

 23. parašė:

  Sausio 18 dieną kelias per Beivydžius buvo tokios prastos būklės, kad maršrutinio autobuso vairuotojas net nepasivargino pravažiuoti privalomu maršrutu , o pasirinko sutrumpintą jam patogų kelią. Tik kaip pasakykite pralaukus valandą bjauriu oru nuvykti į darbą? Kas turi atsakyti už tokią savivalę?

 24. x parašė:

  dabar geriau valoma nei prie komunalinio

 25. Sako parašė:

  Nereikėjo komunalinio išardyti ir būtų technika

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+