Laikas suprasti, kad daugiau nebebus taip, kaip buvo „prie ruso“

„Plaukiantis“ Širvintų miesto Upelio gatvės 4-ojo namo kiemas patvirtina žinomą lozungą, kad „Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas!“.

Apie Širvintų miesto Upelio g. 4 namo bėdas esame rašę ne kartą. Kai vėl paskambino kažkuris šio namo gyventojas ir paprašė atvykti „pažiūrėti automobilių stovėjimo aikštelės“, netgi kilo vidinis nepasitenkinimas. Tačiau žmogus guodėsi, kad „valdžios keičiasi, o bėda lieka“. Atseit, buvo rašyta ir atitinkamoms tarnyboms, ir valdžios žino, kad po didesnio lietaus „plaukia“ daugiabučio kiemas, bet niekas nesikeičia gal dvidešimt metų. Girdi, žmonės jau nebežino iš ko tikėtis pagalbos.

Didesnė dalis kiemo tikrai tyvuliavo. Sutiktas gyventojas patvirtino telefonu girdėtus dalykus. Jo žodžiais, kažkada komunalininkai bandė spręsti problemą – paklojo gal rankos storio vamzdį, kad vanduo nutekėtų iš kiemo (panašu, į greta esantį tvenkinį), tačiau vamzdis greitai užsikimšo. „Reikia įrengti normalią lietaus kanalizaciją, tada neliks problemos,“ – sakė žmogus.

Apie situaciją Upelio g. 4-ojo namo kieme informavome Širvintų savivaldybės administraciją ir pasiteiravome, ką būtų galima padaryti, kad ši problema nebekankintų šio namo gyventojų.

Trečiadienio pavakarę sulaukėme atsakymo, jog specialistai dar kartą analizavo problemą ir priėjo prie tos ankstesnės išvados, kad šiuo metu iš esmės išspręsti problemą, tai yra – sutvarkyti lietaus kanalizaciją, nėra galimybės. Paprasčiausiai mieste, išskyrus atskirus Vilniaus gatvės ruoželius, lietaus kanalizacijos nėra dar nuo sovietmečio laikų. Jau Lietuvos nepriklausomybės laikais dirbusiems šimonėliams, pakalniams, jasiukevičiams dėl to buvo „dzin“, todėl dabar ir girdime iš gyventojų, kad valdžios keitėsi, o bėdos liko.

Kaip mus informavo, dėl tos priežasties negalima įrengti lietaus klanalizacijos šio namo kieme, nes nebus kur nutekinti besikaupiančio vandens. Jei kažkada lietaus kanalizacija buvo „nuvesta į upelį“, tai jau yra grubus aplinkosauginis pažeidimas. Griežtai draudžiama kiemuose besirenkantį vandenį, kartu su automobilių išmetamais teršalais, naftos atliekomis ir pan., nukreipti į vandens telkinį. Tokiu atveju reikėtų visame Širvintų mieste projektuoti lietaus kanalizacijos tinklus, į juos nutekantį vandenį tvarkyti pagal nustatytus reikalavimas. O tam reikia milijoninių investicijų ir didelės apimties darbų. Gyventojai turėtų suprasti, kad taip, kaip buvo „prie ruso“, Europos Sąjungoje būti nebegali.

Pabaigai sulaukėme atskiro merės Živilės Pinskuvienės komentaro.

„UAB „Širvintų vandenys“ yra duotas nurodymas skubiai spręsti šią gyventojams iškilusią problemą“, – trumpai pakomentavo merė.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (4 įvert.)

3 Atsakymai į “Laikas suprasti, kad daugiau nebebus taip, kaip buvo „prie ruso“”

 1. Didelilis AČIŪ parašė:

  AČIŪ musu MEREI .Aš tikiu ji padarys. Niekas negalėjo padaryt taip kaip reikia .RUSAS negalėjo,PRIE RUSO negalėjo , TARYBINIAIS laikais negalėjo ir LANZBERGIS tik kolūkius sugriovė o musu MERĖ padarys .
  Gera širvintose Gyventi . AČIŪ – MEREI.

 2. to Juozas parašė:

  Kaip jus nebijote taip rasyti? Juk galite nukenteti.

 3. Juozas parašė:

  durniau nepaaiskinsi,prie ko ta tarybu sajunga juk jus kerepetai landsbeginiai jau virs 30 metu niekaip negalit pamirsti ,kad buvo gerai ir nieko po siai dienai gero nesukuret apart kosmetiniu pagrazinimu,o atmeskit atgal tuos metus tai ir buvo kas buvo tuo laiku,o jus konser vines ziurkes net namu atrenovuoti nesugebat neskaitant ,kad tokie „galingi „galetumet ir naujus pastatyti,ka cia naudotis „sovietiniais“tai yra tarybiniais jei jau rasant lietuviskai,o ne okupanto jankio kalba,gyvenat tokie „laisvi“ ir „nepriklausomi“ chrusciovkese ir ka…

Comments are closed.

scroll to top
+