Komisiją žavėjo kanapių arbata, afrikietiškos ožkos ir į žemę sėjami … cepelinai

Valius Mažulis komisijos nariams pasakoja apie skanią ir sveiką kanapių arbatą.

Širvintų rajono savivaldybės administracija kiekvienais metais vykdo konkursą „Metų ūkis“, kuriame gali dalyvauti Širvintų rajono ūkininkai, įregistravę ūkius ūkininkų registre ir savo veiklą vykdantys Širvintų rajono savivaldybėje.

„Metų ūkio“ konkurse dalyvavo septyni ūkininkai: Kristina Martinėlienė (Zibalų seniūnija, Levaniškio kaimas), Valius Mažulis (Alionių seniūnija, Alionių kaimas), Arturas Mučinis (Jauniūnų seniūnija, Šiaulių kaimas), Agnė Muleronkaitė (Širvintų seniūnija, Udaros kaimas), Artūras Barauskas (Musninkų seniūnija, Užušilių kaimas), Robertas Šimanskas (Čiobiškio seniūnija, Burniškių kaimas) ir Irmantas Drėgva (Gelvonų seniūnija, Liukonių kaimas).

Kanapių augintojas

Važiuojant į Alionis, kairėje kelio pusėje iš toli kaip saulė geltonai šviečia ūkininko Valiaus Mažulio sodyba. Ūkininkas yra deklaravęs grūdines kultūras ir kanapes. Pastarųjų yra 0,46 hektarai. Komisijos narius labiausiai domino pluoštinių kanapių laukas. Kiekviena augalo dalis yra naudinga. Iš stiebų gaminamas ypač stiprus pluoštas drabužiams ir virvėms, sėklos yra puikus baltymų šaltinis, o žiedai – turtingų bioaktyviųjų medžiagų šaltinis. Labai sveika gerti pluoštinių kanapių žiedynų ir lapų arbatą. Ir rytais, ir vakarais. Pasak Viliaus, kanapių arbata turi neįtikėtiną skonį, be to ji suteikia gyvybinę energiją ir pažadina vidinę jėgą bei pasitikėjimą savimi. Ūkininkui pakvietus įsitikinti kanapių arbatos poveikiu organizmui, komisijos nariai vyrai mielai sutiko, tačiau moterys kanapėms tarė griežtą: „Ne!“. Teko su jomis sutikti.

Ožkos iš Pietų Afrikos

Gražuolė ‘Boer’ veislės ožka didelėmis rusvomis akimis atidžiai stebėjo svečius…

Užušilių kaime ūkininkaujantis Arturas Barauskas augina grūdines kultūras bei yra deklaravęs 11 galvijų ir 14 ožkų. Ožkų veislė – ‘Boer’. Tai mėsinio tipo ožkų veislė sukurta net Pietų Afrikoje. Ūkininko aptvare palengva vaikščiojo tikros gražuolės, kurių didelės ir rusvos akys atidžiai stebėjo svečius. Pasirodo, šios veislės avių akys būna ir mėlynos spalvos. Ožkų kailis baltos spalvos, tik ausys rudos, ilgos ir nukarusios. Kaip sakė šeimininkai, svečiuodamiesi Ispanijoje jie paragavo ožkienos. Patiekalas labai patiko, todėl nutarė pamėginti keletą ožkų užsiauginti ir savame ūkyje. Iš grūdinių kultūrų augina kviečius, rugius, rapsus, avižas.

Drėgva sėja cepelinus

2006 metais jaunajam ūkininkui Irmantui Drėgvai padovanota gal 50 centimetrų eglaitė išaugo. Per tą laiką išaugo ir Irmanto patirtis…

Irmantas Drėgva Liukonių kaime ūkininkauja 120 hektarų plote ir iš grūdinių kultūrų augina vien tik kviečius, tik sėjomainai – žirnius. Sėja Vokietijoje sukurtą žieminių kviečių veislę ‘Zeppelin’. Lietuvio ausiai šis pavadinimas ypač mielas, mat reiškia … cepeliną.

Šiais metais derlius geresnis nei pernai – apie 5 tonos iš hektaro, jau prikūlė 1450 tonų. Grūdus veža į Gelvonų, Jonavos, Kėdainių elevatorius. Pasak ūkininko, čia kaip biržoje, mat reikia nuolat sekti kainas.

Remigijus Bonikatas
Savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.5 (2 įvert.)

1 Atsakymas į "Komisiją žavėjo kanapių arbata, afrikietiškos ožkos ir į žemę sėjami … cepelinai"

  1. DEDE ADOLIS parašė:

    VALIO UKININKAMS

Comments are closed.

scroll to top
+