+

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Rugpjūčio 23 dieną visa Lietuva minės Baltijos kelio 30-metį. Tai istorinė diena, svarbi tiek tiems, kurią prieš 30 metų nerimavo, būrėsi, kibosi už rankų į 600 km grandinę, tiek tiems, kurie laikėsi nuošaliau – juk Baltijos kelias tapo drąsiu žingsniu į laisvę, iki šiol analogų pasaulyje neturinčiu taikiu protestu.

Širvintų rajonui, kuris išsidėstęs abipus automagistralės Vilnius-Panevėžys, ši diena irgi buvo išskirtinė. Gyvais prisiminimais apie ją dar alsuoja daugelio iš mūsų mintys. Tad kaip Širvintos paminės Baltijos kelio 30-metį?

Pasak Širvintų r. savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės ir Kultūros centro vadovės Rytės Bareckaitės, Baltijos kelio jubiliejų pasitiksime prie paminklinio „Baltijos kelio“ akmens, magistralės Vilnius–Panevėžys 45 km, šalia Rimučių viaduko.

„Širvintų krašto žmonėms skubu pranešti, kad į minėjimą tikrai galės atvykti visi norintys. Pagelbėsime neturintiems savo transporto. Visos rajono mokyklos šią dieną suteiks savo turimus mokyklinius autobusėlius, tad iš kiekvienos seniūnijos žmonėms bus sudarytos sąlygos atvykti nemokamai,“ – sako Ž. Pinskuvienė.

Šventė prasidės 17.45 val., na o 18 val. kartu su visa Lietuva giedosime Tautišką giesmę, prisiminsime specialiai Baltijos keliui sukurtą ir antrą vietą Lietuvoje dainų konkurse laimėjusią Danutės Miliukienės ir Vilhelmo Keliuočio dainą „Baltijos kelias“, kartu su atlikėja Evelina Greiciūnaite, Agne ir Gediminu Svilais dainuosime to meto patriotines dainas, vaišinsimės Lietuvos laukais kvepiančia duona.

„Į minėjimą labai kviečiu visus, prieš 30 metų Baltijos kelyje dalyvavusius, prisidėjusius prie jo organizavimo, kviečiu jaunimą ir vaikus. Atmintimi svarbu įprasminti momentus, kai šitiek žmonių 1989 m. stovėjo čia, palei magistralę, turėdami vieną viltį ir svajonę, kurioje dabar visi mes gyvename – laisvę ir nepriklausomybę. Svarbu ir tiems, kurie tiesiog važiuoja pro šalį, parodyti, kad Širvintų kraštas, nors ir vienas mažiausių šalies rajonų, yra visuomet atviras, visuomet pasirengęs įgyvendinti netikėčiausias idėjas. Juk ir prieš 30 metų mūsų rajono teritorijoje Baltijos kelyje suvažiavo žmonės net iš 9 Lietuvos rajonų,“ – teigia Ž. Pinskuvienė, pabrėždama, kad minint šį jubiliejų, atminimo vietose vėl rinksis Birštono, Prienų, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Alytaus, Kaišiadorių rajonų gyventojai.

Minėjimo metu Širvintų krašto vėliava bus perduota kitą dieną, rugpjūčio 24 d., prasidėsiančio didžiulio Lietuvos pažinimo žygio „Baltijos keliui 30“ motociklininkų komandai.

Kviečiame būti kartu!

Būkime supratingi – važiuodami į minėjimą nepamirškime vienišų, neturinčių savo transporto kaimynų, pažįstamų, įtraukime jaunimą!

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

„Derliaus kraitėje“ bus apdovanoti gražiausių Zibalų seniūnijos sodybų šeimininkai

Kaip feniksas iš pelenų – atidarytas atgimęs Jaunimo sodas

Širvintos – gerasis pavyzdys, kuris užkrečia?

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+