Jeigu naujos „Norfos“ nereikia, tai gal „avtolavka“ užsuks į Upelio gatvę?

Nors koronavirusas gyvenimo tempą sulėtino, bet sunku būtų patikėti, jog prekybos sektoriuje sustotų milijoninės investicijos ar pamąstymai apie naujų prekybos vietų statybas. Žiniasklaidoje skelbiama, jog prekybininkai kol kas labai nedrąsiai kalba apie konkrečius planus atidaryti naujus prekybos centrus, tačiau rinkos analitikai pastebi, kad dauguma didmiesčiuose esančių patrauklių vietų jau užimtos. Nenuostabu, jog naujieji prekiautojai ieškosi dėmesio vertų šansų plėstis regionuose. Širvintos yra būtent tas miestas, kur didiesiems prekybos centrams tikrai atsirastų vietos.

Su problema susiduria Upelio ir Jaunimo gatvių bei Širvintų kaimo gyventojai

Visai neseniai Širvintų rajono savivaldybė paskelbė informaciją, jog į Infostatybos sistemą jau keliami naujojo prekybos centro „Norfa“ Širvintų mieste (Zibalų g. prie „Viados“ degalinės) statybos projektiniai pasiūlymai. Tai bus pirmasis projektas, kurio derinimas vyks nuotoliniu būdu.

Socialiniuose tinkluose pasklidusi informacija, lydima dailių nuotraukų, sulaukė internautų dėmesio. Didesnioji dalis sveikino tokį prekybininkų mestą iššūkį, bet buvo ir tokių, kurie reiškė nepasitenkinimą tokiu projektu. Vieniems prireikė „Lidlo“, kiti ir taip patenkinti miesto centre esančia „Norfa“, todėl jiems antros nereikia (beje, kiek žinau, pastačius naują, senoji bus uždaryta), treti liejo ašaras dėl prie daugiabučių buvusių daržų ir krapų plantacijų. Žodžiu, visa nepasitenkinimų puokštė.

Apmaudu ir skaudu, kad jauni internautai nesuvokia, su kokio negirdėto masto problema (o ir jau spėjusia pabosti) susiduria Upelio, Jaunimo gatvių, Širvintų kaimo gyventojai, traukiantys su „norfiniais“ ar „maksiminiais“ produktų maišeliais iš parduotuvių, esančių Širvintų miesto centre.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.42 (12 įvert.)

23 Atsakymai į “Jeigu naujos „Norfos“ nereikia, tai gal „avtolavka“ užsuks į Upelio gatvę?”

 1. lione parašė:

  nereikia svaigt apie norfos nereikalinguma, tegul tik stato greiciau, nes labai laukiam.

 2. birute parašė:

  jau taip skaniai prisikvatojau is varnalesu istoriju, jau taip graziai surasyta, kad prisikvatojau

 3. prekibos tinklas. parašė:

  Pagaliau ir į Upelį svente ateis*****

 4. sirvintiete parašė:

  Vaistinė naujoje norfoje labai reikalinga, pritariu.

 5. tai vadinamai gerbėjai parašė:

  Rašyti pirma lietuviškai išmok! Atsirado mat patriotė su vitaminais prie degalinės!

 6. virginijus parašė:

  Vo“t atejsiu ir prisirakinsiu prie siltnamio. XUY ta norfa pastatysit!

 7. Virginijaus gerbėja parašė:

  Prisiminiau dar. Valdžia tyčia nori Norfa iškelti -todėl kad senas pastatas kur yra, yra Radionovo Naidro pastatas. O Radionovas juk buvo (tikiu- ir yra) konservatorius. Namiok poniali?

 8. Virginijaus gerbėja parašė:

  Aš dar pamiršau parašit. „Nes Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ dainuoja lietuvių liaudis. O jūs kaip dabar sako: esat vatnikai ir kremlinai. Jums kad tik patriotams būtų blogiau, jums tada šventė. Norfa juk nelietuviškas prekibos tinklas. Ar pablūdote! Kodėl nestato parduotuvės mūsų „Veiveriai“?

 9. Virginijaus gerbėja parašė:

  Pasakikite kodėl valdžia neduoda žemės prie daugiabučių giventojų daržiukams? Tai juk prie kekvieno namo yra tam namuj skirtos žemės. O jei žemė namo, tai giventojų reikalas kaip ja naudoti. Juk taip?? Būtų šaunu kad prie kiekvieno namo žmonės galėtų užauginti vitaminu sau kaip augindavosi visalaik tas namas kur NORFA bus. Pasakisiu va taip: nebalsuosim už žemės vagis. Balsuosim už Tėvynės sąjungą!!

 10. pries tai rasiusiam parašė:

  taigi is senos pereis, ka ten darbint, nebent daugiau reikes.

 11. Anonimas parašė:

  Liepa
  man atrodo bus neblogai įdarbint būrį širvintiškių

 12. Anonimas parašė:

  Labai gerai butu jeigu naujoje norfoje dar ir vaistine atsirastu
  aciu uz rupesti.

 13. paskutinei parašė:

  Mes čia gyvename ir labai pritariame projektiniam pasiūlymui.

 14. Veronika parašė:

  Tegu tyli tie, kas čia negyvena, o mes čia gyvename, auginame vaikus ir netylėsime. Beje, dabar dar turime teisę ir galimybę pareikšti savo nuomonę ir pastabas projektiniam pasiūlymui.

 15. antane parašė:

  Žiūriu upelio gatvei labai daug medziu dabar sodinama. Valio merei kad taip rupinasi zaliu miesto rubu.

 16. as parašė:

  Ponia Veronika, savo komentaru praleidote gera proga patyleti! Tiesiog apgailetina!

 17. jurgis parašė:

  Laukiam naujos NORFOS, o sena galit uzdaryti, nes neatitinka standartu ir aikstele bloga.

 18. barbara parašė:

  Ne visam miestui sita klausimą spręsti! Protestuoti gali tik Žolyno gatvė ir Upelio keli namai. O jie tikrai pritaria.
  Parduotuvės reikia!

 19. argi parašė:

  O tai kodel leidote degaline statyti po langais? Taigi gera valdzia buvo tada , kai pastate? Ko leido?Ar nepagalvojo apie zmones, kuriems po langais gali sprogimas ivykti? O duju kompresorine kam leido ana vald-žia , ko neprotestavo?

 20. BLOGAI parašė:

  Pritariu Veronika komentarui, projektą reikia koreguoti, šioje vietoje prekybos centras per didelis.

 21. PUIKU parašė:

  Tiek Širvintų kaimui, tiek visam „Upelio kvartalui“ ši parduotuvė labai reikalinga. LABAI, LABAI AČIŪ!

 22. Veronika parašė:

  Tie „pirkėjai“, kurie džiaugiasi ir sako: „Oi, kaip gerai, nauja parduotuvė!“, deja net nepasidomi, kokia ta parduotuvė, kokio dydžio, kur tiksliai stovės. (https://www.sirvintos.lt/lt/veiklos-sritys/architektura-ir-krastotvarkos-planavimas/statiniu-projektiniai-pasiulymai/2457). Ar žinote, kad ji tiesiog bus statoma, galima sakyti, „ant žmonių galvų“ – vieno daugiabučio namo ( Upelio g. 15) tiesiog kieme. Pusė šito namo gyventojų iš vakarų-šiaurės pusės prieš savo langus dabar matys tik akliną sieną? O ką galvojate apie Zibalų gatvės individualių namų gyventojus, jau ir taip nedėkinga vieta, jau degalinę pastatė neatsižvelgdami į gyventojų interesus, eismas didžiulis dabar, o atsiradus tokiam prekybos centrui bus dar labiau intensyvesnis, įvažiavimai į parduotuvę įrengiami iš Zibalų g. pusės. Ar pagalvojote, kiek padidės oro tarša, triukšmas aplinkiniams gyventojams? Ar buvo darytas poveikio aplinkai vertinimas? Gal galima būtų padaryti? Ką sako aplinkosaugininkai, ar nebus iškirsti medžiai? Turbūt išgirsime tik atsakymą: „Viskas suderinta, viskas teisėta…“ Bet, ar žmogiška?
  Tokio grubaus, žalingo žmonių sveikatai ir miesto kraštovaizdžiui projekto dar reiktų paieškoti… Labai gaila, kad dabartinė valdžia, kuriai tiek daug gyventojų rinkimų metu parodė pasitikėjimą, leido tokį projektą. Ir dabar projektuotojai dar gi naudojasi esama sunkia situacija, karantinu, ir viską norima kuo greičiau tyliai ramiai „prastumti“ NUOTOLINIU BŪDU. Kad tik kuo mažiau sulaukti gyventojų pasipriešinimo. Tokio dydžio ir svarbumo projektai negali būti tvirtinami taip skubotai ir nuotoliniu būdu. Reikia truputi lukterti, kai bus sušvelnintas karantinas, ramiai, garbingai ir tikrai viešai, susitinkant su gyventojais, pažiūrint jiems į akis, padaryti viešą susirinkimą. O rajono valdžia turėtų atsižvelgti į daromą žalą gyventojams ir nepritarti tokiam projektui, palaikyti gyventojus, o ne sakyti: “Mes nieko negalime…“
  Didelio prekybos centro nebuvimas – tikrai nėra „negirdėto masto problema“. Gal „pirkėjai“, kuriems jau taip reikalinga šitoje vietoje parduotuvė, galėtų pasitenkinti ir kuklesniu, mažesniu projektu. Juk būtiniausių prekių krepšelį sėkmingai galima nusipirkti ir nedidelėje parduotuvėje. Kaip puikus pavyzdys, galėtų būti neseniai Upelio g. 4A pastatyta nedidelė „Žemaitijos pieno. Čia“ parduotuvė (taip, beje, Jaunimo gatvės gyventojai jau turi netoliese parduotuvę). Ar Jums reikia parduotuvės prie kiekvieno namo? Ar jau negalite nei kelių metrų paeiti, nei pavažiuoti? Ar Jums būtinai reikia didelio prekybos centro, kuriame pusė prekių bus pigus plastmasinis niekam nereikalingas kiniškas šlamštas? Tokio dydžio prekybos centrams čia tikrai ne vieta. Juk yra Kalnalaukyje pilna griuvenų, jų vietoje galima statyti, taip sutvarkant ir aplinką ir gyventojams ten labiau reikalinga parduotuvė.
  BŪKITE PILIETIŠKI, GYVENTOJAI!!! Nors šitas prekybos centras ir nestovės prieš Jūsų namo langus, bet palaikykite tuos gyventojus, kurie labiausiai nukentės dėl šito projekto. Kitaip, ko gi vertos tos kalbos: „Oi, kaip teršiama gamta… kokie mes vartotojiški… reikia keistis, kažką daryti… po pandemijos būsime kitokie… tai pamoka…“ Šita situacija, deja, parodo visai ką kitą… Niekas nė negalvoja keistis. Deja, esame tik vartotojai, pirkėjai, kuriems nerūpi aplinkinis pasaulis, gamta, švaresnis oras, graži aplinka. Verslas irgi turi tik vieną tikslą – pinigus, pats žmogus, jo sveikata, gerovė, gamtos tarša jam nė motais. Susimąstykite!
  Gal “Rivona”, architektai, rajono valdžia ir Tarybos nariai irgi galėtų išgirsti šitą kvietimą ir, bent jau dabar pasaulinės krizės akivaizdoje, matyti ne vien materialinę ir vartotojišką naudą?!? Gal stabtelkite, sukluskite, išgirskite, atsižvelkite į žmogų. Geriau pasitenkinkite kuklesniu projektu, mažesne parduotuve ir šitoje vietoje pasodinkite daugiau medžių. Taip pelnysite geresniąją dalį…

 23. pirkėja parašė:

  Labai laukiame šitos parduotuvės, o tai viskas tik centre. Atrodo, kad čia niekas net negyvena. Galės dabar centristai eiti pas mus pirktis mėsos.

Comments are closed.

scroll to top
+