+

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Į „Širvintų krašto“ pateiktus klausimus apie vienas ar kitas situacijas, galinčias iškilti per kovo 3-iąją vyksiančius Savivaldybių tarybų rinkimus, atsako Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Jūratė Meškutavičienė. 

– Pamečiau savo rinkėjo kortelę. Ar galiu ateiti į rinkimų apylinkę balsuoti?

– Balsuoti galėsite net ir tada, jei neturėsite rinkėjo kortelės, nes ji nėra privaloma. Svarbu 2019 m. kovo 3 d. atvykti į rinkimų apylinkę pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą ir turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks 2019 m. kovo 3 d. nuo 7.00 val. iki 20.00 val.

– Ar einant balsuoti rinkimų dieną į balsavimo apylinkę galiu atsinešti reklaminę brošiūrą, kad prisiminčiau kandidatų numerius, už kuriuos noriu balsuoti?

– Rinkimų apylinkėje ir balsavimo kabinose bus pakabinti kandidatų sąrašai, todėl reklaminės brošiūros į balsavimo apylinkę neštis nereikia.

– Gyvenu kaime, o dirbu Širvintose. Kovo 3 d. turėsiu dirbti, ir iš darbo galėsiu ištrūkti tik per pietų pertrauką. Ar galėsiu balsuoti kitoje rinkimų apylinkėje, juk rajonas – tas pats?

– Taip, galėsite. Rinkimų dieną rinkėjas, nuolatinis atitinkamos savivaldybės gyventojas, kuris nėra balsavęs, galės balsuoti kitoje savo Savivaldybės rinkimų apylinkėje. Svarbu turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir atvykti balsuoti.

Atkreipiame dėmesį, kad rinkėjų patogumui yra organizuojamas ir balsavimas iš anksto. Išankstinis balsavimas Širvintų rajono savivaldybėje vyks 2019 m. vasario 27-28 dienomis nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Savivaldybės pastate (Vilniaus g. 61, Širvintos, II aukšte.)

– Mano mama yra garbingo amžiaus, ji turi teisę ir balsuos namuose. Ji gerai žino už ką nori balsuoti. Ar atėjus komisijos nariams ji gali turėti reklaminę brošiūrą ir paprašyti jų padėti balsuoti už konkrečius kandidatus?

– Atėjus rinkimų komisijos nariams, turėti reklaminę brošiūrą namuose galima. Komisijos nariams, rinkimų stebėtojams ir atstovams rinkimams draudžiama atlikti balsavimo veiksmus.

– Ar balsuojančiam namuose neįgaliam, ligotam šeimos nariui gali asistuoti kuris nors iš artimųjų?

– Taip, gali. Jeigu rinkėjas dėl neįgalumo ar kitokių priežasčių negali pats atlikti balsavimo veiksmų, jo prašymu rinkimų biuletenius užpildo pasirinktas kitas asmuo. Šis asmuo privalo rinkimų biuletenius užpildyti rinkėjo akivaizdoje pagal jo nurodymą ir išsaugoti balsavimo paslaptį.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Teresė parašė:

  Vvisai nupušot? Koks skirtumas, kas viršuje, kas apačioje? Geram šokėjui niekas nemaišo…

 • paskutinei parašė:

  Turbut pasimoke is zurnalistes-redaktores-direktores

 • Vox parašė:

  Šaunuoliai redaktoriai. Po Valkausko masiulininkų sąrašo jau nebėra oranžinio fono su Mišrių komunalinių atliekų išvežimo grafiku…..Dabar ten kitas skelbimas apie srutas…..

 • Mano nuomonė parašė:

  O čia taip primigtinai apie brošiūras todėl, kad tos tiksliau tie paruoštukai labai aktyviai pristatomi ir platinami? Labai aiškiai juose pateiktas vaizdelis, tik visiškai žioplas nesupras kaip ir už ką reik teisingai balsuoti.
  Esu optimistas, visgi tikiu jog rinkėjai vadovausis savo protu, koks paruoštukas ant stalo nebūtų padėtas.

Kiti straipsniai:

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos
+