Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Asociatyvi nuotrauka

Asociatyvi nuotrauka

Nelegali veikla rajono gyventojui atnešė 5700 Eur baudų

Internetinio projekto „Lietuva be šešėlio“ duomenimis, šios savaitės pradžioje virtualiame šešėlinės ekonomikos žemėlapyje buvo pažymėta, kad Širvintų rajone galimai veikia 20 taškų, nelegaliai prekiaujančių kontrabandiniu alkoholiu, tabako gaminiais, degalais. Apie vieną tokį tašką informacijos gauta šių metų sausį. Daugiausia tokių taškų, keturi, šiuo metu galimai veikia Širvintose, po tris – Mančiušėnuose ir Motiejūnuose. Nuo 2013 metų, kai pradėjo veikti šis projektas, Širvintų rajone jau uždaryti 8 taškai, apie kuriuos informacija pasitvirtino.  Galbūt vienas iš tokių taškų buvo veikęs Julijaus J. motinos bute, kurį policija „uždarė“ 2018 metų lapkričio 23 dienos vakarą.

Pagal teismo sankcionuotą kratą patikrinę motinai priklausantį butą, policijos pareigūnai rado įvairių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Suskaičiuota 80 cigarečių pakelių „Fest“ (apskaičiuota muitinė vertė yra 250,40 Eur), 157 cigarečių pakeliai „Minsk Capital“ (apskaičiuota muitinė vertė – 491,41 Eur), 39 cigarečių pakeliai „NZ gold“ (apskaičiuota muitinė vertė – 122,07 Eur), 39 cigarečių pakeliai „Korona super slim“ (apskaičiuota muitinė vertė – 122,07 Eur), 135 cigarečių pakeliai „Minsk Capital QS“ (apskaičiuota muitinė vertė – 422,55 Eur). Iš viso buvo rasta ir paimta 450 pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kurių apskaičiuota bendra muitinė vertė viršijo 1,4 tūkst. eurų.

Tyrimą atlikusi policija konstatavo, kad Julijus K. pažeidė Lietuvos Respublikos Ūkio ministro 2004 m. gegužės 26 d. įsakymu nustatytą tvarką ir įvykdė administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 straipsnio 6 dalyje, o tai reiškia, kad administracinis nusižengimas buvo įvykdytas pakartotinai. Už tai numatyta bauda nuo 5460 iki 6000 eurų.

Apie anksčiau Julijaus J. įvykdytą administracinį nusižengimą „Širvintų kraštas“ yra rašęs. Trumpai priminsime, kad 2018 metų liepos 27-osios vakarą kelio Jauniūnėliai-Musninkai 2-ajame kilometre policijos pareigūnų buvo sustabdytas automobilis „Volkswagen Passat“, kurį vairavęs minėtas asmuo salone ant galinės keleivio sėdynės vežė maišą su 380 pakelių įvairių kontrabandinių cigarečių. Jų apskaičiuota bendra muitinė vertė viršijo 1,1 tūkst. eurų.

Tada nusižengęs asmuo teigė, kad cigaretes rado pakelėje ir vežė išdalyti kaimo žmonėms.

Nors pažeidėjas teismo posėdžio metu kaltu prisipažino, teismas jo prisipažinimo nelaikė nuoširdžiu – Julijus neatskleidė visų įvykio aplinkybių, laikėsi savo susigalvotos versijos, kuri yra neįtikinama. Jo prisipažinimas vertintinas kaip siekis sušvelninti savo atsakomybę. Tada nusižengusiam asmeniui buvo skirta 1500 Eur bauda su jo vežtų cigarečių (180 cigarečių pakelių „Minsk superslims“, 100 cigarečių pakelių „Minsk capital QS“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis ir 100 cigarečių pakelių „NL New Line F. F.“ be banderolių) konfiskavimu. Paskirtos baudos mokėjimas buvo išdėstytas dalimis 24 mėnesių laikotarpiui, tą mokėjimą pradedant nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos.

Julijus J. be „veiklos“ iškentėjo vos kelis mėnesius, o jo motinos bute rastos kontrabandinės cigaretės buvo ne vienintelis to įrodymas. Be cigarečių policijos pareigūnai bute dar aptiko keturias plastikines talpas po 20 litrų (iš viso 80 litrų) dyzelino, kurio vertė siekė 81,88 Eur. Už tai Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 40 iki 200 eurų.

Teismo posėdžio metu Julijus J. kaltu prisipažino ir nurodė, kad labai gailisi dėl padarytų pažeidimų. Jis teigė, kad daugiau šia veikla neužsiima ir neužsiims, gailisi, jog iš viso tai darė. Vyras sakė gaunąs minimalią algą, turi tris vaikus, du iš jų yra mažamečiai. Be pernai skirtos administracinės baudos, vyras dar turi finansinių įsipareigojimų. Julijus J. tikino, kad teismui paskyrus didelę baudą, jo šeimai neliks iš ko gyventi, tad prašė paskirtą baudą pakeisti viešaisiais darbais arba išdėstyti jos mokėjimą.

Teismas už padarytus administracinius nusižengimus Julijui J. skyrė subendrintą 4200 eurų baudą išdėstė. Taip pat konfiskavo kratos metu rastą dyzeliną su talpomis, kontrabandines cigaretes.

Atsižvelgus į sunkią materialinę padėtį, kurioje atsidūrė pažeidėjas, teismas skirtą baudą išdėstė 24 mėnesių laikotarpiui, mokant po 175 Eur į mėnesį, pradedant mokėti nuo 2019 metų vasario 1 dienos.

Teismas pažymėjo, kad baudą pakeisti viešaisiais darbais nėra pagrindo, nes administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri skiriama administracinį teisės pažeidimą padariusiems asmenims nubausti bei siekiant auklėti, kad jie laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat kad tiek pats pažeidėjas, tiek ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų. Nuobauda paskiriama siekiant prevencinių tikslų – sukurti nubaustajam suvaržymus, dėl kurių jis būtų auklėjamas ir atgrasomas nuo analogiškų nusižengimų padarymo ateityje. „Kaltas asmuo, kuriam skiriama nuobauda, priverstas patirti tam tikrų negatyvių padarinių. Jis netenka tam tikrų teisių, laisvių ar materialinių vertybių arba patiria kitokių teisių ar laisvių suvaržymų, tačiau, darydamas teisės pažeidimus, asmuo pats priima atsakomybę už jam galinčius kilti tokio pobūdžio padarinius,“ – teigiama teismo nutarime, kuriame taip pat pažymima, kad Julijaus J. materialinė padėtis negali būti vertinama kaip sunki baudos pakeitimo viešaisiais darbais kontekste. – „Pažeidėjo finansinė padėtis ir turimi įsipareigojimai šeimai nesustabdė jo nuo administracinio teisės pažeidimo padarymo, todėl jis pats prisiėmė atsakomybę už visus su tuo susijusius neigiamus padarinius. Šiuo atveju svarbu ir tai, kad jis jau būdamas baustas už tą pačią veiką bauda, padarė analogišką veiką pakartotinai.“

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+