Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Interneto portalo Mano valstybė (manovalstybe.info) duomenimis, kuriais naudojosi Transparency International Lietuvos skyrius, pernai Lietuvos savivaldybių skaidrumo vidurkis padidėjo nuo 56 iki 69 balų. Daugiausiai apie savo veiklą viešina Joniškio (94 balai) ir Alytaus (90 balai) rajonų savivaldybės, mažiausiai – Kalvarijos (39 balai), Trakų (46 balai) ir Pakruojo (46 balai) rajonų savivaldybės.

„Nors dauguma savivaldybių nenurodo, kokių pasiūlymų iš lobistų ir interesų grupių atstovų sulaukia tarybos nariai ir administracijos vadovai, įtakos darymas savivaldoje tapo skaidresnis. Prieš 4 metus nė viena savivaldybė neskelbė, su kuo susitinka jų vadovai, o 2018 m. tai viešino jau 30 savivaldybių,“ – rašoma Transparency International Lietuvos skyriaus pranešime.

Transparency International Lietuvos skyrius taip pat pateikė, kiek savivaldybės 2015-2018 metais, t. y. per šią besibaigiančią kadenciją, išleido žiniasklaidai. Tai duomenys apie savivaldybių išlaidas veiklos viešinimui.

Viešinimui per kadenciją didžiausią lėšų dalį skyrė Kauno miesto savivaldybė, nurodžiusi 938 274 Eur sumą. Tiesa, kauniečiai didžiausių tų lėšų gavėjų nenurodė.

Kauniečiams ne tiek jau ir daug nusileidžia klaipėdiškiai, per ketverius metus viešinimui skyrę 700 635 Eur.

Širvintų rajono savivaldybė šiame sąraše tik 38-oje vietoje. Pateiktais duomenimis, per ketverius metus ji 17 297 Eur skyrė laikraštį „Širvintų kraštas“ leidžiančiai UAB „Danielita“. Skaičiuojant per metus, pastaroji bendrovė už informacijos, reklamų, pranešimų spausdinimą vidutiniškai gavo kiek daugiau nei 4,3 tūkst. eurų. Tuo pačiu Savivaldybės žinios paskelbiamos ne tik spaudoje, bet ir „Širvintų krašto“ interneto svetainėje.

Šiaip 38-oji Širvintų rajono savivaldybės vieta tarp 60 savivaldybių, ko gero, dar nėra galutinė. Ji galimai yra žemesnė, kadangi penkios savivaldybės tyrėjams tokių duomenų nenurodė.

Kalbant apie spaudos sąnaudas, didesnė viešinimo lėšų dalis keliauja padengti leidėjo patiriamas informacijos spausdinimo ir išplatinimo paslaugas. Tai net nesulyginama su ankstesnės kadencijos rajono vadovų taikyta praktika, kai Savivaldybės interneto svetainėje skelbiama informacija, užuot viešinus ją ir spaudoje, už mokesčių mokėtojų pinigus būdavo dubliuojama … kitoje interneto svetainėje. Galbūt todėl, kad ją valdo su tuometiniu koalicijos partneriu tarybos nariu K. Pakalniu turtiniais santykiais susijusi įstaiga. Keisčiausia šioje istorijoje buvo tai, kad pasirinkti, kur dubliuoti jau paskelbtą informaciją, lėmė valdžios „įsitikinimas“, kad ta interneto svetainė yra skaitomesnė, nors kokio nors lankytojų skaitiklio joje nebuvo nei tada, nei yra dabar.

Jau kelerius metus „Širvintų krašto“ konkurentai kelia bangas dėl informacijos viešinimo didžiausiame krašto laikraštyje, tačiau patys paslaugų pirkime nedalyvauja.


Pagal viešinimo išlaidas gerokai nusileidome kaimynams. Štai 28-oje vietoje atsidūrusi Ukmergės rajono savivaldybė tam skyrė 70 181 Eur, iš jų beveik 40 tūkst. eurų – „Ukmergėms žinioms“, per 18,5 tūkst. eurų – „Gimtajai žemei“. Net 6-toje vietoje atsidūrusi Vilniaus rajono savivaldybė per kadenciją viešinimui išleido 326 766 Eur, iš kurių liūto dalis, beveik 257 tūkst. eurų, teko UAB „Rejspa“ – „Tygodnik Wilenszczyzna“ leidėjui. VšĮ „Kurier Wilenski“ paremta 60 242 Eur suma. Molėtų rajono savivaldybė per ketverius metus vietos laikraštį leidžiančiai UAB „Molėtų vilnis“ skyrė 11,8 tūkst. eurų.

Beje, pateikiamos informacijos tikslumas irgi reikalauja atskiro vertinimo. Kalbant apie „Širvintų krašto“ leidėją manovalstybe.info portale buvo nurodyta, kad su juo yra susijęs … Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas. Nustebęs „Širvintų krašto“ kolektyvas, ko gero, pasidomės šio politiko, ar jis patenkintas, kaip dirba tariamai jam priklausantis laikraštis ir kodėl jis Širvintose nerodo akių.

     

Kiti straipsniai:

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas