Jau šeštoji „Lino šventė“ Bagaslaviškyje

Žemės ūkio ministras, pasveikinęs gražia proga įteikė ūkininkui Bronislavui Vošteriui Lietuvos tautinio paveldo ženklą.

Rugpjūčio 22 dieną Bagaslaviškio miestelyje, Liubomiro ir Janinos Vošterių ūkyje, vyko „Lino šventė“.

Šventė prasidėjo priešais sodybą, prie Lietuvos tautinės vėliavos. Čia linui ir lino augintojų garbei buvo atidengtas koplytstulpis. Jį pašventino ir susirinkusiems sveikatos palinkėjo Širvintų parapijos vikaras kunigas Adam Adukowski.

Pasveikinusi visus susirinkusius su lino švente, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė tarė:

„Iš tikrųjų, atvažiavus į šiuos namus, sustoji ir savęs paklausi – gyvena du garbaus amžiaus žmonės… Kam jiems tas rūpestis? Atrodo galėtų gyventi dėl savęs, šiandien, čia ir dabar… Bet jie pasirinko kitą kelią. Pasirinko kelią puoselėti senas lietuviškas tradicijas, gerinti žmonių sveikatą, realiai padėti žmonėms. Gerbiamas ministre, šiandien matau jus ir nuoširdžiai dėkoju, kad jūs pastebite tokius žmones, girdite ir jiems padedate. Savivaldybė taip pat pasistengė, kad svečiai šiandien galėtų atvykti lygiu lyg stiklas asfaltu. Mes turime Širvintų krašto šviesuolius palaikyti visais būdais. Ne tik žodžiais, tačiau ir veiksmais, nes tai, ką daro ši šeima, daro savo rankomis.“

Šventės metu atidengtas menininko Valento Butkaus sukurtas medžio koplytstulpis.

Atidengus koplytstulpį, buvo atneštas varpas. Pasak Liubomiro Vošterio, seniau buvo tikėta, kad varpo dūžiai, jo skambesys panaikina maro bacilas.

„Šiandien pasaulyje siaučia koronavirusas (COVID-19). Šeštos lino šventės garbei suduosime šešis kartus. Tikėkime kad varpo skambesys išbaidys ir šį virusą“, – sakė šeimininkas.

Šventėje dalyvavęs Žemės ūkio ministras Andrius Palionis lino šventėje lankėsi ir pernai.

„Džiaugiuosi, kad galėjau nors keliais žodžiais prisidėti prie šios šventės“, – kalbėjo poetas, himno linui autorius Stasys Žlibinas.

Su švente pasveikino ir dėl šiandieninės linų politikos nepagailėjo aštrios kritikos vyriausybei ilgametis, aktyvus Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo narys, LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius. Mokslų daktarė Zofija Jankauskienė papasakojo, kodėl negalima linų užmiršti, kodėl juos reikia mylėti. Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto docentas dr. Evaldas Klimas sakė, kad lino grįžimas į mūsų laukus priklauso nuo mūsų visų pastangų: nuo išmintingos valdžios, nuo ūkininkų, verslininkų, mokslininkų.

Šventės metu veikė mugė, koncertavo folkloro ansamblis „Savingė“ iš Gelvonų, Vilniaus folkloro ansamblis „Nalšia“ ir tautiška kapelija „Sutaras“. Tą dieną darbo užteko ne tik akims ir ausims, tačiau ir pilvui. Apie pagaminto maisto kokybę kalbėti neverta, nes jį ruošė virėjų komanda, vadovaujama „Povilo virtuvės“ šefo, tarptautinio konkurso laureato Povilo Mikalajūno.

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 25 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (1 įvert.)
scroll to top
+