Įsibėgėjusiai javapjūtei sutrukdė trumpalaikiai lietūs

Ūkininkams vasara – tai pats didžiausias darbymetis. Liepos mėnesį javų laukuose ėmę dūgzti pirmieji kombainai jau nukūlė žiemkenčius ir taip naujojo derliaus grūdais pripildė aruodus.

Širvintų rajono ūkininkų laukuose javapjūtė prasidėjo liepos antroje pusėje. Giedri ir šilti orai leido kombainams be perstojo darbuotis laukuose ir nudžiuginti šeimininkus pirmuoju derliumi. Deja, ūkininkų teigimu, šių metų derlius nuvylė. Žiemkenčiai peržiemojo gerai, nors buvo nuogąstavimų, kad dėl storos sniego dangos javai gali iššusti. Bėdos prasidėjo birželio ir liepos mėnesiais. Karštis susuko ir išdžiovino grūdus, todėl derlius bus vidutinis arba mažesnis nei vidutinis. Prieš keletą metų kalbinti Gelvonų seniūnijos ūkininkai sakėsi iš hektaro kuliantys vidutiniškai po 4,5 tonos grūdų ir tai buvo ne riba, byrėjo net po 5 tonas iš hektaro.

Pasak kalbintų ūkininkų, jau nukulti rapsai, kvietrugiai, spelta. Kelias dienas besitęsiantys trumpalaikiai lietūs leido šiek tiek atsikvėpti kombainininkams. Jeigu oro sąlygos leis, netrukus į aruodus keliaus vasarojus, žirniai, o patys paskutiniai bus kuliami grikiai ir pupos. Liepą prasidėjusi pjūtis paprastai baigiasi rugsėjį.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top
+