+

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Atvykusi į Širvintas Diana Nausėdienė susitiko ir su mere Živile Pinskuviene.

„Trečiadienį kandidato prezidento rinkimuose Gitano Nausėdos žmona apsilankė Širvintose. Susitiko ne tik su savivaldybės gyventojais, bet ir su Širvintų mere Živile Pinskuviene. Merė po susitikimo 15min pranešė antrajame rinkimų ture tikrai balsuosianti už G.Nausėdą. O jo žmonos vizito nuotraukos paskelbtos ne asmeninėje merės, o savivaldybės feisbuko puslapyje be jokios nuorodos į politinę reklamą,“ – gegužės 22-ąją teigė portalas 15min.lt, tarsi suabejojęs, ar Savivaldybė, informuodama apie susitikimą su Diana Nausėdiene, nereklamuoja kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos:

„Meilė ir žmonės“ – taip į užduotą klausimą „Kas Jums yra svarbiausia“ atsakė kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus Gitano Nausėdos žmona Diana – nuoširdumu ir paprastumu spinduliuojanti moteris, ypatingą dėmesį skirianti socialinei politikai. Šiltas ir atviras pokalbis su Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos, Trečiojo amžiaus universiteto, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Širvintų bendrijos, bibliotekos, kultūros, kaimo bendruomenių atstovais“, – štai tokiu įrašu pasidalijo Širvintų rajono savivaldybė savo feisbuko puslapyje.

Jokios užuominos, kad tai – politinė reklama. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė sako, kad per vizitą apie rinkimus nė žodžiu nekalbėta. Ji sako, kad džiaugiasi, jei Širvintose apsilanko bet kuris kandidatas. Merės teigimu, prieš pirmą prezidento rinkimų turą čia viešėjo premjeras Saulius Skvernelis, o užvakar telefonu sulaukta prašymo priimti D.Nausėdienę. Tai ir padaryta. Kandidato žmona, kaip sakė merė, apsilankė pasikalbėti apie socialines problemas. „Žmona kaip ir norėjo atvykti į Širvintas. Kaip matėme viešojoje erdvėje, ji važinėja po Lietuvą, kalbasi, diskutuoja socialiniais tais klausimais ir būtent jų noras buvo atvažiuoti ir pasikalbėti rajone apie šitą sritį. Mums labai džiugu ir malonu, kad dar kam nors rūpime“, – kalbėjo Ž.Pinskuvienė.

Širvintų merė neslėpė, kad pati tikrai balsuos už G.Nausėdą. „Ką reiškia: ar jūs remsit, ar jūs palaikysite? Sakykim, aš kaip žmogus, kaip Živilė Pinskuvienė, tai sakau, kad taip, tikrai balsuosiu už G.Nausėdą, o bet kuris kandidatas, antra pusė, kuriems rūpi socialiniai reikalai ar kažkokie kiti, kas atvažiuos, aš dar prieš mėnesį sakiau vienoje televizijos laidoje: tikrai visi bus priimti ir Širvintų rajono durys atviros yra visiems“, – sakė ji.“

Portalo noras įžvelgti intrigą suprantamas, juk pačiame įkarštyje antrasis rinkimų turas, o bet kokias žinias apie kandidatus ir su jais susijusius asmenis godžiai gaudo abiejų kandidatų šalininkai ir priešininkai. Susidomėjimas reiškia išaugusį lankomumą, šis lemia reklamų parodymų skaičių, pastarasis – išaugusias pajamas.

Kaip savo skaitytojams atskleidžia 15min.lt, G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas portalui nurodė, kad D.Nausėdienė jau maždaug mėnesį vyksta į Lietuvos regionus, kur domisi socialinės atskirties ir socialinės rūpybos klausimais. Ji lankosi senelių namuose, vaikų namuose, neįgaliųjų užimtumo centruose, socialinės globos centruose, krizių centruose, pagalbos šeimai namuose. „Rugsėjo mėnesį vyrui paskelbus, kad jis ryžtasi kandidatuoti, pagrindiniai akcentai ir buvo – žmogus ir tylioji Lietuva. Pati tyliausia ir yra ta nuskriaustoji socialiai, atskirtoji Lietuvos dalis. Jai labiausiai reikia artimo santykio, tiesaus žvilgsnio, nuoširdaus dėmesio. Mano tikslas – būti šalia, jausti, kuo gyvena jie patys, su kokiomis problemomis susiduria žmonės, padedantys jiems kovoti su ta socialine atskirtimi“, – 15min cituoja D.Nausėdienės žodžius ir priduria, kad, štabo duomenimis, kandidato žmona iki šiol aplankė Marijampolę, Visaginą, Prienus, Ukmergę, Panevėžį, Alytų, Telšius, Plungę, Varėną, Jonavą, Anykščius, Zarasus, Pabradę, Raseinius, Kėdainius, Trakus, Švenčionis, Klaipėdą, Mažeikius, Ignalinos rajoną, Naująją Akmenę, Kauną, Širvintas.

Beje, susitikimo Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje metu D.Nausėdienė kalbėjosi su Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos, Trečiojo amžiaus universiteto, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Širvintų bendrijos, bibliotekos, kultūros, kaimo bendruomenių atstovais. Klausimų buvo nemažai, žmonėms buvo įdomu sužinoti apie D.Nausėdienės profesiją, jos pomėgius. Pateikiame keletą klausimų ir atsakymų:

– Jūs esate Tarptautinės verslo mokyklos prie Vilniaus universiteto dėstytoja, dėstote tarptautinį protokolą. Gal galite plačiau papasakoti apie savo dėstomą dalyką.

– Tai normavimas ir taisyklės, susijusios su elgesiu tarptautinėje erdvėje. Kai visos valstybės supranta elgesio normas vienodai, kada nėra interpretacijų, tada galima koncentruotis į dalykinę sferą. Tai nepaprastai įdomus mokslas. Tam, kad galėčiau dėstyti šias paskaitas, reikėjo gilinti ne tik tarpkultūrinės komunikacijos, protokolo, bet ir pokyčių valdymo, tarptautinių derybų, sociologijos, psichologijos, organizacinės elgsenos ir vadybos ypatumų globalioje rinkoje žinias. Tai yra kūrybingas mokslas, nes tu turi čia ir dabar susiorientuoti, kaip reikia elgtis konkrečioje situacijoje, kuria taisykle vadovautis. Turėjau malonumą dalyvauti aukščiausio lygio priėmimuose, bendrauti su aukščiausio rango kitų šalių atstovais, karaliais, imperatoriais, tarptautinių kompanijų vadovais, su mentoriais, su įvairiausių kultūrų atstovais. Kiekviena kultūra turi savo specifiką, savo veidą, supratimą apie gėrio, grožio standartus. Tarptautinis protokolas padeda bendrauti ir įveikti tas tarpkultūrines prarajas. Pagrindinė tarptautinio protokolo sąlyga – sukurti geranorišką bedradarbiavimo ryšį tam, kad žmonės galėtų rasti sprendimus tada, kada susitinka skirtingos kultūros.

– Jūs esate studijavusi drabužių dizainą. Įdomu, koks jūsų požiūris į besikeičiančią madą?

– Mada – natūralus žmogaus atsinaujinimo poreikis. Kaip gamtoje pavasarį augalai sukrauna žiedus, atsiranda vaisiai, ateina ruduo, po to žiema. Ciklas kartojasi. Nuolat keičiasi ne tik gamtos ritmas, panašus procesas atsikartoja ir madoje. Bandome adaptuoti rūbus, prisiderinti spalvas. Pagrindas madoje yra žmogaus kūrybiškumas. Žmonės, kuriantys madą yra kūrybingi, tačiau ne viską, ką jie kuria, derėtų pasiimti. Mūsų rūbai reikalingi tam, kad mes gerai jaustumės, kad galėtume išreikšti savo asmenybę. Nesutinku su tais dizaineriais, kurie sako: „Aš žinau, ko jums reikia.“ Pasaulinio garso dizaineris Aleksanderis Makvinas sakydavo: „Aš dėkoju kiekvienam žmogui, kuris pasirinko mano kurtą rūbą.“ Žmogus turi teisę atrodyti taip, kaip jis nori. Kaip ten bebūtų žmogus turi būti garsus savo darbais, o ne tuo, kuo jis vilki. Svarbu, jog žmogus gerai jaustųsi vilkėdamas drabužius. Vieni drabužiai patogūs darbui sode, kiti darbe, dar kiti pokyliuose, priėmimuose.

Diana Nausėdienė užsuko į Širvintų stadioną, kur vyko Rimanto Turskio taurės futbolo turnyras.
Gausiai susirinkę širvintiškiai šiltai bendravo su Diana Nausėdiene.
Diana Nausėdienė apsilankė Širvintų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centre.
Širvintų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro kolektyvas.

Po susitikimo bibliotekoje D.Nausėdienė su mere Živile Pinskuvienė lankėsi socialinių paslaugų centre, kur susitiko ir kalbėjosi su darbuotojais, domėjosi jų labai atsakingu darbu. Socialinių paslaugų centro ilgalaikės globos padalinyje ponia Diana rado laiko pasikalbėti su kiekvienu jos gyventoju, įsigilinti į jo problemas.

Reikėtų pastebėti, jog visi socialinių paslaugų centro gyventojai buvo prabalsavę prieš apsilankant pas juos kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus žmonai, todėl įtakos jų sprendimams neturėjo. Beje beveik niekas iš jų nežinojo su kuo kalbasi ir tik pokalbio eigoje suprasdavo, koks svečias pas juos apsilankė.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  Sirvintu Mere nuostabus zmogus – sekmes jums visuose jusu geruose planuose 🙂

 • tadas parašė:

  Patiko labai susitikimas su ponia, nuosirdus, jautrus, ir mere kaip visada musu sauni

 • to Fcuck System parašė: parašė:

  O tai kieno turi dėti? Gal buvusiujų ir jų klapčiukų apsiašarojusių?

 • Fhhjk parašė:

  Labai gerai tvarkosi mete

 • O parašė:

  Ka jus siulot deti i laikrasti? Buvusius merus? Juk ji mere, energinga, veikli ir svarbiausia dirbanti. To ir jus nepaneigsit. Nedirbtu, tai ir nebutu ko parodyt. Ir dar. Nepavydekit. Ar nostalgija vis?

 • Fcuck System parašė:

  Įdomu: ar nors vienas “Širvintų krašto“ numeris apsieina be Živilės nuotraukų????

 • pastebejimas parašė:

  Šitas vizitas daug kam padejo apsispręsti. Toks Prezidentienės vizitas garantuos Nausedai pergalę. Širvintos tikrai bus už Nausėdą.

 • a;b parašė:

  Butinai balsuosiu uz Nauseda.

Kiti straipsniai:

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+