Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Be abejonės, šių kelių pastarųjų dienų pagrindinė žinia Širvintose – šalies žiniasklaidos išplatinta žinia, kad mūsų rajonui gresia tiesioginis valdymas. Atseit, šį klausimą artimiausiu metu turės spręsti Vidaus reikalų ministerija.

Tokią sensacingą žinią portalai ir televizijos griebė kaip gardų kąsnį. Tiesioginis valdymas – šalyje dar negirdėtas dalykas, žmonės ne juokais sunerimo. Tai aptarinėjama gatvėje, to teiraujamasi ir „Širvintų krašto“.

„Ką gi padarė Širvintų savivaldybės vadovės, kad reikėtų iš sostinės atsiųsti „gubernatorių“, o gal net kariuomenę ir įvesti komendanto valandą?“ – ir juokauja, ir piktinasi širvintiškiai. O kai kurie tame įžvelgia pakrikusios ir apretėjusios opozicijos sąmokslą, kaip aplinkiniais keliais grįžti prie savivaldybės vairo.

O įstatymai numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu savivaldybės taryba per nustatytą laiką nesudaro Vietos savivaldos įstatyme nurodytų savivaldybės tarybos komisijų ar nepaskiria šių komisijų pirmininkų. Tokiu atveju Vyriausybė sustabdo žmonių išrinktos tarybos veiklą, paskiria savo įgaliotą Savivaldybės valdytoją ir… per pusmetį organizuoja naujus rinkimus!

Ir pikta, ir juokas dėl tokios situacijos. Pasirodo, tiek žiniasklaida, tiek naujoji Vidaus reikalų ministrė rimta veido išraiška kalba apie tai, kas „nedaro garbės nė vienos savivaldybės tarybai“ – Širvintų rajono savivaldybės taryba nepaskyrė Etikos komisijos pirmininko.

Kaip išsireiškė vienas interneto vartotojų, nepaskyrė žmogaus, kuris paprastai kelia intrigėles ir pjudo vienus vietos politikus su kitais. Šiuo atveju niekam nesvarbu, kokia yra gyvenimo ir valdymo kokybė vienoje ar kitoje savivaldybėje, kaip žmonėms dirba jų išrinkta valdžia, kokie projektai vykdomi ir kokie yra rezultatai. Svarbu formalus reikalavimas: jei yra toks postelis, tai turi jame būt ir žmogelis.

Čia svarbu paminėti, kad tas aptariamas pareigas turi eiti ne kas kitas, o opozicijos atstovas. Ir dar tas, kuris yra patvirtintas tos komisijos narys.

Ko gero, būtent čia šuo ir pakastas!

Kaip patvirtina pusmečio įvykiai Širvintų savivaldybės taryboje, naujosios kadencijos rajono opozicija į šį postą siūlė abu savo atstovus, kurie patvirtinti Etikos komisijos nariais. Bėda ta, kad jie, didesnės tarybos narių nuomone, nepasirodė atitinkantys reikalavimą, nes Etikos komisijos pirmininku turėtų būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos žmogus. Ne tik nesutepęs savo biografijos kokia nors nusikalstama veika, bet ir sąžiningai vykdantis viešam asmeniui keliamus reikalavimus, pavyzdingai atliekantis savo pareigas, t.y. turintis moralinę teisę spręsti apie kitų elgesį.

Tad štai, rajono opozicija į šias pareigas bandė pasodinti porą savo atstovų, kurių Taryba slapto balsavimo metu taip ir nepatvirtino.

Vienas jų, Etikos komisijos pirmininku pretendavęs tapti „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas. Šviežias politikoje, dažnai save tiesiog pilietišku gyventoju anksčiau vadindavęs Tarybos narys buvo ir kandidatas į merus. Savo anketoje jis deklaravo, kad buvo teistas. Ir ne už ką kita, o už vagystę.

Antroji kandidatė – socialdemokratė Anna Kuznecovienė VTEK buvo pripažinta pažeidusi viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes… pamiršo laiku deklaruoti savo interesus.

Taigi, ne nuostabu, kad Savivaldybė iki šiol Etikos komisijos pirmininko neturi, nes rinktis nelabai yra iš ko – šie faktai siūlomus kandidatus charakterizuoja ne iš geriausios pusės.

Ir kas ten dabar žino, galbūt tai net buvo opozicijos sukurptas planas siūlyti tokius kandidatus, už kuriuos, suprantama, nekyla ranka balsuoti. Viltis, sakoma, miršta paskutinė – pirma galima reikalauti tiesioginio valdymo, o tada naujuose rinkimuose tikėtis nusišypsančios sėkmės. Tik klausantis kalbų Širvintose, ta sėkmė nuo opozicijos, ko gero, dar toliau nusigręžtų…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

97 Atsakymai į “Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?”

 1. klausimas parašė:

  Ar jums su galvom negerai??? Dėl to kad opozicija pasiklydo tarp vagių reikia naujų rinkimų?? Vyt su šūdina šluota tokius.

 2. Sirvintiske parašė:

  o ko bijoti tiesioginio valdymo? ka atstovas blogo padarys?trinkeles naujas israus?
  Yra nustatytos tvarkos, ir ok. baisiau butu jei sirvintos kaip kokia siaures koreja su savo vienvaldyste liktu.

 3. Lenkai parašė:

  Lenkai nori perimti valdzia….

 4. ? parašė:

  ar galima dirbti seime pazeidus viesuju ir privaciu interesu derinima valstybes tarnyboje?

 5. opozicija parašė:

  opozicija turetu labai bijoti nauju rinkimu, nes jos gali apskritai nelikti 🙂

 6. to Mąstantis parašė: 2019-09-15 20:25 parašė:

  Ačiū už pamokymus. Iškart pasidare baisu. Juk stagnacijos tikrai nebesinori. O teks vel grižti………………………………………………. 🙁
  ………………

 7. .. parašė:

  Jeigu taip gubermatoriai del kiekvieno pirminyko lakstytu, tai kazi kiek ten ju reiektu??? Na nebent Sirvintoms bus ismintis? Nors nemanau.

 8. Mąstantis parašė:

  Įstatymai visiems vienodi. Visi juos žino, ir privalo laikytis, todėl nereikia dabar rašinėti kvailų komentarų, tipo, ką jie tuo pasieks, mes nebijome rinkimų, nereikia gąsdinti, rengsim protesto akciją ir t.t.. Arba merė suvaldys savo aroganciją, ir laikysis įstatymo, arba ateis gubernatorius, ir padarys „nuveiktų darbų“ reviziją. Po kurios, kai kas gali ir nebeturėti galimybės dalyvauti rinkimuose.

 9. laima parašė:

  Pas mus opozicija yra labai silpna, todel sis garbingas postas turetų atitekti daugumai.

 10. jeigu parašė:

  jeigu bus nauji rinkimai, sarpius su fredziu tikrai nepraeis, tai gal nera blogai?

 11. Anonimas parašė:

  prajuokino su tuo tiesioginiu

 12. Nesuprantu parašė:

  o kodel kiur neiveda, kiek pamenu,malinauskas pora metu etikos pirmininko nepatvirtino, ir ka? ir nieko

 13. neringa parašė:

  Viskas, ka Pinskuviene padare dėl Širvintų liks mūsų vaikams ir anūkams. Niekur jinai nieko neissineš. Liaukites viduriavę. Jos gerus darbus mūsų ainiai mines po daugelio metų kaip kad mes minime Dorofejevo ar Davidonio darbus, kuriuos jie dare mums.

 14. aga parašė:

  Juokingai atrodo, kai komentuoti pradeda sovietiniai virsininkeliai, kuriems vienintelis istatymas budavo tvirtas stotas, grieztas balsas ir kumstis. Kazkodel tada istatymai negaliojo. Ar del to, kad buvote savi tarp savu ir visiems buvo gerai? Atsakykite sau, viesai nereikia. Nors net neabejoju, kad bus viesas komentaras!

 15. kaimiškos dramos parašė:

  Mažam kaimely – didelės batalijos! Juokinga, aišku.
  Bet kadangi tas kaimelis yra Lietuvoj, tai jame irgi dar galioja Lietuvos įstatymai, o ne vaškinės madam kaprizai.
  Keista dėl tenkinamų tos madam kaprizų ir išsidirbinėjimų, nes pagal įstatymą aukščiausia valdžia yra Taryba, o ne merė. Apskritai, Tarybos nariai ten dar nors kokį balsą turi?

 16. to Vietinis parašė:

  Į merus ir nerinko, o tai dabar jau reikia uzsimerkti ir isrinkti? Ar toks pono supratis???

 17. Širvintiške parašė:

  Opozicija rajono piktžolės, kurias reikia rauti su šaknim.

 18. as parašė:

  Buvau vagis. Dabar konservatorius. Ka as blogo padariau?

 19. hmmm parašė:

  na nezinau, per zinias sake, kad teistas uz vagyste, tai su etikos komisija man niekaip nesueina

 20. Tai parašė:

  Sarpauskioką kišat kaip abejotinos reputacijos iš ankstesnių laikų asmenį, kuriam neva nėra ko pirmininkaut, o abejotinos reputacijos iš ankstesnių laikų merę mes galim turėt????

 21. Vietinis parašė:

  -»Loretai. Iš valdančios daugumos negali užimti tokių pareigų, nes toks savivaldos įstatymas. Narys iš opozicijos užtikrina skaidrų savivaldybės lėšų naudojimą. O kaip žinom Saprauskui visuomet buvo įdomus skaidrumas. Aš nesuprantu į merus Saprauskui galima buvo kandidatuot, o į pirmininkus ne?!!

 22. VA parašė:

  Niekada nepateisinu skundiku, smeiziku ir purvo pilstytojų. Jie daro žalą nekaltiems zmonėms. Merei ir jos komandai linkiu ištvermės atlaikant nepelnytus puolimus.

 23. paskutinei parašė:

  Ir ką tuo laimės?

 24. oi parašė:

  loreta, taigi specialiai siulo nekokios reputacijos, kad netvirtintu ir skelbtu tiesiogini valdyma, nugi parazitai

 25. Loreta parašė:

  Bet juk iš valdančios daugumos yra rimtų žmonių, kurie tai komisijai gali vadovauti. Kam reikia kišti prastos reputacijos asmenį? Man atrodo, kad ten jokio skirtumo, ką išrinks.

 26. ? parašė:

  kaip ten su galimai nelegaliu grindininiu sildymu? jeee renkam etikos komisija

 27. cha parašė:

  vagiu buves vagim liksi, sako liaudis

 28. Ismintis parašė:

  Kad nebūtum kaltas, turi tūkstantį kartų būti teisus.
  ONORĖ DE BALZAKAS

 29. Kleopatra 5 parašė:

  Ot tai stebuklai vyksta Širvintose braunasi ir nagais ir ragais kad nors už durų rankenos pasakyti leistų pas audio p abaiga

 30. ziekit parašė:

  ka irkiekpavoge minetas asmuo? sake, nesakysiu 🙂 tai kaip pirminyku bus?

 31. Anonimas parašė:

  *
  TIK UŽ PINSKUVIENĘ!

 32. mn parašė:

  Siūlymą laikinai įvesti tiesioginį valdymą Seimui gali pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o išvadas dėl tokio siūlymo pagrįstumo Seimui teikia Seimo Savivaldybių komitetas. Seimas, priimdamas sprendimą laikinai įvesti tiesioginį valdymą, nustato naujų rinkimų į savivaldybės tarybą datą. Tiesioginį savivaldybės valdymą įgyvendina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

 33. joniene parašė:

  Aš ir mintiju sau, kaip čia sita kartą apsiėjo be pakartotinių rinkimų? Ana kadencija 2 ar net 3 kartus rinko ir vel išrinko. Kaip kitaip taip sakant sansas opozicijai sveikataą pataisyti? O va ir sugalvojo, kaip reikala pataisyti? Oi, brangučiai, neišdegs neišdegs, apsijuoksite apsijuoksite, kai liksite 3.

 34. tai ka parašė:

  A tai opozicijai brisiaus galas ateina? Oi verks ant spaliu kruvos 🙂

 35. Anile parašė:

  Na, del 18:3 suabejociau. Bet 19:2 ir tai sunkiai po paskutinio pusmecio darbu, posedziu ir ypac lnk vakar padeto tasko.

 36. paskutiniam parašė:

  18;3 -garantuotai

 37. Mociute parašė:

  Klausykite. Noriu paklaust. Jei prie anos valdzios apsivogei ar nuzudei zmogu, tai prie laisvos Lietuvos teistumai isnyksta ir nesiskaito? Vo cia tai geras? Gerai, kad yra lnk. Parode, kas yra kas. O del nauju rinkimu. Tebunie. Rezultatas bus 18:3. Ziviles naudai.

 38. Povilas parašė:

  tegul skelbiatuos rinkimus, su seima jau apsitarem, rengsim protesto akcija, manau, palaikys ne tik sirvintiskiai

 39. Regina parašė:

  Sarpauska nori tvirtinti i etikos komisija??? jus gal juokaujate? apsaugok Dieve, ir Seimas laimina? kas ten sedi, Dieve brangus

 40. SENOLIU ISMINTIS parašė:

  SAKO, KAD JAUNYSTEJE ZMOGUS DAUG KO NESUVOKIA, YRA TOKS PASAKYMAS VOK VOK IR SUVOKSI, TAI ZMOGUS NUO JAUNYSTES STENGIASI

Comments are closed.

scroll to top
+