Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Be abejonės, šių kelių pastarųjų dienų pagrindinė žinia Širvintose – šalies žiniasklaidos išplatinta žinia, kad mūsų rajonui gresia tiesioginis valdymas. Atseit, šį klausimą artimiausiu metu turės spręsti Vidaus reikalų ministerija.

Tokią sensacingą žinią portalai ir televizijos griebė kaip gardų kąsnį. Tiesioginis valdymas – šalyje dar negirdėtas dalykas, žmonės ne juokais sunerimo. Tai aptarinėjama gatvėje, to teiraujamasi ir „Širvintų krašto“.

„Ką gi padarė Širvintų savivaldybės vadovės, kad reikėtų iš sostinės atsiųsti „gubernatorių“, o gal net kariuomenę ir įvesti komendanto valandą?“ – ir juokauja, ir piktinasi širvintiškiai. O kai kurie tame įžvelgia pakrikusios ir apretėjusios opozicijos sąmokslą, kaip aplinkiniais keliais grįžti prie savivaldybės vairo.

O įstatymai numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu savivaldybės taryba per nustatytą laiką nesudaro Vietos savivaldos įstatyme nurodytų savivaldybės tarybos komisijų ar nepaskiria šių komisijų pirmininkų. Tokiu atveju Vyriausybė sustabdo žmonių išrinktos tarybos veiklą, paskiria savo įgaliotą Savivaldybės valdytoją ir… per pusmetį organizuoja naujus rinkimus!

Ir pikta, ir juokas dėl tokios situacijos. Pasirodo, tiek žiniasklaida, tiek naujoji Vidaus reikalų ministrė rimta veido išraiška kalba apie tai, kas „nedaro garbės nė vienos savivaldybės tarybai“ – Širvintų rajono savivaldybės taryba nepaskyrė Etikos komisijos pirmininko.

Kaip išsireiškė vienas interneto vartotojų, nepaskyrė žmogaus, kuris paprastai kelia intrigėles ir pjudo vienus vietos politikus su kitais. Šiuo atveju niekam nesvarbu, kokia yra gyvenimo ir valdymo kokybė vienoje ar kitoje savivaldybėje, kaip žmonėms dirba jų išrinkta valdžia, kokie projektai vykdomi ir kokie yra rezultatai. Svarbu formalus reikalavimas: jei yra toks postelis, tai turi jame būt ir žmogelis.

Čia svarbu paminėti, kad tas aptariamas pareigas turi eiti ne kas kitas, o opozicijos atstovas. Ir dar tas, kuris yra patvirtintas tos komisijos narys.

Ko gero, būtent čia šuo ir pakastas!

Kaip patvirtina pusmečio įvykiai Širvintų savivaldybės taryboje, naujosios kadencijos rajono opozicija į šį postą siūlė abu savo atstovus, kurie patvirtinti Etikos komisijos nariais. Bėda ta, kad jie, didesnės tarybos narių nuomone, nepasirodė atitinkantys reikalavimą, nes Etikos komisijos pirmininku turėtų būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos žmogus. Ne tik nesutepęs savo biografijos kokia nors nusikalstama veika, bet ir sąžiningai vykdantis viešam asmeniui keliamus reikalavimus, pavyzdingai atliekantis savo pareigas, t.y. turintis moralinę teisę spręsti apie kitų elgesį.

Tad štai, rajono opozicija į šias pareigas bandė pasodinti porą savo atstovų, kurių Taryba slapto balsavimo metu taip ir nepatvirtino.

Vienas jų, Etikos komisijos pirmininku pretendavęs tapti „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas. Šviežias politikoje, dažnai save tiesiog pilietišku gyventoju anksčiau vadindavęs Tarybos narys buvo ir kandidatas į merus. Savo anketoje jis deklaravo, kad buvo teistas. Ir ne už ką kita, o už vagystę.

Antroji kandidatė – socialdemokratė Anna Kuznecovienė VTEK buvo pripažinta pažeidusi viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes… pamiršo laiku deklaruoti savo interesus.

Taigi, ne nuostabu, kad Savivaldybė iki šiol Etikos komisijos pirmininko neturi, nes rinktis nelabai yra iš ko – šie faktai siūlomus kandidatus charakterizuoja ne iš geriausios pusės.

Ir kas ten dabar žino, galbūt tai net buvo opozicijos sukurptas planas siūlyti tokius kandidatus, už kuriuos, suprantama, nekyla ranka balsuoti. Viltis, sakoma, miršta paskutinė – pirma galima reikalauti tiesioginio valdymo, o tada naujuose rinkimuose tikėtis nusišypsančios sėkmės. Tik klausantis kalbų Širvintose, ta sėkmė nuo opozicijos, ko gero, dar toliau nusigręžtų…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

97 Atsakymai į “Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?”

 1. Tai parašė:

  Durniukai jūs durniukai. Skaičiuojat kiek nauji rinkimai kainuos, o neskaičiavot keik jums teismai kainavo, kai atleido neteisėtai žmones? Ar vienos pusės tik žiūrit?

 2. ? parašė:

  gal kas zinot, koki turrta sarpauskas issinese? per zinias sake, kad uz tai ismete

 3. Juozas parašė:

  manau, kad nieko blogo, jei butu nauji rinkimai, liktu po ju maziau rekianciu briedus opozicijos, tik va, mokesciu moketojams kainuotu rinkimai, ar to reikia? juk aisku, kas laimetu vel

 4. paskutiniam parašė:

  o kam jai rasyt apie tai kas yra nepalanku

 5. Klausimas parašė:

  o teisingoji rupore apie bailiuko sapaliones ir bandyma issivartyti per lnk zinias parasys? 😀

 6. Regina parašė:

  Vilniaus ponai nesamonemis uzsiimineja, leiskite dirbti

 7. skusiuos parašė:

  tegul tik pabando atsiust svetima gubernatoriu, inicijuosiu parasu rinkima ir skusiuos i strasbura

 8. siaubas parašė:

  opozicija specialiai siekia kad butu nusalinta valdzia, todel ir teikia tokius asmenis i pirmininkus

 9. anicka parašė:

  anicka pazeide privaciu interesu derinima…….ar gali ir toliau dirbti seime??? matyt uztareju yra

 10. gubernatorius parašė:

  lengva man bus kai viskas padaryta

 11. Teresė parašė:

  Na, viena persona, dabar pasodinta į minkštą kėdę, tikrai nepraleis progos „atsigroti“…Ir apskritai sveiku protu nelabai eina suprast, kas Lietuvoj darosi. Vieni kitus ėda, graužia, skandina, o į žmones nusispjaut. Argi kam rūpės ten Vilniuje, kad Širvintos išgražėjo, kad dabar čia žmonėmis rūpinamasi? Jie klausys vietinių šuniukų amsėjimo. Gsal rudeninė ruja prasidėjo?

 12. sirvintiete parašė:

  As nesuprantu, kaip reikia nemylėti savo krasto, savo zmoniu, kad jiems visiems kenkti, skusti ir ieskoti pernykscio sniego 🙁

 13. doloresa parašė:

  Runkejų valia yra auksčiau visko, merė turi pasitikejima ir niekas negali jokio valdymo ivesti. Tai būtų antikonstituciška. Būkite ramūs, o merei sėkmės toliau gražinant miestą ir darbuojantis sirvintiskių labui.

 14. --»Aš parašė:

  Pritariu. Nepriekaištingos reputacijos mūsų JI pasidarė tik išrinkta, o istorijas žino visas miestas. Galima sužaisti su atestatais, diplomais, bet su prisiminimais NE.

 15. hm parašė:

  paklausykit fredziukooo nuotykius youtubkej, oi myli panas

 16. paskutiniam parašė:

  kalbama aoie istatymu pazeidimus, o kazkas deklaravo pazeides istatymus ir uz tai buvo teistas, deklaravo

 17. parašė:

  Vat ir neduok lenkams patalpu. Prie sarpiaus kimbat del kožkokio š rusu laikais, o kas Ž galimai dulkino pusia širvintu visiem px, tegul dulkes nusipucia nuo savo praeities ir tada gali dulkinti kitus

 18. karta paragaves negali sustot parašė:

  kaip ten su galimai nelegaliu grindininiu sildymo isirengimu?

 19. patarle parašė:

  ar vagies kepure nedega?

 20. noriu i merus parašė:

  paziurekite lnk zinias 🙂 juokinga bet ir svetima geda del teistu

 21. mineralinis parašė:

  mineralinis pavadinimu po vagystes?

 22. ? parašė:

  Gal reputacija galima nuplauti mineraliniu?

 23. pries tai rasiusiai parašė:

  cia jus labai teisingai pastebejote! Tai vyriausybes atstovui nusispjaut ant reputacijos?

 24. o tai? parašė:

  vyriausybes atstovas prisiims atsakomybe, jei patvirtins nekokios reputacijos etikos komisijos pirmininka?

 25. paskutiniam parašė:

  Jūs ka, gal juokaujat? Kaip ne mūsų? Tai kaip rinkeju akyse atrodys tie tarybos nariai, kurie balsuos uz tai? Gal jie uzsimerks? Jūs taip nejuokaukite 🙁

 26. kas jums neaisku parašė:

  kandidatas aiskiai pasake, ne jusu reikalas kaip nusizengiau 🙂

 27. kalnu roze parašė:

  Man tai is viso nonsenas su teistumu pretenduoti i tokias atsakingas pareigas, galvoju,kad gal nesupranta atsakomybes masto arba del garbes lenda, bet anokia cia garbe?

 28. joo parašė:

  Aisku, kad dabartiniu šimtabalsiu jau niekas neisrinks, na nebent koki 120 balsu del honoro gaus?

 29. kas matet? parašė:

  kas matet lnk, taip sudirbo opozicijos kandidata, paviesino visas nuodemes 🙂

 30. Rutai parašė:

  Mergyt, paleidziamas meras ir visa taryba, ir nauji rinkimai, del opozicijos neatsakingumo teikti teistus asmenis kentes visas krastas ir vastybe, nes nauji rinkimai kainuos labai daug ir bus is mokesciu moketoju

 31. paskutinei parašė:

  tai turbut is vietiniu teisuoliu ar nuskriaustuju parinks? Kam gi ten reikia to valdymo, burbula papus ir bus baigtas kriukis, na tipo buvo labai demesingi rajonui ir emesi priemoniu.

 32. Ruta parašė:

  O ka reiskia tas tiesioginis valdymas? mera nuims ir kazka atsus valdyti statytini?

 33. klausimas parašė:

  Ar Masiuliui jau įvestas tiesioginis valdymas?

 34. du?? parašė:

  O tai gubernatorius is Vilniaus privers tarybos narius balsuoti uz arpauska?? Ar kaip ten bus? O kaip su demokratija? Tarybos nario mandatas laisvas ir jis balsuoja laisvai, tai cia bus verciama su sautuvu balsuoti teisingai ar kaip kitaip bus?Kaip ta etikos specialista isrinks toki, koki nori opozicija?

 35. ??? parašė:

  matet lnk zinias??? zurnalistai sake, kad sarpius deklaraves kad buvo teistas uz vagyste, o paskui patikslino, kad buvo issineses istaigos nuosavybe ir uz tai pasalintas iz mokslo istaigos , tai ka, pats tinkamiausias uzimti ETIKOS komisijos pirmininko posta 😀

 36. robertina parašė:

  Aciu merei uz Jaunimo parka ir svente Jaunimo parke

 37. Alinutė parašė:

  Wau, busiu merė!

 38. na va parašė:

  Tiesioginis valdymas -tai demokratijos Širvintose laidotuves. Rinkeju valia parodyta meru ir tarybos rinkimuose nuleidziama zemiau plintuso, o i aukstumas iskeliami saujeles opozicionieriu interesai. Siaubingi dalykai vyksta ant Lietuvos.

 39. Anonimas parašė:

  tik prie pinskuvienes pasikeite miestas i gera puse, tai ar reikia vel viska sugriauti ir grizti prie stagnacijos??

 40. Puiku parašė:

  Manau, kad po pakartotinių rinkimų opozicijoje beliktų tik trys. Nauji rinkimai – geras šansas likti be vandenėlio pilstytojų.

Comments are closed.

scroll to top
+