Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Be abejonės, šių kelių pastarųjų dienų pagrindinė žinia Širvintose – šalies žiniasklaidos išplatinta žinia, kad mūsų rajonui gresia tiesioginis valdymas. Atseit, šį klausimą artimiausiu metu turės spręsti Vidaus reikalų ministerija.

Tokią sensacingą žinią portalai ir televizijos griebė kaip gardų kąsnį. Tiesioginis valdymas – šalyje dar negirdėtas dalykas, žmonės ne juokais sunerimo. Tai aptarinėjama gatvėje, to teiraujamasi ir „Širvintų krašto“.

„Ką gi padarė Širvintų savivaldybės vadovės, kad reikėtų iš sostinės atsiųsti „gubernatorių“, o gal net kariuomenę ir įvesti komendanto valandą?“ – ir juokauja, ir piktinasi širvintiškiai. O kai kurie tame įžvelgia pakrikusios ir apretėjusios opozicijos sąmokslą, kaip aplinkiniais keliais grįžti prie savivaldybės vairo.

O įstatymai numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu savivaldybės taryba per nustatytą laiką nesudaro Vietos savivaldos įstatyme nurodytų savivaldybės tarybos komisijų ar nepaskiria šių komisijų pirmininkų. Tokiu atveju Vyriausybė sustabdo žmonių išrinktos tarybos veiklą, paskiria savo įgaliotą Savivaldybės valdytoją ir… per pusmetį organizuoja naujus rinkimus!

Ir pikta, ir juokas dėl tokios situacijos. Pasirodo, tiek žiniasklaida, tiek naujoji Vidaus reikalų ministrė rimta veido išraiška kalba apie tai, kas „nedaro garbės nė vienos savivaldybės tarybai“ – Širvintų rajono savivaldybės taryba nepaskyrė Etikos komisijos pirmininko.

Kaip išsireiškė vienas interneto vartotojų, nepaskyrė žmogaus, kuris paprastai kelia intrigėles ir pjudo vienus vietos politikus su kitais. Šiuo atveju niekam nesvarbu, kokia yra gyvenimo ir valdymo kokybė vienoje ar kitoje savivaldybėje, kaip žmonėms dirba jų išrinkta valdžia, kokie projektai vykdomi ir kokie yra rezultatai. Svarbu formalus reikalavimas: jei yra toks postelis, tai turi jame būt ir žmogelis.

Čia svarbu paminėti, kad tas aptariamas pareigas turi eiti ne kas kitas, o opozicijos atstovas. Ir dar tas, kuris yra patvirtintas tos komisijos narys.

Ko gero, būtent čia šuo ir pakastas!

Kaip patvirtina pusmečio įvykiai Širvintų savivaldybės taryboje, naujosios kadencijos rajono opozicija į šį postą siūlė abu savo atstovus, kurie patvirtinti Etikos komisijos nariais. Bėda ta, kad jie, didesnės tarybos narių nuomone, nepasirodė atitinkantys reikalavimą, nes Etikos komisijos pirmininku turėtų būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos žmogus. Ne tik nesutepęs savo biografijos kokia nors nusikalstama veika, bet ir sąžiningai vykdantis viešam asmeniui keliamus reikalavimus, pavyzdingai atliekantis savo pareigas, t.y. turintis moralinę teisę spręsti apie kitų elgesį.

Tad štai, rajono opozicija į šias pareigas bandė pasodinti porą savo atstovų, kurių Taryba slapto balsavimo metu taip ir nepatvirtino.

Vienas jų, Etikos komisijos pirmininku pretendavęs tapti „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas. Šviežias politikoje, dažnai save tiesiog pilietišku gyventoju anksčiau vadindavęs Tarybos narys buvo ir kandidatas į merus. Savo anketoje jis deklaravo, kad buvo teistas. Ir ne už ką kita, o už vagystę.

Antroji kandidatė – socialdemokratė Anna Kuznecovienė VTEK buvo pripažinta pažeidusi viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes… pamiršo laiku deklaruoti savo interesus.

Taigi, ne nuostabu, kad Savivaldybė iki šiol Etikos komisijos pirmininko neturi, nes rinktis nelabai yra iš ko – šie faktai siūlomus kandidatus charakterizuoja ne iš geriausios pusės.

Ir kas ten dabar žino, galbūt tai net buvo opozicijos sukurptas planas siūlyti tokius kandidatus, už kuriuos, suprantama, nekyla ranka balsuoti. Viltis, sakoma, miršta paskutinė – pirma galima reikalauti tiesioginio valdymo, o tada naujuose rinkimuose tikėtis nusišypsančios sėkmės. Tik klausantis kalbų Širvintose, ta sėkmė nuo opozicijos, ko gero, dar toliau nusigręžtų…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

97 Atsakymai į “Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?”

 1. vacyte parašė:

  tai jeigu į Sirvintas vaziuoja is kitur semtie spatirties, tai reiskia, kad yra ko pasimokyti, bent as taip suprantu.

 2. damyras parašė:

  super tiltas!

 3. Gitana parašė:

  Atrodo, kad meteoritas perleke per Sirvintas, taip viskas nusvito ir isgrazejo. Visi patvirtins, kad balsavome teisingai.

 4. Tai parašė:

  Ei, tai ko čia niekas neatsakonir „per akis praleidžia“ komentarus apie ponios praeitį? Irgi oi kokia nešventa buvo, bet kažkodėl visi mandagiai tyli?

 5. pastebejimas parašė:

  Kazkaip opozicijos ruporas sita klausima svelniai praleido, gal dar neatsigavo po soko?

 6. taip parašė:

  Mechanikui atrodo, kad tinkami.

 7. Patarimas parašė:

  galetu atsaukti tuos opozicijos tarybos narius,del kuriu teikiamu kanddatu netvirtina, jie turi atsakyti, nes teikia i toki posta netinkamus

 8. birute parašė:

  Rinkejai sprendzia apie meres tinkamuma, o ne ponai is sostines.

 9. Anonimas parašė:

  Mūsų merė Šaunuolė

 10. oo parašė:

  Sveikas protas nugalėjo!

 11. to dave parašė:

  Bet juk yra atvirksciai nei jus cia ponas surasete.

 12. davė mėnesį pasitaisyti parašė:

  tai gal ponia Pinskuviene su savo komanda atsižvelkit į pastabas, pasidarykit išvadas ir pasitaisykit, o ne bandykit apjuodint kitus ir vaidint aukas, kaip kažkokie blogiečiai bando jums pakenkti.

 13. liodze parašė:

  Visiskas apsijuokimas. Įdomu, ką dabar skųs?

 14. ha ha parašė:

  Išpūstas burbulas susprogo.

 15. gal kas parašė:

  Man atrodo, kad saule sviecia visiems vienodai ir po ja turi visi issitekti, o ne vien tik opozicija su savo reikalavimais. Negali visas rajonas šokti pagal opozicijos dudele. Valdykites, ponai, yra padorumo ribos. Negali visi pulti jums po kojomis.

 16. na va parašė:

  neisdege opozicijai nuversti valdzios, oi neisdege

 17. Pamąstymas parašė:

  Opozicija tokiu elgesiu siekia naujų rinkimų, matyt, tikisi gauti daugiau vietų. Iš kur tiek naivumo? Tikrai gautų mažiau nei dabar turi

Comments are closed.

scroll to top
+