Ar „laiptinės mokestis“ suvienodino kaimynus?

Asociatyvi nuotr.

Situacija, kai tvarka laiptinėje rūpi tik daliai kaimynų, pažįstama beveik visiems tvarkingiems daugiabučių gyventojams. Besirūpinantys tvarka ir švara patvirtins, kad prižiūrėti laiptines nėra lengva. Jei penkto aukšto gyventojas nuvalo laiptus iki ketvirto aukšto, žemiau esantys vis tiek lieka netvarkingi. Belieka apgailestauti, kad ne visi gyventojai kreipia dėmesį į tai, kad laiptinėse besikaupiantys nešvarumai ir juose slypintys užkratai nešami ir į butus. Tiesa, dar neteko girdėti, kad Širvintų mieste kažką į ligos patalą būtų nubloškusios bakterijos. Bet jau pribrendo reikalas, kad būtų samdomi valytojai ir kad kiekvienas butas už tai susimokėtų.

Kovo pradžioje, pasklidus informacijai apie siaučiantį koronavirusą, ne vieno daugiabučio gyventojams šoką sukėlė žinia, kad netvarkingose laiptinėse gausu sveikatai pavojingų virusų. Tai paskatino širvintiškius susirūpinti bendrų patalpų švara, o valymo paslaugą pasiūlė UAB „Širvintų šiluma“. Daugiabučių gyventojai išsakė savo nuomonę: vieni panoro tvarkytis patys, kiti (o tokių yra apie 60 procentų) sutiko, kad paslaugą suteiktų administratorius.

Dabar kartą per savaitę ateina valytojų brigada iš UAB „Širvintų šiluma“. Ji išvalo laiptinę, nušluosto dulkes nuo palangių, dezinfekuoja ne tik laiptų aikšteles, pačius laiptus, bet ir turėklus, kuriuos per dieną paliečia keliasdešimt žmonių.

Praėjo jau mėnuo, kai tokia paslauga naudojamės, jau gavome ir pirmąjį mokestį, siekiantį apie 6 eurus. Suma buvo įtraukta į administratoriaus atsiųstą sąskaitą, tad nereikėjo rūpintis papildomai. Negaliu tiksliai pasakyti, kiek žmonių bus patenkinti valytojų darbu, bet laiptinių tvarkytojus reikėtų pagirti. Teko matyti tvarkytojus vyrus ir tvarkytojas moteris. Darbuotojai tikrai dirba kruopščiai ir atsakingai, labai stengiasi. Jauku, kada, įėjus į laiptinę, matosi švara, jaučiamas gaivumas ir malonus kvapas.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Visą straipsnį skaitykite gegužės 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.83 (6 įvert.)
scroll to top
+