Jonas Pinskus teigia: politika ir pandemija – negailestingos sportininkų likimų laužytojos

Anuomet Kremliaus vykdyta politika iš Jono Pinskaus atėmė galimybę siekti olimpinio aukso. Komentaras.lt nuotr.

COVID-19 pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas pamažu švelnėja. Atšaukus ar sušvelninus daugelį reikalavimų, gaivaus oro gurkšnį gaudo ir šalies sportininkai. Dar balandžio pabaigoje leista rengti ribotas treniruotes lauke, o dabar prabilta apie varžybų atnaujinimą. Apie tęsiamą šalies žolės riedulio čempionatą rytoj ZOOM konferencijoje tarsis pirmenybėse dalyvaujančių komandų atstovai ir organizatoriai.

Praėjusią savaitę LNK televizijos laidoje apie tai, ką jaučia ir išgyvena sportininkai, kalbėjo buvę ir esami šalies olimpiečiai, tarp jų – ir Jonas Pinskus, 1980 metų vasaros olimpinių žaidynių aštuonviečių baidarių akademinio irklavimo rungties bronzos medalininkas. Irkluotojai tikėjosi tauresnių medalių 1984 metų Los Angeles olimpinėse žaidynėse. Jonas Pinskus prisiminė, kad sovietams nusprendus dėl neva negarantuojamo sportininkų saugumo (iš tiesų – keršijant už tai, kad dėl karo Afganistane amerikiečiai boikotavo Maskvos olimpiadą) nesiųsti delegacijų į JAV, medaliai taip ir liko nepasiekta svajonė. Kad olimpinis auksas, pats tauriausias apdovanojimas sporte, galėjo sužibėti ant Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės sutuoktinio krūtinės, rodo po metų, 1985-aisiais, Jono Pinskaus iškovotas pasaulio čempionato aukso medalis. Tuo metu ši aštuonvietė neturėjo lygių.

Šįmet dėl pandemijos paskelbti sprendimai nėra politiniai, bet rezultatas panašus – kai kurie sportininkai galbūt prarado vienintelę progą tapti geriausiais. Juk bėgant metams jėgos silpsta, iškyla nauja konkurentų karta.

Olimpinės viltys ir duženos širvintiškiams, žinoma, dar svetimas dalykas. Nors šalies žolės riedulininkai turėjo teorines galimybes prasimušti į olimpiadą, to pasiekti nepavyko dėl Europai skirto mažo kelialapių skaičiaus ir kol kas dar žemo lietuvaičių pajėgumo.

Gintaras Bielskis

Visą straipsnį skaitykite gegužės 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+