Gediminas Žilinskas

Nelabai linksma istorija apie laukinių paukštelių gyvenimą

Lizde liko tik vienas paukščiukas, kurį kanarėlė prižiūri kaip savo vaiką.

Į Bagaslaviškyje gyvenančio biologijos mokytojo Gedimino Žilinsko kiemą atėjusi buvusi jo mokinė Karolina rankose laikė kelis dar visai nedidelius paukščiukus.

Skaityti daugiau »

Kartais nutinka, kad, ieškodamas Bagaslaviškio, balandis iš Jonavos nuskrenda net į … Minską

Prie Gedimino balandinės svečias iš Kinijos Jin-Tao Liu, kuris 30 metų sportinius balandžius laikė Kinijoje, dabar - ir Lietuvoje. Tai garsus pianistas, turi docento laipsnį, dėsto Vilniaus edukalogijos universitete.

Prie Gedimino balandinės svečias iš Kinijos Jin-Tao Liu, kuris 30 metų sportinius balandžius laikė Kinijoje, dabar - ir Lietuvoje. Tai garsus pianistas, turi docento laipsnį, dėsto Vilniaus edukalogijos universitete.

Vasarį mūsų laikraštyje, straipsnyje „Sportiniai balandžiai suviliojo savo protu ir ištikimybe“, buvo rašoma apie balandininkų Gedimino Žilinsko ir Antano Stimburio pomėgį – sportinius balandžius. Tame straipsnyje Gediminas papasakojo apie balandžių treniruotes 2016-aisiais. Tada jis sakė: „Kartu su Antanu Stimburiu norime sukurti sportinių balandžių klubą. Jau turime bendraminčių ir iš kitų rajonų. Esmė ta, jog mums reikia penkių žmonių, kad galima būtų įstoti į Lietuvos balandininkų federaciją, – tada galėsime oficialiai kaip klubas, su savo numeriu, dalyvauti įvairiose varžybose“.  Skaityti daugiau »

Pavasarinis medunešis šiais metais nedžiugina

Pirmosiomis vasaros dienomis bitininkai skuba į savo bitynus pradėti kopinėti pavasarį sunešto medaus. Dauguma medaus skanautojų būtent pavasarinį medų vertina labiausiai: pirmąjį medų bitutės pradeda nešti iš anksčiausiai pražydusių blindžių, lazdynų, šalpusnių, klevų, kiaulpienių. Vėliau bitės dirba soduose, avietynuose, o galiausiai skrenda į pražydusius žieminių rapsų laukus. Skaityti daugiau »

Netradicinės žinios – iš ūkininko lūpų

Laužavietė ir verdamos košės kvapas lyg magnetas traukia...

Laužavietė ir verdamos košės kvapas lyg magnetas traukia...

Vieną rytą Bagaslaviškio ūkininkas Liubomiras Bronislavas Vošteris sulaukė svečių. Į jo sodybą atvyko Gelvonų gimnazistai ir jų mokytojai. Keliavo pėsčiomis ir dviračiais. Saloje, į kurią galima buvo patekti tik pro arkinį tiltą, laužavietėse spragsėjo ugnis, o ant jos dviejuose puoduose jau virė žirnių košė.  Skaityti daugiau »

Sportiniai balandžiai suviliojo savo protu ir ištikimybe

Sportinis balandis Gedimino Žilinsko rankose jaučiasi saugus.

Sportinis balandis Gedimino Žilinsko rankose jaučiasi saugus.

Bagaslaviškyje gyvenantis Gediminas Žilinskas rajone žinomas savo bityno geros kokybės produktais: medumi, pikiu, vašku ir bičių duonele. Tačiau mažai kas žino, jog bitininkas turi dar vieną pomėgį, galima sakyti, aistrą, – beveik visą savo laisvalaikį skiria… balandžiams. Gražiai savo rankomis sumeistrautoje balandinėje nenustygsta savo vietose keliasdešimt žvitrių paukščių. Balandžiai, skirtingai nei bitės, jokios naudos neduoda, tačiau apie juos Gediminas gali kalbėti valandų valandas…

– Kuo anksčiau pradėjote domėtis – bitėmis ar balandžiais?

– Balandžiai yra ta „liga“, kuria užsikrečiau dar vaikystėje. Gyvendamas Vilniuje, Žvėryne, dar besimokydamas antroje klasėje, įsigijau balandžių ir juos laikiau daugiaaukščio namo balkone. Skaityti daugiau »

Bitininką iš Bagaslaviškio žavi ne vien bitės…

Gedimino Žilinsko rankose - Lietuvoje reta balandžių veislė - porelė Andižano raudonkrūtinių bijų.

Gedimino Žilinsko rankose - Lietuvoje reta balandžių veislė - porelė Andižano raudonkrūtinių bijų.

„Širvintų kraštas“ ne kartą yra rašęs apie bagaslaviškietį bitininką Gediminą Žilinską. Bagaslaviškio apylinkėse bičių surinktas medutis žinomas ne tik mūsų rajone, bet ir toli už jo ribų. Natūralus medus, bičių duonelė, pikis keliauja po visą Lietuvą ir dar toliau… Tačiau šį kartą kalbėsime visai ne apie medų. Kalbėsime apie paukščius… Neseniai Gelvonuose vykusioje derliaus šventėje šalia įvairių bičių produktų galima buvo išvysti neįprasto dydžio kiaušinių dėžutę, kurioje rikiavosi gal dešimt kartų (pagal tūrį) už vištos kiaušinį mažesni margaspalviai putpelių kiaušiniai. Pas Gediminą važiavau žinodamas, jog putpelės daug mažesnės už vištas, tačiau, kad tiek kartų… Porą kvadratinių metrų užimame plote kaip vijurkai lakstė ir cypsėjo šiek tiek didesni už širšę padarėliai. Visi bandymai juos suskaičiuoti buvo nesėkmingi. Gediminas Žilinskas sutiko „Širvintų kraštui“ papasakoti apie putpeles. Ir ne tik apie jas….

– Jūs laikote kelias dešimtis vištų. Vištų kiaušiniais apsirūpinate ir save, ir kaimynus. Jie yra nuo seno visiems „pažįstami“ ir paklausūs. Kaip jūsų augintinių pulke atsirado putpelės?

– Su putpelėmis „susipažinau“ anksčiau nei su bitėmis. Gal prieš dvidešimt metų dėdė buvo padovanojęs kelias dešimtis putpelių. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos