akmenys

Akmenis svaidę vandalai į Juodę atbildėjo net sėdėdami bagažinėje

Kiek keistu būdu bandęs išsiaiškinti rūpimą tiesą, Jauniūnų seniūnijos gyventojas Vitalijus V. teisme išgirdo, jog jam skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Tiesa, paskirtos bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams, įpareigojant nuteistąjį per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms. Be to, Vitalijus privalės atlyginti žalą ir nukentėjusio T.Č. gydymo išlaidas. Skaityti daugiau »

Išplūdo ir apmėtė akmenimis

Rugsėjo 19-22 dienos

Per keturias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 5 asmenys. Skaityti daugiau »

„Akmeninė pakrantė“ – tarsi užmirštas paminklas

Jei akmenys ir toliau bus paliekami likimo valiai, jų greitai iš viso nebus matyti.

Jei akmenys ir toliau bus paliekami likimo valiai, jų greitai iš viso nebus matyti.

Matyt, sąvoka „pakrančių tvarkymas“ turi skirtingas reikšmes. Toks įspūdis susidaro beskaitant jau daug kartų minėto projekto „Širvintų mieste esančio Beržės upelio būklės gerinimas“ tikslus, tarp kurių – ir upelio pakrančių tvarkymas.

Dar visai neseniai „Širvintų kraštas“ rašė apie abejotiną sumanymą vieną iš upelio krantų išgrįsti akmenimis: daug kas tuomet nesuprato, nei kam to reikia, nei kas bus toliau.

O toliau viskas paprasta – akmenimis grįstas krantas paliktas likimo valiai. Praėjusią savaitę į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi miestelio gyventoja: „Gal pakrantėje esantys akmenys tikrai buvo skirti vien pinigams „išplauti“? Antraip juk kas nors rūpintųsi. O dabar usnys beveik žydi.“

Moteris piktinosi, kad akmenys pakrantės ne tik nepuošia, bet dar ir vaizdą gadina: pakrantės apskritai retai kada šienaujamos, o akmenys tiesiog apeinami – šienauti nepatogu, o išravėti irgi niekas nesiima. Pagaliau, jei jau įgyvendintas šimtus tūkstančių kainavęs projektas, tai ir toliau reikia rūpintis, kad įdėtas darbas ir lėšos nenueitų perniek.

Širvintiškė piktinosi: „Baisu, kad akmenys tapo vaikų pasikarstymo vieta: netoli yra Pradinė mokykla, tad ne vienas mokyklinukas „išbando jėgas“ ant šlapių ir slidžių akmenų. Kas atsakys, jei atsitiks nelaimė?“

Atsakymų rasti sunku, nes niekas, matyt, nenori prisipažinti, kad tinkamai neatlieka darbo.

Aura Jankūnaitė

Amžinai stringantis projektas?

Rudenį akmenimis išgrįstas Beržės tvenkinukų skardis ėmė griūti.

Rudenį akmenimis išgrįstas Beržės tvenkinukų skardis ėmė griūti.

Pasakyti, kad pastaraisiais metais rajone susiformavo tradicija dirbti atžagariomis rankomis, reiškia nepasakyti nieko naujo. Apie dešimtis tokių atvejų, kai skambūs projektai vainikuojami skandalais ar prastai atliktais darbais, „Širvintų kraštas“ rašo ne pirmus metus. Galima tik pasidžiaugti, kad kai kurios kritikos strėlės vis dėlto pasiekė taikinius ir problemos vienaip ar kitaip buvo išspręstos. Ar bent buvo sprendžiamos.

Ne pirmus metus rašome apie Širvintų mieste esančio Beržės upelio būklės gerinimą. Ir rašysime, ko gero, dar ne vienerius metus, nes pernai pavasarį planuotų baigti darbų pabaigos, atrodo, nematyti ir po metų, šį pavasarį.

Tapo tradicija, kad apie pastebėtą broką dažnai mus informuoja laikraščio skaitytojai. Jie nesupranta, kodėl valdantieji aplaidžiai taško milžiniškas lėšas, kurių trūkumas vienaip ar kitaip atsiliepia viso rajono gerovei.

Šįkart į redakciją užsukęs netoli tvenkinukų gyvenantis Stasys pasiūlė atidžiau apžiūrėti rudenį akmenimis grįstą tvenkinio krantą prie Širvintų pradinės mokyklos. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos