2012 m. lapkričio 24 d.

Reikia keisti ne tik žibintus, bet atnaujinti visą sistemą

Apie tokį apšvietimą, koks vykdant europinį projektą įrengtas Širvintų I. Šeiniaus gatvėje, kitų gatvių, o juo labiau - gyvenviečių, gyventojams kol kas tik pasvajoti belieka...

Apie tokį apšvietimą, koks vykdant europinį projektą įrengtas Širvintų I. Šeiniaus gatvėje, kitų gatvių, o juo labiau - gyvenviečių, gyventojams kol kas tik pasvajoti belieka...

Kiekvieną dieną vis labiau trumpėjantis šviesusis paros metas atskleidžia naujas bėdas. Rajono gyventojai priversti vis dažniau gintis nuo tamsos: kas eidamas gatve telefonu šviečiasi, kas visur ir visada turi žibintuvėlį. Jau ne vienerius metus širvintiškiai kalba apie tai, kad visame rajone trūksta apšvietimo, tačiau niekas dėl to nesikeičia – dažniausiai šviečia tos lempos, kurios šviesdavo dar gal ir prieš trisdešimt metų.

Kaip sakoma, laikas gydo žaizdas. Pasirodo, ne vien tik žaizdas, bet ir nepasitenkinimą. Trumpėjant dienoms, rajono seniūnai gauna ne vieną skundą dėl apšvietimo trūkumo, tačiau kuo labiau žiemos link, tuo skundų mažiau – žmonės, matyt, tiesiog įpranta ir susitaiko su esama padėtimi.

O gal apšvietimo problemos kankina tik kai kurias seniūnijas?

Padėtį paprašėme pakomentuoti visų rajono seniūnų. Skaityti daugiau »

Kur dėti žaliąsias atliekas?

Pūvančios šakos pravers ūkyje, tik gal vertėtų jas nuo kelio patraukti.

Pūvančios šakos pravers ūkyje, tik gal vertėtų jas nuo kelio patraukti.

Beveik visi mes turime žemės sklypelį, kuriame auga ir vasarą prieglobstį nuo karštų saulės spindulių suteikia koks nors vaismedis. Kaime gyvena mama, tėtis, senelė… O ten, kaip žinome, – daug medžių… Vaismedžius reikia prižiūrėti: kiekvienais metais apgenėti šakas, labai senas – nupjauti. Atsitinka ir taip, kad labai seną medį tenka visai nupjauti. Storesnes šakas galima supjauti ir krosnyje arba židinyje sudeginti. Plonesnes šakas šeimininkas norėtų išmesti. Tik kyla klausimas, kur? Miesteliuose, tuo labiau mieste, nei lapų, nei šakų deginti negalima. Gresia baudos…

Apie lapus. Senelė su nostalgija prisimena: „Anais laikais, atėjus rudenėliui, nusiimi derlių savo darže, sukrauni krūvas bulvienojų, pomidorų stiebus, apgrėbi lapus. Visas šitas „derlius“ padžiūva saulėje… Užkuri… Pridedi dar šakų. Šilta nuo ugnies… Baigiant degti primeti bulvių. Skanu… Rankos suodinos. Smagu…“ Pamenu ir aš anuos laikus, kada dar nebausdavo už lapų deginimą. Man visai patikdavo tas rudeninis lapų pleškinimo periodas. Kvapai būdavo labai maloniai rudeniški… Vienas piktas Skaityti daugiau »

Iš neužrakinto automobilio dingo vertingų daiktų

Per gaisrą Paspėriuose apdegė ūkinio pastato stogas.

Per gaisrą Paspėriuose apdegė ūkinio pastato stogas.

Lapkričio 19-21 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 4 asmenys.

Pirmadienį Trejokų kaime girtas pasirodė 1982 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas A.K. Antradienį 1972 metais gimęs širvintiškis J.B. girtas pasirodė Kalnalaukio gatvės 35-ajame name. Trečiadienį iš Ukmergės areštinės procesiniams veiksmams atlikti buvo atvežtas 1956 metais gimęs širvintiškis A.K., o į policiją pristatytas 1960 metais gimęs Jauniūnų seniūnijos gyventojas Z.M., įtariamas nusikaltęs. Matyt, tai siejama su šios seniūnijos gyventojos N.M. pareiškimu dėl vyro netinkamo elgesio namuose.

Lapkričio 19-ąją Komisariate užregistruotas Jauniūnų seniūnijos gyventojos I.G. protokolas-pareiškimas, kad lapkričio 15-ąją, apie 1 val., jai priklausančiame ūkiniame pastate kilo gaisras. Įtariamas padegimas. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos