+

XXII tradicinis tarptautinis estafetinis pagarbos bėgimas „Baltijos kelias“

Sunku lenktyniauti su jaunimu... Paskutiniuosius metrus ties Širvintų ir Ukmergės rajonų riba įveikia Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis ir pradinukės Miglė Dvilevičiūtė ir Adrija Redeckaitė.

Sunku lenktyniauti su jaunimu... Paskutiniuosius metrus ties Širvintų ir Ukmergės rajonų riba įveikia Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis ir pradinukės Miglė Dvilevičiūtė ir Adrija Redeckaitė.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos iniciatyva rugpjūčio 23 dieną, 10 valandą, Vilniuje, Katedros aikštėje, startavo XXII tradicinis tarptautinis estafetinis pagarbos bėgimas „Baltijos kelias“. Tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas vingiavo trijų Baltijos šalių keliais nuo Vilniaus per Rygą ir rugpjūčio 25 dieną finišavo prie Estijos Parlamento rūmų Taline. Šis bėgimas kiekvienais metais atkartoja gyvąjį Baltijos kelią Lietuvos, Latvijos ir Estijos respublikų teritorijose, kuriose gyva grandine susikibę rankomis stovėjo trijų Baltijos šalių gyventojai.

Lygiai prieš 74 metus Maskvoje fašistinės Vokietijos ir bolševikinės Sovietų sąjungos užsienio politikos vadovai – Ribentropas ir Molotovas – pasirašė tarpusavio nepuolimo sutartį. Iš tikrųjų ši sutartis sudarė galimybes pradėti Antrąjį pasaulinį karą, nes slaptuose sutarties protokoluose buvo numatyta, kaip abu agresoriai pasidalintų karo metu užgrobtas teritorijas – Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją: Lietuva, Latvija ir Estija atitektų Sovietų sąjungai, o Lenkija – fašistinei Vokietijai. Praėjus savaitei po sutarties pasirašymo prasidėjo kruviniausias žmonijos istorijoje karas, trukęs šešerius metus.

Iš rankų į rankas kaip estafetės lazdelė buvo perduodamas kryželis.

Iš rankų į rankas kaip estafetės lazdelė buvo perduodamas kryželis.

1989 metais Lietuvos persitvarkymo sąjūdis kartu su giminingais Latvijos ir Estijos judėjimais pakvietė Baltijos šalių ir viso pasaulio žmones prisiminti šią sutartį ir susikibus rankomis sudaryti gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Šia akcija trys Baltijos tautos išreiškė savo valią. Tai buvo kelio į Nepriklausomybę pradžia.

Patriotizmo pamoka: penkių su puse metukų Gabija ne tik padeda „šeimininkauti“ kavinėje „Plukė“... Ji jau ketvirtą kartą sutinka bėgikus iš Vilniaus. Šį kartą vietoje Lietuvos trispalvės jos rankoje - Ukmergės sveikuolių klubo bėgimo sekcijos vadovo Gintauto Stačkūno ranka...

Patriotizmo pamoka: penkerių su puse metukų Gabija ne tik padeda „šeimininkauti“ kavinėje „Plukė“... Ji jau ketvirtą kartą sutinka bėgikus iš Vilniaus. Šį kartą vietoje Lietuvos trispalvės jos rankoje - Ukmergės sveikuolių klubo bėgimo sekcijos vadovo Gintauto Stačkūno ranka...

Dvejus metus Baltijos šalių bėgikai bėgo ne Baltijos kelio trasa, bet aplink Baltijos jūrą, todėl šis bėgimas – ne dvidešimt ketvirtas, bet dvidešimt antras. Bėgimo metu nuo starto Vilniuje iki finišo Taline iš rankų į rankas kaip estafetės lazdelės buvo perduodami kryželiai, simbolizuojantys laisvės trokštančių žmonių grandinę. Prie pagrindinių bėgikų grupės galima buvo prisijungti visiems norintiems ir nors porą šimtų metrų prabėgti kartu.

Prie paminklinio akmens ties 45 kilometru (viaduku į Musninkus) bėgikų laukė širvintiškiai. Galima drąsiai sakyti, kad Širvintų krašto garbę ir orumą tą dieną apgynė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai: Indrė Jankovskytė, Laura Jankovskytė, Eimantas Eigelis, Mantas Denisovas; „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai: Lina Surgėlaitė, Lukas Kulikovskis, Lukas Kojala, Laurynas Vaičys, Rytis Gasparavičius, Aidas Šiškauskas. Pirmą kartą „Baltijos kelyje“ savo atstovus atsiuntė Širvintų pradinė mokykla. Bėgime puikiai jautėsi ir nė kiek nepavargo dešimtmetės Miglė Dvilevičiūtė ir Adrija Redeckaitė.

Bendra bėgikų nuotrauka prie paminklinio akmens.

Bendra bėgikų nuotrauka prie paminklinio akmens.

Širvintiškiai kartu su pagrindine bėgikų grupe nusifotografavo prie paminklinio akmens, skirto gyvajam Baltijos keliui atminti. Eimantas Eigelis, jau trečius metus iš eilės iki pat Ukmergės rajono ribos (per 10 kilometrų) bėgo nesikeisdamas. Paskutinius kelis šimtus metrų tradiciškai kartu su pagrindine bėgikų grupe įveikė ir du suaugusieji: Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis ir jaunųjų šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas.

Ši akcija pasauliui priminė apie trijų Baltijos tautų atgimimą, buvo puiki patriotizmo pamoka jaunimui, tik gaila ir apmaudu, kad šioje pamokoje jau kelinti metai iš eilės dalyvauja vien tik mokinukai. Rajone šiuo metu yra apie dvidešimt įvairiausių bendruomenių. Netikiu, jog nė vienoje iš jų neatsirastų nors vieno žmogaus, norinčio ir galinčio kartu su grupe bėgikų nubėgti porą šimtų metrų. Kad ir su armonika rankose. Matyt, esmė slepiasi giliau…

Remigijus Bonikatas

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Pertrauka baigiasi – futbolininkai grįžta

Moterims – medaliai iš Slovėnijos, vyrams – įspūdžiai iš Gibraltaro

Širvintų maratonas – 1

Žmogus, aplenkęs jachtą: „Svarbu pasiimti iš bėgimo viską, ką jis gali duoti geriausio…“

„Noriu ne tik greitai bėgti, bet kartu ir ugdyti savo dvasią…“

„Bėgimas vienija sielos brolius…“

Valstybės dieną Širvintose – karališka futbolo šventė

Vilniuje – su Velsu ir Ukraina

Lentelės viduryje, bet ne vidutiniokė

„Kaip smagu judėti nerealiai smagių žmogeliukų apsuptyje…“

Nyderlandų ir Lietuvos žvaigždės lankėsi Širvintų stadione

„Prisikeli lyg Feniksas iš pelenų…“

Tarptautinėse varžybose – prizas

DĖMESIO! PERSKAITYKITE IR PASAKYKITE KITIEMS: PASIKEITĖ FUTBOLO ŽVAIGŽDŽIŲ ŠVENTĖS GRAFIKAS. RUNGTYNĖS BUS ŽAIDŽIAMOS ANKSČIAU!

Tenisas tiesiogiai

Širvintose – pasaulio stadionus iš vietų kėlusios futbolo legendos

SK „Baltic Champs-Ježvito“ riedulininkams įteikti „kovingi“ sidabro medaliai

„Kai su galva susitari, tai ir kūnas paklūsta…“

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Širvintų maratono dalyvis rengiasi tapti „trigubu“ Geležiniu žmogumi

Už žiūrovų rasistinius šūkavimus vienerioms rungtynėms diskvalifikuotas futbolo stadionas

Laimėjo aukso medalius

Kiekvienas bėgikas galės parsinešti Širvintų maratono atminimo medalį

Dešimtą kartą tapo Lietuvos veteranų čempionu…

Kovos dėl bronzos medalių

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+