Sockis

XXII tradicinis tarptautinis estafetinis pagarbos bėgimas „Baltijos kelias“

Sunku lenktyniauti su jaunimu... Paskutiniuosius metrus ties Širvintų ir Ukmergės rajonų riba įveikia Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis ir pradinukės Miglė Dvilevičiūtė ir Adrija Redeckaitė.

Sunku lenktyniauti su jaunimu... Paskutiniuosius metrus ties Širvintų ir Ukmergės rajonų riba įveikia Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis ir pradinukės Miglė Dvilevičiūtė ir Adrija Redeckaitė.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos iniciatyva rugpjūčio 23 dieną, 10 valandą, Vilniuje, Katedros aikštėje, startavo XXII tradicinis tarptautinis estafetinis pagarbos bėgimas „Baltijos kelias“. Tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas vingiavo trijų Baltijos šalių keliais nuo Vilniaus per Rygą ir rugpjūčio 25 dieną finišavo prie Estijos Parlamento rūmų Taline. Šis bėgimas kiekvienais metais atkartoja gyvąjį Baltijos kelią Lietuvos, Latvijos ir Estijos respublikų teritorijose, kuriose gyva grandine susikibę rankomis stovėjo trijų Baltijos šalių gyventojai.

Lygiai prieš 74 metus Maskvoje fašistinės Vokietijos ir bolševikinės Sovietų sąjungos užsienio politikos vadovai – Ribentropas ir Molotovas – pasirašė tarpusavio nepuolimo sutartį. Iš tikrųjų ši sutartis sudarė galimybes pradėti Antrąjį pasaulinį karą, nes slaptuose sutarties protokoluose buvo numatyta, kaip abu agresoriai pasidalintų karo metu užgrobtas teritorijas – Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją: Lietuva, Latvija ir Estija atitektų Sovietų sąjungai, o Lenkija – fašistinei Vokietijai. Praėjus savaitei po sutarties pasirašymo prasidėjo kruviniausias žmonijos istorijoje karas, trukęs šešerius metus. Skaityti daugiau »

Ar sudarytos sąlygos vaikams per atostogas turiningai pailsėti?

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Borisas Sockis: „Vaikų vasaros poilsio organizavimas - galvos skausmas tėvams.“

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Borisas Sockis: „Vaikų vasaros poilsio organizavimas - galvos skausmas tėvams.“

Pirmasis vasaros mėnuo jau persirito į antrąją pusę. Bendrojo ugdymo mokyklose baigėsi mokslo metai ir dažnas moksleivis, apimtas atostogų svaigulio, norėtų aktyvesnės veiklos stovykloje. Jeigu mokinys turi ypatingų pomėgių, tėvams belieka pasidomėti organizuojamomis pažintinėmis, kūrybinėmis, meninėmis, mokslinėmis, kalbų mokymo, karinėmis, sveikatingumo, sportinėmis stovyklomis, vaikų renginiais, varžybomis. Deja, visoms tokioms stovykloms reikia lėšų, o finansuojama teisės aktų nustatyta tvarka.

Kone visos Širvintų miesto ir rajono mokyklos, pasibaigus mokslo metams, vaikams pasiūlė lankyti dienos stovyklas tose pačiose mokyklose. Vaikai turėjo galimybę savaitę žaisti, pramogauti, iškylauti. Mokyklose jie galėjo pavalgyti pietus, o vakarais grįžti į namus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Boriso Sockio, dieninės stovyklos veikė Širvintų pradinėje mokykloje (čia buvo net 2 grupės stovyklautojų), Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje (sporto stovykla „Būk stiprus ir sveikas“), Gelvonų vidurinėje mokykloje (buvo užimti 22 pradinukai), Zibalų pagrindinėje mokykloje (organizuotos 2 stovyklos: pradinių klasių mokiniams ir skautams), Bartkuškio pagrindinėje mokykloje (18 vaikų stovyklavo stovykloje „Ženkime kartu gyvenimo keliu“), Barskūnų pagrindinėje mokykloje (net 50 mokinių dalyvavo vasaros poilsio programoje drauge su mokiniais iš Lenkijos), Čiobiškio pagrindinėje mokykloje stovykla organizuota kartu su dienos centru. Bagaslaviškiečiai dalyvavo žygyje. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos