Baltijos kelio paminėjimas Širvintose

Kultūros centro kieme degė aukuras, simbolizuojantis iškovotą Baltijos šalių laisvę

Kultūros centro kieme degė aukuras, simbolizuojantis iškovotą Baltijos šalių laisvę

Rugpjūčio 23 dieną, 17 valandą, prie Kultūros centro vyko Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos paminėjimas Širvintų mieste. Šiemet sukanka 24-eji metai, kai Lietuvos persitvarkymo Sąjūdis 1989 metų rugpjūčio 23-iają organizavo Baltijos kelią – susikibusių žmonių grandinę, sustojusią sujungti tris Baltijos šalis, minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines. Baltijos kelią 2009 metais UNESCO įtraukė į „Pasaulio atminties“ sąrašą. Manoma, kad tą dieną Baltijos kelyje rankomis susikibo apie 2,5 milijono žmonių, tarp kurių buvo milijonas iš Lietuvos.

Renginio vedėja Rasa Rybkienė atėjusiems į minėjimą žmonėms, priminė šiuos istorinius faktus. Tarsi atbėgęs gaivos ir laisvės vėjas skambėjo dainuojamosios poezijos muzikinės grupės (Violeta Bakasėnienė, Vilma Gudeikaitė, Ingrida Didžiokienė, Ligita Varaneckienė, Audronė Burakovienė) dainos. 

Minėjimo pabaigoje visi renginio dalyviai kaip ir Baltijos kelyje, kartu susikibę rankomis į vieningą ratelį, padainavo „Bunda jau Baltija“. Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos paminėjime dalyvavo Administracijos atstovai, Tarybos nariai, tačiau eilinių širvintiškių šis renginys nesudomino. Renginyje dalyvavo vos apie dvidešimt žmonių. Kažkas atsitiko su žmonių atmintimi per tuos dvidešimt su trupučiu metų. Galime numanyti daug priežasčių. Gal nebėra prasmės, dėl ko daugiau Lietuvoje reikėtų vienytis, gal kardinaliai pasikeitėme savo vidumi ir tie patriotiniai dalykai atrodo nebeįdomūs, o gal, jeigu grįžtų tie laikai, iš viso nebestotume į gyvą grandinę?… O gal, paprasčiausiai, informacijos trūksta… O gal asmeninių problemų pakanka…

Remigijus Bonikatas

[nggallery id=327]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Baltijos kelio paminėjimas Širvintose”

  1. to ***** parašė:

    Blogam šokejui ir pautai trukdo.

  2. naaa parašė:

    o kam cia rupi tu spesi ar ne. Jie organizuoja sau o ne kazkam tai.

  3. ***** parašė:

    TAI ANKSTI ORGANIZUOJAT. DARBAS BAIGIASI TIK 17 VAL. O DAUGUMA VILNIUJ DIRBA TAI PARLEKT BE SANSU.

Comments are closed.

scroll to top
+