Turnyras, skirtas Lietuvos karių dienai

2014 m. lapkričio 22 diena. Krepšinio turnyro dalyvių ir organizatorių bendra nuotrauka prisiminimui.

2014 m. lapkričio 22 diena. Krepšinio turnyro dalyvių ir organizatorių bendra nuotrauka prisiminimui.

Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną, prieš 96 metus, tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Minint Lietuvos kariuomenės dieną, Lietuvos miestuose vyko iškilmingi renginiai, šventiniai koncertai. Jeigu ne nenuilstantis Leonas Vaicekauskas, Širvintų rajone apie šią šlovingą datą nebūtų nė užsiminta. Tiesa, Viešosios bibliotekos patalpų fojė dar nuo lapkričio 3 dienos vyksta spaudinių paroda „Lietuvos kariuomenė: vienybė ir ištvermė“.

Turnyro organizatorius Leonas Vaicekauskas į vieną komandą subūrė krepšinio veteranus iš Vilniaus „Statybos“ ir jauniausius turnyro dalyviais - „Atžalyno“ progimnazijos mokinius.

Turnyro organizatorius Leonas Vaicekauskas į vieną komandą subūrė krepšinio veteranus iš Vilniaus „Statybos“ ir jauniausius turnyro dalyvius - „Atžalyno“ progimnazijos mokinius.

Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse, lapkričio 22 dieną, Širvintų “Atžalyno” progimnazijos sporto salėje vyko krepšinio turnyras 3×3, skirtas Lietuvos karių dienai. Varžybas organizavo Širvintų 10 šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė. Turnyro globėjas – Žemės ūkio ministerijos Vilniaus paramos administravimo skyriaus vedėjas Juozas Drazdas.

Šiais metais krepšinio turnyre dalyvavo net devynios komandos: „Karys“, KL (Kmitai ir Lukšos), „Eiliniai“, „Policija“, Vilniaus „Statyba“, „Jaunuoliai“, „10 kuopa“, „Atžalynas“ ir „Gaisrinė“. Varžybų vyr. teisėjas – „Atžalyno“ progimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Nerijus Pakalnis. Varžybų sekretorė – mokytoja metodininkė Asta Čatrauskaitė supažindino varžybų dalyvius su turnyro taisyklėmis.

Visos komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius, kurių nugalėtojai kovojo dėl I-III vietų, užėmę antrąsias vietas – dėl IV-VI vietų ir užėmę trečiąsias vietas žaidė dėl VII-IX vietų.

Ne veltui Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimo direktoriaus pavaduotojas Vladas Lukša atvažiavo su žmona Vilma, o jo sūnus Tadas su drauge Audinga. Komanda KL laimėjo 1-ąją vietą.

Ne veltui Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktoriaus pavaduotojas Vladas Lukša atvažiavo su žmona Vilma, o jo sūnus Tadas su drauge Audinga. Komanda KL laimėjo 1-ąją vietą.

Šių metų turnyro čempionais tapo KL komanda: Algimantas Kmitas, Marijonas Kmitas, Tadas Lukša ir Vladas Lukša.

Antroji vieta atiteko Širvintų policijos komisariato komandai: Remigijus Rozmanas, Egidijus Četrauskas ir Artūras Adomavičius.

Trečiąją vietą iškovojo „Jaunuoliai“: Giedrius Jozonis, Lukas Kuklys, Gediminas Žitlinskas ir Vykintas Lučiūnas.

Komandos toliau išsirikiavo taip: „Ugniagesiai“, „10 kuopa“, Vilniaus „Statyba“, „Eiliniai“, „Karys“ ir „Atžalynas“.

Nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos šaulių sąjungos vado atsargos pulkininko-leitenanto Liudo Gumbino taure. Prizininkams įteikti medaliai ir diplomai. Pasak varžybų organizatoriaus Leono Vaicekausko, jauniesiems sportininkams puikaus sportinio ilgaamžiškumo pavyzdys – Vilniaus „Statybos“ veteranai: Eduardas Kairys (65 metai), Romas Ramanauskas (67 metai) ir Albinas Raudonis (64 metai). „Šio turnyro tikslas – ne tik paminėti Lietuvos karių dieną, bet ir toliau populiarinti krepšinio sportą bei skatinti įvairaus amžiaus žmones praleisti sportuojant,- pabrėžė Leonas Vaicekauskas.

Šeštadienį į „Atžalyno“ sporto salę susirinkusius įvairaus amžiaus žmones suvienijo krepšinis. Tą dieną sportininkai galėjo ne tik žaisti pamėgtą krepšinį, tačiau tiesiog smagiai praleisti laiką, pabendrauti ir susipažinti. Pasak vieno turnyro dalyvio, žaidžiant krepšinį atsiskleidžia ne tik fizinis, tačiau ir protinis potencialas. Matyt, ne veltui populiariausia sporto šaka Lietuvoje – krepšinis…

Remigijus Bonikatas

Krepšinio turnyro nugalėtojai, dėkodami už šauniai pravestas varžybas, iškovotą taurę padovanojo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijai. Nuotraukoje: 2-osios vietos laimėtojos - Širvintų rajono policijos komisariato viršininkas ir komandos vadovas Erik Jalovik, Vladas Lukša, „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė, Širvintų 10 šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas, Marijonas Kmitas, Algimantas Kmitas ir Tadas Lukša.

Krepšinio turnyro nugalėtojai, dėkodami už šauniai surengtas varžybas, iškovotą taurę padovanojo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijai. Nuotraukoje: Širvintų rajono policijos komisariato viršininkas ir komandos - 2-osios vietos laimėtojos -vadovas Erik Jalovik, Vladas Lukša, „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė, Širvintų 10 šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas, Marijonas Kmitas, Algimantas Kmitas ir Tadas Lukša.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+