Širvintose – pasaulio stadionus iš vietų kėlusios futbolo legendos

Ištikimiems futbolo gerbėjams nereikia aiškinti, kas toks Wesley Sneijder. Nors Nyderlandų futbole buvo ir labiau žiūrovams įstrigusių žvaigždžių, pavyzdžiui – vartininkas Edwin van der Sar ar puolėjas Marco van Basten, šis vis dar rungtyniaujants 35 metų atakuojantis saugas yra rekordininkas pagal rinktinėje sužaistų rungtynių skaičių – per 15 metų jis sužaidė 134 rungtynes, pelnė 31 įvartį. Savo laiku atstovavęs tokioms komandoms, kaip Amsterdamo „Ajax“, Madrido „Real“, Milano „Inter“, Stambulo „Galatasaray“, nuo praėjusių metų jis futbolo karjeros saulėlydį pasitinka Katare. Su Olandijos rinktine 2010 metais Pasaulio čempionate Wesley Sneijder pelnė sidabrą, o po ketverių metų – bronzą. 2004 metais jis iškovojo bronzos medalį ir Europos futbolo čempionate.

Ir štai legendinis Nyderlandų futbolininkas pasirengęs atvykti į Širvintas. Liepos 6 dieną Širvintų stadione bus surengta vaikų futbolo šventė, kurią vainikuos Nyderlandų ir Lietuvos futbolo žvaigždžių akistata. Be Nyderlandų rekordininko į renginį žada atvykti šiai rinktinei 1994-2004 metais atstovavęs Europos taurės laimėtojas Pierre van Hooijdonk, 1988 metais tapęs Europos čempionu ir paskui dukart iškovojęs bronzą Nyderlandų rinktinės vidurio gynėjas Aron Winter, taip pat iš Surinamo kilęs buvęs Olandijos rinktinės saugas Regi Blinker.

Šie futbolo legendos atvyks į Lietuvą ir prisidės prie mūsų šalyje pirmąjį kartą rengiamo futbolo festivalio, kurį organizuoja Nyderlandų ambasada Lietuvoje ir Nyderlandų NATO pajėgos. Futbolo šventė skirta vaikams, šalies futbolo bendruomenei bei NATO pajėgose tarnaujantiems kariams, o prie jo prisideda judėjimas „futbolotreneris.lt“.

Į Širvintas ketinantis atvykti Wesley Sneijder savo žaidimu žavėjo garsiausių pasaulio komandų gerbėjus.
#stronger2GETHER dalyviai lietuviai su Nyderlandų karalystės ambasadore Bonny Pascalle Evelyne Horbach (Foto: Elvis Žaldaris, futbolotreneris.lt).

Praėjusį savaitgalį „Širvintų kraštas“ rašė, kad Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė lankėsi Nyderlandų karalystės ambasadoje, kur mandagumo vizito buvo pakviesta pačios ambasadorės J.E. ponios Bonny Pascalle Evelyne Horbach. Būtent jos ištartus žodžius: „Futbolas yra mūsų nacionalinė sporto šaka, mes norime meile futbolui pasidalinti kartu su jumis. Juk futbolas – ne tik žaidimas: jis vienija žmones, trina sienas ir barjerus tarp skirtingų tautų. Dalindamiesi savo aistra futbolui mes tikimės sutvirtinti mūsų ryšius tarp skirtingų šalių, sukurti naujas, mus jungiančias patirtis bei pakloti pamatus ilgalaikei, tvirtai draugystei“, – šiomis dienomis cituoja daugelis futbolui neabejingų žiniasklaidos priemonių.

Ambasadorės inicijuoto susitikimo tikslas – susipažinti ir padėkoti merei už suteiktas sąlygas visa tai organizuoti naujajame Širvintų futbolo stadione. Šalies, kurioje futbolas laikomas antrąja religija, ambasadorė pasidžiaugė, jog šis planuojamas renginys vyks būtent Širvintose, nes šis, pasak jos, atsinaujinęs miestas yra tarsi atspindys ir ženklas, jog Lietuva atgyja.

-Man sunku rasti tinkamus žodžius išreikšti džiaugsmą, kad Širvintos ir mieste pastatytas naujasis stadionas buvo pasirinktas tokiam renginiui. Patikėkite, apie renginį Širvintų stadione, tuo pačiu ir apie Širvintas praneš didžiųjų Europos šalių, kuriose futbolas yra tarsi gyvenimo būdas, žiniasklaidos priemonės, milijonai žmonių sužinos, kad ne tik yra toks miestelis kažkur Europoje, tačiau dar ir turi stadioną, į kurį atvyksta pasaulinio lygio futbolo legendos ir vyksta tokie turnyrai. Visas šis renginys, manau, lyg peilis per širdį mūsų opozicijos skeptikams, kurie tada, kai įtikinėjome, jog Širvintoms reikalingas šiuolaikiškas stadionas, dėjo pastangas įrodyti, kad visa tai – „tuščias laiko ir pinigų švaistymas“. Nepaisant to, turime puikų stadioną, kuriame rungtyniauja ir savi futbolininkai, ir ateities kartos, ir pasaulį savo sugebėjimais sužavėjusios žvaigždės. Šiame renginyje mūsų šaliai atsovaus įtaikingi sporto ir šou verslo veikėjai, kurie galės ne tik savo akimis įsitikinti, kokie pokyčiai Širvintose, bet ir tuo pasidalins su daugeliu,“ – „Širvintų kraštui“ sakė merė Živilė Pinskuvienė.

Lietuvoje rengiamą Futbolo šventę sudarys dvi dalys. Iš pradžių Jonavoje ir Rukloje vyks tarptautinis karių futbolo turnyras. Liepos 6-ąją vaikų futbolo šventė vyks Širvintose.

„Ji bus kupina įvairių atraktyvių užduočių, naujų pažinčių ir, aišku, futbolo kovų. Į šventę kviečiami registruotis 8-13 metų vaikai iš visos Lietuvos, apie 100 šiai sporto šakai neabejingų jaunųjų futbolininkų turės unikalią progą iš arti susipažinti su Nyderlandų futbolo garsenybėmis bei puikiai praleisti dieną. Futbolo šventę liepos 6-ąją vainikuos Nyderlandų ir Lietuvos futbolo žvaigždžių akistata. Vienoje pusėje – Čempionų lygos laimėtojas Edgaras Jankauskas, ilgametis Lietuvos rinktinės narys, Rusijos ir Lietuvos čempionas Deividas Šemberas, taip pat Deividas Česnauskis ir Vilniaus „Žalgiriui“ atstovaujantis legionierius iš Nyderlandų Donovanas Slijngardas. Be to, mūsų šalies komandai talkins pramogų pasaulio atstovai Vytaras Radzevičius, Marijonas Mikutavičius ir Martynas Starkus,“ – renginį kodiniu pavadinimu #stronger2GETHER pristato organizatoriai. Jie pastebi, kad garsių svečių bus ir daugiau, ir ne tik iš Nyderlandų (minimas brazilas Davidas da Silva), tačiau galutinis legendų sąrašas bus patvirtintas kiek vėliau.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+