Širvintos – pavyzdys didiesiems miestams

Žinomi Lietuvos žmonės – Marijonas Mikutavičius, Arūnas Valinskas, Algirdas Kaušpėdas, Andrius Mamontovas, organizacijos „Padėk gatvės vaikams“ bei futbolo mokyklos „Ataka“ vadovas Gediminas Tvarijonas, aktorius Mantas Stonkus, menininkė Nomeda Marčėnaitė, Lietuvos ledo ritulio federacijos vadovas Dainius Zubrus, buvę olimpiečiai Vida Vencienė, Povilas Vanagas, Margarita Drobiazko, daug sporto federacijų bei alkoholikų ir narkomanų centrų, kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų išplatino viešą kreipimąsi, skirtą visiems pretendentams į Vilniaus mero postą, kuriuo pareiškė, kad Vilniui atėjo laikas investuoti į šiame mieste augančius vaikus ir sukurti jiems tinkamą aplinką sportuoti. 

„Mažiau nei 20 proc. Vilniaus moksleivių lanko sporto būrelius. Vilniuje beveik nėra vaikams prieinamų savivaldybės valdomų daugiafunkcinių sporto kompleksų, stadionų, ledo arenų“, – rašoma pareiškime. Jame primenama, kad pagal vaikų alkoholio vartojimą (27 proc. nuo 11 iki 15 metų UNICEF duomenimis) Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje. Pagal fizinį aktyvumą – priešpaskutinė.“ (www.15min.lt)

Savo laiške jie pabrėžė, kad Vilnius gerokai pralaimi kitiems miestams investicijomis į sporto infrastruktūrą vaikams, ir kaip vieną iš pavyzdžių pateikė Širvintas, Gargždus, Rokiškį…

Laiško parašų faksimilė

Laiško parašų faksimilė

Vilniaus „Žalgirio“ stadionas (15min.lt nuotr.).

Vilniaus „Žalgirio“ stadionas (15min.lt nuotr.).

Širvintų stadionas - pavyzdys būsimam Vilnaius merui (Arnoldo Mikulevičiaus nuotr.).

Širvintų stadionas - pavyzdys būsimam Vilnaius merui (Arnoldo Mikulevičiaus nuotr.).

Iš tiesų, per pastaruosius metus mūsų krašte daug darbų nuveikta sporto infrastruktūros srityje: dar 2018 m. vasarą atidarytas naujas futbolo stadionas, milijoninės investicijos pritrauktos naujojo sporto komplekso (baseino) statybai, 2015 m. atidaryta daugiafunkcė sporto aikštelė Kalnalaukio gatvėje, suremontuotas senasis baseinas, kuriame sportuoja ne tik vaikai, bet ir senjorai, o dabar jau pajudėjo ir europiniai projektai, pagal kuriuos kone kiekviename didesniame rajono miestelyje, kaime įrengiami sporto aikštynai, lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelės, remontuojama Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė… O į nemokamas įvairiausias sveikatinimo veiklas (mankštas, meno terapijos užsiėmimus, seminarus) kviečia ir net 2 metų trukmės projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Širvintų rajone“.

Galime pelnytai didžiuotis, kad Širvintos – gerasis pavyzdys net ir didiesiems miestams.

Pasiteiravome, kodėl tiek daug darbų skirta būtent sporto infrastruktūrai, ką apie šį viešą garsenybių pareiškimą mano Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė?

„Širvintų rajono žmonės turbūt gerai atsimena, kad 2015 m. mūsų krašte nebuvo nieko – jokios sporto infrastruktūros, netgi garsūs visoje šalyje savo pasiekimais žolės riedulininkai, futbolininkai ir kitų sporto šakų atstovai treniravosi ir žaidė, galima sakyti, dirvone. Jau nekalbu apie vaikus, kurie netgi pasisupti nerasdavo kur.

Pradėjome daryti tai, ko Širvintose visai nebuvo, nes poreikis buvo akivaizdus. Visi garsiai kalba, kad vaikai ir jaunimas leidžia per daug laiko prie kompiuterių ir telefonų, kad didelis mastas žalingų įpročių – alkoholio, rūkymo, atsiranda netgi narkotikų… O vaikams, jaunimui patinka sportas, patinka aktyviai leisti laiką. Todėl daug darbų ir buvo skirta būtent tam: pradedant nuo infrastruktūros objektų, baigiant sporto būreliais, įvairiais užsiėmimais, kurie mūsų rajone yra nemokami arba mokestis – simbolinis. Tuo ir skiriamės nuo Vilniaus. Vaikai – svarbiausias mūsų valstybės ateities projektas, todėl svarbiausi darbai turi būti skirti jiems,“ – neabejoja merė.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Širvintos – pavyzdys didiesiems miestams”

  1. valio parašė:

    Šaunuolė merė!

  2. Širvintiškis parašė:

    už sporto infrastruktūros Širvintose reanimaciją ponios Pinskuvienės negalima nemylėti

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+