Širvintiškiai ralyje pelnė dvi taures

Algimantas Kojis ir Vytautas Bareckas

25-ąjį kartą surengtas ralis „Aplink Lietuvą 2019“ sekmadienį finišavo Vilniuje, prieš tai trumpam užsukęs į Širvintas. Mūsų rajono centras ne pirmą kartą tampa šio giliausias tradicijas turinčio automobilininkų renginio adresu. Tiesa, greičio ruožų pas mus nėra, nors pats ralis šiais metais pasiekė 1150 km maratoną, o jame turėjo startuoti beveik šimtas ekipažų. Tiek dalyvių nesusirinko. Pirmąjį greituminį slalomą Nacionaliniame žiede baigė kiek daugiau nei 60 dalyvių.

Organizatoriai pažymi, kad šis ralis – vienintelė galimybė metuose neįgaliesiems išmėginti jėgas tose pačiose automobilių sporto trasose su visais kitais. Šįmet žmonių su negalia grupėje startavo tik keturi ekipažai, bet tarp jų vėl varžėsi širvintiškiai – nuolatiniai šios įskaitos dalyviai, prizininkai ir laimėtojai Algimantas Kojis ir Vytautas Bareckas, lenktyniavę 27-uoju numeriu pažymėtu „Volkswagen Golf“ automobiliu. Širvintiškiai vieninteliai varžėsi N-1 (automobilių su pilnu rankiniu valdymu) klasėje, o kiti trys ekipažai – N-2 (automobilių su daliniu rankiniu valdymu) klasėje.

Ralyje varžėsi ir Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos vei Vokietijos automobilininkai su istoriniais automobiliais. Jie Kaune, Raudondvaryje, Anykščiuose ir Vilniuje demonstravo savo dar riedančių „iškasenų“ galimybes. Seniausias jų – 1923 metais pagamintas „Ford T“, kurį vairavo Algis Pašukevičius.

Širvintose vykusiame 18-ąjame greituminio slalomo etape geriausiai sekėsi Ovidijui Tyleniui ir Andriui Efimenko (SGC-3 klasė, 44 numeris), vos 3 dešimtosiom sekundės aplenkusiems Tomą Kažemėkaitį ir Daumantą Vasiliauską (19 numeris). Treti pas mus buvo Tadeušas Teras ir Mindaugas Giedraitis (15 numeris), varžęsi Laisvoje klasėje ir nugalėtojams nusileidę 8 dešimtąsias sekundės. Pastarajam ekipažui, vairavusiam „Subaru Impreza“, buvo įteikta Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės taurė.

Deja, Širvintose geriausiai pasirodę lenktynininkai pasitraukė iš varžybų ir nefinišavo.

Algimantui Kojui ir Vytautui Bareckui Širvintų miesto P. Cvirkos gatvė buvo sėkminga – širvintiškių ekipažas tarp 53 dalyvavusių ekipažų buvo 12-tas. Jie nugalėtojams nusileido vos 2,2 sek.

Mantas Bytautas ir Mindaugas Kaminskas

Na o ralio „Aplink Lietuvą 2019“ varžybas laimėjo Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko (SGC-3 klasė) ekipažas, Širvintose užėmęs tik 7 vietą. Jam įteikta Prezidento Gitano Nausėdos taurė. Kauniečių duetas vairavo „Seat Leon“ automobilį. Ralio „Aplink Lietuvą“ laimėtojai visas greičio ir specialiąsias rungtis, buvusias lenktynių programoje, įveikė per 43 min. 25,3 sek. ir negavo jokių baudų.

Kaip informuoja organizatoriai, Lietuvos respublikos krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas Ministro taurę įteikė ir sveikino ralio bendrosios įskaitos antruosius prizininkus ir laisvosios klasės nugalėtojus Paulių Vasiliūną su Ramūnu Giliumi, vairavusius BMW 323ti. Jie nuo ralio laimėtojų atsiliko mažiau nei 40 sek. „Viceministras pasveikino ir įteikė apdovanojimus ir pirmą kartą šių ralių istorijoje atsiradusios karių įskaitos nugalėtojams ir prizininkams, o pirmaisiais smuikais čia griežė tėvo ir sūnaus Kęstučio ir Milvydo Malinauskų iš Pakruojo duetas. Jiems šis ralis buvo irgi jau antrasis bandymas lietuviškajame ralio maratone, kuriame jie vairavo „Subaru Legacy“,“ – rašoma pranešime spaudai.

Širvintiškių Algimanto Kojo ir Vytauto Barecko ekipažas bendroje įskaitoje užėmė 26-ąją vietą tarp 50 finišą pasiekusių lenktynininkų, nuo nugalėtojų atsilikę 8 min. 33 sek. Beje, po pirmųjų dviejų etapų širvintiškiai irgi buvo 26-ti, o po pirmojo rato bendroje įskaitoje užėmė 28-tąją vietą. Didžiausia nesėkmė mūsiškius ištiko Kėdainiuose, kur viename greituminio slalomo etapų jie buvo tik 55-ti. Alytuje mūsiškiams pavyko finišuoti 15-tiems, o etapai Joniškyje ir Širvintose, kur užimtos 12-tos vietos, buvo geriausi.

Širvintiškių ekipažą pasveikino ir apdovanojo Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė. Ministro taurė įteikta įskaitos nugalėtojams – Algimantui Kojui ir Vytautui Bareckui. Šis ne pirmame ralyje dalyvaujantis duetas laimėjo ir Akmenės mero taurę.

Gintaras Bielskis
Algimanto Brazaičio nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+