Nors tarp silpnesnių, bet – pirmos

Savaitgalį Šiauliuose vyko „FED Cup“ moterų uždarųjų patalpų riedulio Didžiosios ir Mažosios taurių turnyrai.

Pompastiškai žolės riedulio Širvintose trisdešimtmetį vietinės valdžios apsuptyje atšventusi, tačiau tik antraeiliame Lietuvos moterų žolės riedulio pirmenybių B divizione vietą suradusi Širvintų „Inta“ pelnė pirmąjį trofėjų naujajame dešimtmetyje. Atsisakiusios varžytis dėl Didžiosios taurės ir pasirinkusios žemesnio rango turnyrą, širvintiškės neprametė pro vartus – Šiauliuose dvi dienas vykusiame turnyre iškovota Mažoji „FED Cup“ taurė.

Rungtyniaudamos daugiausia su B diviziono komandomis, širvintiškės 9:1 sumindė dar didesnį nuosmūkį išgyvenančias „Šiaulių“ riedulininkes, o paskui 6:0 – Šiaulių SM „Klevo“ komandą. Savo pogrupyje iškovojusios pirmąją vietą, kitą dieną „Intos“ riedulininkės rezultatu 6:3 palaužė antrąją Vilniaus SŽK „Žuvėdros-Tauro“ komandą. Patekusios į Mažosios taurės finalą, širvintiškės kiek nustebino nesunkiai 7:2 įveikusios A divizione rungtyniaujančią Šiaulių „Lidviją“. Tiesa, pastaroji kovoti Didžiosios taurės turnyre atsisakė dėl vartininkės traumos.

Širvintiškės namo parsivežė ne tik Mažąją taurę, bet ir komandos žaidėjai Gabijai Barjeraitei skirtą Mažosios „FED Cup“ taurės turnyro geriausios puolėjos prizą.

To paties turnyro kitame pogrupyje rungtyniavusi Širvintų SM komanda pirmąją dieną 2:8 pralaimėjo „Lidvijai“ ir 1:9 – antrajai „Žuvėdros-Tauro“ komandai. Tačiau sekmadienį jaunosios širvintiškės suėmė save į nagą ir po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio 2:1 įveikė „Šiaulių“ komandą. Sporto mokyklos auklėtinės Mažosios taurės turnyre tarp šešių komandų užėmė penktąją vietą.

Didžiąją „FED Cup“ taurę iškovojo Šiaulių „Gintra-Strekte-Uni“ komanda, finale 4:0 nugalėjusi Vilniaus „HFTC-Taurą“.

Kaip informuoja „Šiaulių kraštas“, penkios pajėgiausios turnyrų komandos iškovojo teisę dalyvauti tarptautiniame „Žalgiris Open“ moterų uždarųjų patalpų riedulio čempionate.