Musninkuose – pirmasis olimpinis festivalis

Žolinių – atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis dieną, vasaros ir rudens sandūroje, – Musninkuose, „Pasakų take“, vyko didelė sporto šventė. Pasak Helenos Vaicekauskienės, tai – vieta, kur kiekvienas grįžtame į vaikystę, į pasakų šalį, tai – Musninkų kultūros istorijos dalis. „Olimpinis devizas „Svarbiausia – ne laimėti, o dalyvauti“ atvedė mus į šį „Pasakų taką“, primindamas, jog didžiausia pergalė – nugalėti patį save. Sportas – ne prabangos dalykas, jo niekuo negalima pakeisti. Šiandien Musninkuose susitinka įvairių kartų sportininkai. Ne dažnai taip gyvenime būna. Sporto ištakos siejamos su iškiliu kūno kultūros mokytoju Vytautu Gaigalu, gražias tradicijas puoselėja ir tęsia dabartiniai kūno kultūros mokytojai Raimondas Petrokas ir Daiva Balandienė. Dėl septyniolikos olimpinio festivalio medalių komplektų varžysis įvairių sporto šakų mėgėjai“, – kalbėjo Helena Vaicekauskienė.
Sveikindama visus susirinkusius į olimpinį festivalį Širvintų savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės padėjėja Janina Greiciūnaitė pabrėžė, kad Musninkuose ypatinga šiluma tvyro visai ne dėl vasariško oro, o dėl čia esančios nuostabios nuotaikos ir svetingumu pasižyminčių žmonių. „Ačiū renginio organizatoriams už sveiką gyvenseną puoselėjančias idėjas,“ – padėkojo merės padėjėja.
Iškilmingas atidarymas
Iškilmingai aidint šauklių fanfaroms pranešama, kad pats teisingiausias dievas Dzeusas nuo aukštojo Olimpo kalno laimina šią dieną, o fanfarų garsai reiškia, kad Musninkuose prasideda pirmasis olimpinis festivalis. Aidint žodžiams „Nemirtingoji senovės dvasia, nuženk, pasirodyk ir apšviesk savo šviesa mus čia, šioje žemėje ir įkvėpk gyvybę šioms žaidynėms“, įnešama olimpinė ugnis. Olimpinį deglą įneša musninkietis, kylanti krepšinio žvaigždė Rokas Rolis, kuris ugnį perduoda dviejų sportininkų kartų atstovams – buvusios Musninkų vidurinės mokyklos 1962-ųjų metų laidos abiturientui, 1967 metų dvivietės kanojos Lietuvos čempionui, triskart sidabro medalio laimėtojui, tarptautinės klasės sporto meistrui Algimantui Kvietkauskui ir mūsų olimpinei vilčiai – Europos jaunimo olimpinio festivalio dešimtos vietos laimėtojai Linai Surgėlaitei. Po olimpinės ugnies įžiebimo ceremonijos įnešama Olimpinė vėliava, kurios centre – penkiaspalvis olimpinis simbolis – olimpiniai žiedai. Šią vėliavą musninkiečiams padovanojo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Olimpinio festivalio vėliavą įneša: Musninkų krašto sportininkas, alpinistas, įkopęs į aukščiausias Europos kalnų viršukalnes, fotomenininkas Algis Subata, absoliutus šachmatų rajono čempionas, sporto entuziastas ir organizatorius Rimvydas Žiliukas, Irena Braziulevičiūtė – Žarnauskienė – dukart Lietuvos žolės riedulio čempionė, Lietuvos rinktinės žaidėja, kūno kultūros mokytoja metodininkė, paruošusi Lietuvos mokinių olimpinio festivalio čempionų, Ieva Kasnikauskaitė – Vaicekauskienė – orientacinio sporto atstovė, mokytoja ekspertė, kurios vadovaujami mokiniai – nuolatiniai Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojai, Domantas Rolis – Lietuvos mokinių olimpinio festivalio prizininkas, Rytis Liutkus –  Lietuvos mokinių olimpinio festivalio dalyvis. Olimpinę vėliavą iškelia Musninkų bendruomenės „Spindulys“ pirmininkas Alvydas Rolis. Į dangų „šauna“ įvairiaspalviai balionai, kurie nuneša taikos ženklą visiems žmonėms ir primena, kad brangiausias turtas – sveikata. Sportininkai ir teisėjai pasižada rungtyniauti bei teisėjauti dorai ir teisingai.
Gausu rungčių, gausu nugalėtojų
Nuo ankstaus ryto prie Musninkų tvenkinio vyko žvejų varžybos, kuriose užsiregistravo devyni dalyviai. Per tam tikrą laiką reikėjo sugauti kuo daugiau žuvų. Pirmuoju olimpinių varžybų čempionu tapo Raimondas Vasiliauskas. Pasvėrus jo sugautas 66 žuvis, svarstyklės užfiksavo 1440 gramus. Antroji vieta atiteko Vladui Paškevičiui  (1050 g), trečioji – Gintarui Drumstai (460 g). Buvo ir tokių žvejų, kuriems neužkibo nė viena žuvelė… Įdomu, kad būtent žvejų būryje varžėsi pats vyriausias (Antanas Tamoševičius – 94 metai) ir pats jauniausias (Pijus Meidus – 7 metai) olimpinio festivalio dalyvis. Bendruomenės pirmininkas Alvydas Rolis, nenorėdamas rizikuoti (o gal tvenkinyje visos žuvys jau seniai išgaudytos…), iš Šalčininkų atsivežė ir į tvenkinį paleido 20 kilogramų karpių. Kartu su karpiais atkeliavo ir amūrai, kurie maitinasi vandens augalais ir tokiu būdu valo tvenkinius.
O po iškilmingo varžybų atidarymo pirmieji į startą stojo olimpinės mylios bėgikai. Gal dėl kaitrios saulės, gal dėl netrumpos distancijos olimpinę mylią panoro įveikti tik keturios merginos (Mingailė Vasiliauskaitė, Ieva Eigelytė, Kamilė Liekytė ir Asta Četrauskaitė) bei šeši vaikinai (Kazys Vilkevičius, Vladas Bricas, Šarūnas Bagočiūnas, Rokas Rolis, Eimantas Eigelis ir Žygimantas Andrušanec’as). Musninkų bendruomenės pirmojo olimpinio festivalio olimpinės mylios bėgimo čempionu tapo Vladas Bricas, kuriam buvo įteiktas nugalėtojo diplomas ir medalis, o ant galvos uždėtas laurų vainikas – nuo antikos laikų – šlovės, pergalės ar taikos simbolis. Antras liko Žygimantas Andrušanec’as, trečias – Eimantas Eigelis. Tarp merginų laurų vainiką pelnė Mingailė Vasiliauskaitė, antrąją vietą iškovojo Kamilė Liekytė, trečiąją – Ieva Eigelytė.
Du medalių komplektai buvo išdalinti palestros bėgimo nugalėtojams. Šis bėgimas rengiamas nedidelės aikštelės ribose. Startas ir finišas toje pačioje vietoje. Bėgama prieš laikrodžio rodyklę.  Bėgimų laikas nefiksuojamas. Bėgant sąmoningai negalima stumti rankomis kito bėgiko, tačiau kovojant dėl geresnės vietos trasoje abipusis kontaktas leidžiamas. Į startą stoja 4 dalyviai, bėgama 3 ratus. Kiekviename rate atbėgęs paskutinis iš varžybų pasitraukia. Taip išaiškinami nugalėtojai ir prizininkai. Šioje sporto šakoje olimpinius laurus pelnė Emas Petrauskas ir Vita Jankauskaitė.
Krepšinio varžybų finale susitiko VAPGV ir BBD komandos. Rungtynes rezultatu 11:7 laimėjo ir čempionais tapo VAPGV komanda (Karolis Sidikerskis, Vytautas Kalinka, Rokas Anuškevičius ir Paulius Rolis). Dėl trečios vietos susitiko FATAL ir Družų komandos. Bronzos medalius laimėjo „fatalistai“. Krepšininkus apdovanojo buvęs Vilniaus „Statybos“ žaidėjas, tris kartus Europos bei pasaulio veteranų čempionas, du kartus Olimpinėse žaidynėse iškovojęs aukso medalius Juras Kaziūnas.
Apie dvidešimt sportininkų užsiregistravo rutulio stūmimo rungtyje. Tarp vyrų nugalėjo Tomas Repečka (13,68 m), antras liko Emas Petrauskas (11,95 m), trečiąja vieta pasidalijo du sportininkai –  Žygimantas Andrušanec’as ir Leonardas Naraškevičius, rutulį nustūmę 10,68 m. Tarp merginų toliausiai rutulį skraidino Lina Surgėlaitė (10,90 m), sidabro medaliai atiteko Laurai Jankovskytei (9,03 m), bronzos – Indrei Jankovskytei (6,78 m).
Šuolio į tolį iš vietos rungtyje reikėjo šokinėti abiejose rankose laikant po vieną mokomąją granatą, mat antikinėse žaidynėse tuometiniai šuoliai į tolį išsiskyrė tuo, kad sportininkai šokdavo su specialiais svarmenimis rankose. Tarp merginų toliausiai nušoko Lina Surgėlaitė, antroji vieta atiteko Jurgitai Gurskaitei, trečioji – Vitai Jankauskaitei. Tarp vaikinų pirmąją vietą iškovojo Aivaras Četrauskas, antroji vieta atiteko Antanui Bernukovičiui, trečioji – Domantui Roliui.
Rekordinis dalyvių skaičius (86) buvo užregistruotas smiginio varžybų protokoluose. Tarp vaikinų taikliausio strėlyčių mėtytojo vardą pelnė Laurynas Baronas, antrąją vietą užėmė vienuolikmetis Giedrius Dabužinskas, trečiąją – Mindaugas Ališauskas. Taikliausia mergina tapo Laura Jankovskytė, sidabro medaliai atiteko Kornelijai Bliudžiūtei, bronzos – Kamilei Liekytei.
Bene ilgiausiai tęsėsi šaškių varžybos. Patogiai pavėsyje po stogeliu įsitaisę šaškininkai neskubėjo – juk svarbu buvo gerai apgalvoti kiekvieną ėjimą. Šio intelektualaus žaidimo nugalėtojais tapo Kazimieras Autukevičius ir Lina Surgėlaitė. Antrąsias vietas užėmė Zenonas Vilkevičius ir Ieva Eigelytė, treti liko Ričardas Einoris ir Adrija Redeckaitė. Belieka tik priminti, kad Lina Surgėlaitė šiame olimpiniame festivalyje tapo triskart čempione, beje, labai skirtingose – rutulio stūmimo, šuolio į tolį ir šaškių – rungtyse. Šaškių varžybose dalyvavo tarp moterų vyriausia olimpinio festivalio dalyvė – Nijolė Sutkuvienė (53 metai) ir jauniausioji – Adrija Redeckaitė (12 metų).
Net dešimt komandų dalyvavo tinklinio varžybose, kurios sulaukė bene didžiausio aistruolių susidomėjimo. Visų turnyre dalyvavusių komandų žaidimo lygis buvo gana aukštas, nes, pasak vieno iš renginio organizatorių Leono Vaicekausko, prieš tai visą mėnesį tinklinio aikštelė vakarais būdavo užimta. Čia nuolat treniravosi ir žaidimo subtilybes gludino šios sporto šakos mėgėjai iš Vileikiškių, Družų, Širvintų… Svarbu buvo tai, kad kiekvienoje komandoje galėjo žaisti dvi moterys, ir klydo tie, kurie manė, kad komandų žaidimo lygis dėl to kris. Jis tapo tik spalvingesnis… Olimpinio festivalio tinklinio čempione tapo BBD komanda, antra liko FATAL, trečia – „Drugelių“ komanda.
„Galiūnų“ konkurse stipruoliai varžėsi dviejose rungtyse. Pirmiausia reikėjo nuo starto iki finišo kuo greičiau nugabenti (ridenti buvo negalima) didžiulę ir sunkią traktoriaus galinio rato padangą, o po to tradiciškai kuo daugiau kartų iškelti dvipūdę. Čempionu tapo Gediminas Burneckas, antrąją vietą laimėjo Tomas Repečka, trečiąją – Leonardas Naraškevičius.
Abejingų nepaliko paskutinė rungtis – virvės traukimas. Kiekviena komanda turėjo savo paslaptis pakeliui į pergalę. Nors daugelis sakė, kad virvės traukėjui svarbiausia ne kas kita, o batai, tačiau tarp jų pasitaikė ir basakojų… Kaip ir buvo tikėtasi, laimėjo labiausiai pasiruošusi, apsiavusi virvės traukėjų mėgiamais „kerzavais“ batais „Vietinių“ komanda. Antra liko „Draugų“, o trečia – komanda „Traukiam“…
Olimpinio festivalio metu sportininkams ir žiūrovams grojo „Savaitgalio diksilendas“ (vadovas Rimantas Rutkauskas) iš Vilniaus, šoko sportinių šokių grupė iš Musninkų (vadovas Liudvikas Verikas). Musninkų vaikų dienos centras „Aitvarai“ (vadovė Ieva Vaitkeviča) organizavo linksmąsias estafetes vaikams. Pagal pasaką „Senelis ir ropė“ vyko mažųjų sportinės varžybos (vadovė Asta Meiduvienė). Senojoje Musninkų varpinėje vyko alpinisto fotografo Algio Subatos darbų paroda.
Pasak pagrindinių šio renginio sumanytojų ir organizatorių Helenos ir Leono Vaicekauskų, olimpinio festivalio metu norėjosi sujungti sportą ir kultūrą, kad renginys taptų įdomus ne vien tik sporto mėgėjams, bet ir visiems Musninkų krašto žmonėms. Renginyje dalyvavo kelių kartų sportininkai. Vyresnio amžiaus žmonės prisimena, kad prieš 50-60 metų jokių sporto salių ir stadionų nebuvo. „Mano jaunystės metais nebuvo nei propagandos, nei lozungų apie sveiką gyvenseną. Jų ir nereikėjo, nes mes patys sau susikurdavome sportinę aplinką – įsirengdavome tinklinio, futbolo, krepšinio aikšteles, kuriose praleisdavome visą savo laisvalaikį. Entuziazmo ir noro sportuoti mums netrūko. Todėl ir dabar norisi jaunimui įskiepyti norą judėti, sportuoti“, – prisimena Leonas Vaicekauskas. Šių sporto entuziastų planuose kitais metais suorganizuoti renginį, kuriame galėtų susitikti Musninkų krašto kultūros, meno ir sporto veteranai.
Olimpinis festivalis – dalis Musninkų bendruomenės „Spindulys“ projekto „Auginkime sveiką žmogų kartu“, kurį finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
Širvintų savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės padėjėja Janina Greiciūnaitė įteikė padėkas Olimpinio festivalio organizaciniam komitetui, taip pat Savivaldybės merės prizai buvo įteikti jauniausiems ir vyriausiems festivalio dalyviams (2 moterims ir 2 vyrams).
Renginį rėmė: UAB „Autostarteris“, kondicionierių centras UAB „Pektos servisas“, krepšinio klubas „Lietuvos rytas“, UAB „Kazand“, UAB „Underhill Baltic“ ir Marija Remienė – Širvintų krašto garbės pilietė, JAV lietuvių išeivijos visuomenės veikėja, katalikiškojo dienraščio „Draugas“ valdybos pirmininkė. Partneriai: UAB „Kazand“, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, Musninkų medžiotojų klubas, Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Širvintų šaulių 10-oji kuopa.
Remigijus Bonikatas
Merės padėjėja Janina Greiciūnaitė įteikia apdovanojimus.

Merės padėjėja Janina Greiciūnaitė įteikia apdovanojimus.

Žolinių – atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis dieną, vasaros ir rudens sandūroje, – Musninkuose, „Pasakų take“, vyko didelė sporto šventė. Pasak Helenos Vaicekauskienės, tai – vieta, kur kiekvienas grįžtame į vaikystę, į pasakų šalį, tai – Musninkų kultūros istorijos dalis. „Olimpinis devizas „Svarbiausia – ne laimėti, o dalyvauti“ atvedė mus į šį „Pasakų taką“, primindamas, jog didžiausia pergalė – nugalėti patį save. Sportas – ne prabangos dalykas, jo niekuo negalima pakeisti. Šiandien Musninkuose susitinka įvairių kartų sportininkai. Ne dažnai taip gyvenime būna. Sporto ištakos siejamos su iškiliu kūno kultūros mokytoju Vytautu Gaigalu, gražias tradicijas puoselėja ir tęsia dabartiniai kūno kultūros mokytojai Raimondas Petrokas ir Daiva Balandienė. Dėl septyniolikos olimpinio festivalio medalių komplektų varžysis įvairių sporto šakų mėgėjai“, – kalbėjo Helena Vaicekauskienė.

Sveikindama visus susirinkusius į olimpinį festivalį Širvintų savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės padėjėja Janina Greiciūnaitė pabrėžė, kad Musninkuose ypatinga šiluma tvyro visai ne dėl vasariško oro, o dėl čia esančios nuostabios nuotaikos ir svetingumu pasižyminčių žmonių. „Ačiū renginio organizatoriams už sveiką gyvenseną puoselėjančias idėjas,“ – padėkojo merės padėjėja.

Prieš olimpinio festivalio atidarymo ceremoniją kalbasi mero padėjėja Janina Greiciūnaitė (kairėje), rajono šachmatų čempionas Rimvydas Žiliukas, renginio organizatoriai Leonas Vaicekauskas ir kūno kultūros mokytoja Daiva Balandienė.

Prieš olimpinio festivalio atidarymo ceremoniją kalbasi mero padėjėja Janina Greiciūnaitė (kairėje), rajono šachmatų čempionas Rimvydas Žiliukas, renginio organizatoriai Leonas Vaicekauskas ir kūno kultūros mokytoja Daiva Balandienė.

Iškilmingas atidarymas

Iškilmingai aidint šauklių fanfaroms pranešama, kad pats teisingiausias dievas Dzeusas nuo aukštojo Olimpo kalno laimina šią dieną, o fanfarų garsai reiškia, kad Musninkuose prasideda pirmasis olimpinis festivalis. Aidint žodžiams „Nemirtingoji senovės dvasia, nuženk, pasirodyk ir apšviesk savo šviesa mus čia, šioje žemėje ir įkvėpk gyvybę šioms žaidynėms“, įnešama olimpinė ugnis. Olimpinį deglą įneša musninkietis, kylanti krepšinio žvaigždė Rokas Rolis, kuris ugnį perduoda dviejų sportininkų kartų atstovams – buvusios Musninkų vidurinės mokyklos 1962-ųjų metų laidos abiturientui, 1967 metų dvivietės kanojos Lietuvos čempionui, triskart sidabro medalio laimėtojui, tarptautinės klasės sporto meistrui Algimantui Kvietkauskui ir mūsų olimpinei vilčiai – Europos jaunimo olimpinio festivalio dešimtos vietos laimėtojai Linai Surgėlaitei. Po olimpinės ugnies įžiebimo ceremonijos įnešama Olimpinė vėliava, kurios centre – penkiaspalvis olimpinis simbolis – olimpiniai žiedai. Šią vėliavą musninkiečiams padovanojo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Olimpinio festivalio vėliavą įneša: Musninkų krašto sportininkas, alpinistas, įkopęs į aukščiausias Europos kalnų viršukalnes, fotomenininkas Algis Subata, absoliutus šachmatų rajono čempionas, sporto entuziastas ir organizatorius Rimvydas Žiliukas, Irena Braziulevičiūtė – Žarnauskienė – dukart Lietuvos žolės riedulio čempionė, Lietuvos rinktinės žaidėja, kūno kultūros mokytoja metodininkė, paruošusi Lietuvos mokinių olimpinio festivalio čempionų, Ieva Kasnikauskaitė – Vaicekauskienė – orientacinio sporto atstovė, mokytoja ekspertė, kurios vadovaujami mokiniai – nuolatiniai Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojai, Domantas Rolis – Lietuvos mokinių olimpinio festivalio prizininkas, Rytis Liutkus –  Lietuvos mokinių olimpinio festivalio dalyvis. Olimpinę vėliavą iškelia Musninkų bendruomenės „Spindulys“ pirmininkas Alvydas Rolis. Į dangų „šauna“ įvairiaspalviai balionai, kurie nuneša taikos ženklą visiems žmonėms ir primena, kad brangiausias turtas – sveikata. Sportininkai ir teisėjai pasižada rungtyniauti bei teisėjauti dorai ir teisingai.

Gausu rungčių, gausu nugalėtojų

Patyrusių šaškininkų pokalbio pagrindinė tema sukasi apie šaškių žaidimo gudrybes...

Patyrusių šaškininkų pokalbio pagrindinė tema sukasi apie šaškių žaidimo gudrybes...

Nuo ankstaus ryto prie Musninkų tvenkinio vyko žvejų varžybos, kuriose užsiregistravo devyni dalyviai. Per tam tikrą laiką reikėjo sugauti kuo daugiau žuvų. Pirmuoju olimpinių varžybų čempionu tapo Raimondas Vasiliauskas. Pasvėrus jo sugautas 66 žuvis, svarstyklės užfiksavo 1440 gramus. Antroji vieta atiteko Vladui Paškevičiui  (1050 g), trečioji – Gintarui Drumstai (460 g). Buvo ir tokių žvejų, kuriems neužkibo nė viena žuvelė… Įdomu, kad būtent žvejų būryje varžėsi pats vyriausias (Antanas Tamoševičius – 94 metai) ir pats jauniausias (Pijus Meidus – 7 metai) olimpinio festivalio dalyvis. Bendruomenės pirmininkas Alvydas Rolis, nenorėdamas rizikuoti (o gal tvenkinyje visos žuvys jau seniai išgaudytos…), iš Šalčininkų atsivežė ir į tvenkinį paleido 20 kilogramų karpių. Kartu su karpiais atkeliavo ir amūrai, kurie maitinasi vandens augalais ir tokiu būdu valo tvenkinius.

O po iškilmingo varžybų atidarymo pirmieji į startą stojo olimpinės mylios bėgikai. Gal dėl kaitrios saulės, gal dėl netrumpos distancijos olimpinę mylią panoro įveikti tik keturios merginos (Mingailė Vasiliauskaitė, Ieva Eigelytė, Kamilė Liekytė ir Asta Četrauskaitė) bei šeši vaikinai (Kazys Vilkevičius, Vladas Bricas, Šarūnas Bagočiūnas, Rokas Rolis, Eimantas Eigelis ir Žygimantas Andrušanec’as). Musninkų bendruomenės pirmojo olimpinio festivalio olimpinės mylios bėgimo čempionu tapo Vladas Bricas, kuriam buvo įteiktas nugalėtojo diplomas ir medalis, o ant galvos uždėtas laurų vainikas – nuo antikos laikų – šlovės, pergalės ar taikos simbolis. Antras liko Žygimantas Andrušanec’as, trečias – Eimantas Eigelis. Tarp merginų laurų vainiką pelnė Mingailė Vasiliauskaitė, antrąją vietą iškovojo Kamilė Liekytė, trečiąją – Ieva Eigelytė.

Olimpinę ugnį atnešė ir įžiebė Algimantas Kvietkauskas ir Lina Surgėlaitė.

Olimpinę ugnį atnešė ir įžiebė Algimantas Kvietkauskas ir Lina Surgėlaitė.

Du medalių komplektai buvo išdalinti palestros bėgimo nugalėtojams. Šis bėgimas rengiamas nedidelės aikštelės ribose. Startas ir finišas toje pačioje vietoje. Bėgama prieš laikrodžio rodyklę.  Bėgimų laikas nefiksuojamas. Bėgant sąmoningai negalima stumti rankomis kito bėgiko, tačiau kovojant dėl geresnės vietos trasoje abipusis kontaktas leidžiamas. Į startą stoja 4 dalyviai, bėgama 3 ratus. Kiekviename rate atbėgęs paskutinis iš varžybų pasitraukia. Taip išaiškinami nugalėtojai ir prizininkai. Šioje sporto šakoje olimpinius laurus pelnė Emas Petrauskas ir Vita Jankauskaitė.

Krepšinio varžybų finale susitiko VAPGV ir BBD komandos. Rungtynes rezultatu 11:7 laimėjo ir čempionais tapo VAPGV komanda (Karolis Sidikerskis, Vytautas Kalinka, Rokas Anuškevičius ir Paulius Rolis). Dėl trečios vietos susitiko FATAL ir Družų komandos. Bronzos medalius laimėjo „fatalistai“. Krepšininkus apdovanojo buvęs Vilniaus „Statybos“ žaidėjas, tris kartus Europos bei pasaulio veteranų čempionas, du kartus Olimpinėse žaidynėse iškovojęs aukso medalius Juras Kaziūnas.

Musninkų bendruomenės „Spindulys“ pirmininkas Alvydas Rolis iškelia olimpinio festivalio vėliavą.

Musninkų bendruomenės „Spindulys“ pirmininkas Alvydas Rolis iškelia olimpinio festivalio vėliavą.

Apie dvidešimt sportininkų užsiregistravo rutulio stūmimo rungtyje. Tarp vyrų nugalėjo Tomas Repečka (13,68 m), antras liko Emas Petrauskas (11,95 m), trečiąja vieta pasidalijo du sportininkai –  Žygimantas Andrušanec’as ir Leonardas Naraškevičius, rutulį nustūmę 10,68 m. Tarp merginų toliausiai rutulį skraidino Lina Surgėlaitė (10,90 m), sidabro medaliai atiteko Laurai Jankovskytei (9,03 m), bronzos – Indrei Jankovskytei (6,78 m).

Šuolio į tolį iš vietos rungtyje reikėjo šokinėti abiejose rankose laikant po vieną mokomąją granatą, mat antikinėse žaidynėse tuometiniai šuoliai į tolį išsiskyrė tuo, kad sportininkai šokdavo su specialiais svarmenimis rankose. Tarp merginų toliausiai nušoko Lina Surgėlaitė, antroji vieta atiteko Jurgitai Gurskaitei, trečioji – Vitai Jankauskaitei. Tarp vaikinų pirmąją vietą iškovojo Aivaras Četrauskas, antroji vieta atiteko Antanui Bernukovičiui, trečioji – Domantui Roliui.

Rekordinis dalyvių skaičius (86) buvo užregistruotas smiginio varžybų protokoluose. Tarp vaikinų taikliausio strėlyčių mėtytojo vardą pelnė Laurynas Baronas, antrąją vietą užėmė vienuolikmetis Giedrius Dabužinskas, trečiąją – Mindaugas Ališauskas. Taikliausia mergina tapo Laura Jankovskytė, sidabro medaliai atiteko Kornelijai Bliudžiūtei, bronzos – Kamilei Liekytei.

Bene ilgiausiai tęsėsi šaškių varžybos. Patogiai pavėsyje po stogeliu įsitaisę šaškininkai neskubėjo – juk svarbu buvo gerai apgalvoti kiekvieną ėjimą. Šio intelektualaus žaidimo nugalėtojais tapo Kazimieras Autukevičius ir Lina Surgėlaitė. Antrąsias vietas užėmė Zenonas Vilkevičius ir Ieva Eigelytė, treti liko Ričardas Einoris ir Adrija Redeckaitė. Belieka tik priminti, kad Lina Surgėlaitė šiame olimpiniame festivalyje tapo triskart čempione, beje, labai skirtingose – rutulio stūmimo, šuolio į tolį ir šaškių – rungtyse. Šaškių varžybose dalyvavo tarp moterų vyriausia olimpinio festivalio dalyvė – Nijolė Sutkuvienė (53 metai) ir jauniausioji – Adrija Redeckaitė (12 metų).

Nunešdami taikos ženklą į dangų pakyla įvairiaspalviai balionai.

Nunešdami taikos ženklą į dangų pakyla įvairiaspalviai balionai.

Net dešimt komandų dalyvavo tinklinio varžybose, kurios sulaukė bene didžiausio aistruolių susidomėjimo. Visų turnyre dalyvavusių komandų žaidimo lygis buvo gana aukštas, nes, pasak vieno iš renginio organizatorių Leono Vaicekausko, prieš tai visą mėnesį tinklinio aikštelė vakarais būdavo užimta. Čia nuolat treniravosi ir žaidimo subtilybes gludino šios sporto šakos mėgėjai iš Vileikiškių, Družų, Širvintų… Svarbu buvo tai, kad kiekvienoje komandoje galėjo žaisti dvi moterys, ir klydo tie, kurie manė, kad komandų žaidimo lygis dėl to kris. Jis tapo tik spalvingesnis… Olimpinio festivalio tinklinio čempione tapo BBD komanda, antra liko FATAL, trečia – „Drugelių“ komanda.

„Galiūnų“ konkurse stipruoliai varžėsi dviejose rungtyse. Pirmiausia reikėjo nuo starto iki finišo kuo greičiau nugabenti (ridenti buvo negalima) didžiulę ir sunkią traktoriaus galinio rato padangą, o po to tradiciškai kuo daugiau kartų iškelti dvipūdę. Čempionu tapo Gediminas Burneckas, antrąją vietą laimėjo Tomas Repečka, trečiąją – Leonardas Naraškevičius.

Prieš startą visi olimpinės mylios bėgikai nusiteikę draugiškai...

Prieš startą visi olimpinės mylios bėgikai nusiteikę draugiškai...

Abejingų nepaliko paskutinė rungtis – virvės traukimas. Kiekviena komanda turėjo savo paslaptis pakeliui į pergalę. Nors daugelis sakė, kad virvės traukėjui svarbiausia ne kas kita, o batai, tačiau tarp jų pasitaikė ir basakojų… Kaip ir buvo tikėtasi, laimėjo labiausiai pasiruošusi, apsiavusi virvės traukėjų mėgiamais „kerzavais“ batais „Vietinių“ komanda. Antra liko „Draugų“, o trečia – komanda „Traukiam“…

Olimpinio festivalio metu sportininkams ir žiūrovams grojo „Savaitgalio diksilendas“ (vadovas Rimantas Rutkauskas) iš Vilniaus, šoko sportinių šokių grupė iš Musninkų (vadovas Liudvikas Verikas). Musninkų vaikų dienos centras „Aitvarai“ (vadovė Ieva Vaitkeviča) organizavo linksmąsias estafetes vaikams. Pagal pasaką „Senelis ir ropė“ vyko mažųjų sportinės varžybos (vadovė Asta Meiduvienė). Senojoje Musninkų varpinėje vyko alpinisto fotografo Algio Subatos darbų paroda.

Laurų vainikas ant olimpinės mylios nugalėtojos Mingailės Vasiliauskaitės galvos. Kairėje - Kamilė Liekytė, dešinėje - Ieva Eigelytė.

Laurų vainikas ant olimpinės mylios nugalėtojos Mingailės Vasiliauskaitės galvos. Kairėje - Kamilė Liekytė, dešinėje - Ieva Eigelytė.

Pasak pagrindinių šio renginio sumanytojų ir organizatorių Helenos ir Leono Vaicekauskų, olimpinio festivalio metu norėjosi sujungti sportą ir kultūrą, kad renginys taptų įdomus ne vien tik sporto mėgėjams, bet ir visiems Musninkų krašto žmonėms. Renginyje dalyvavo kelių kartų sportininkai. Vyresnio amžiaus žmonės prisimena, kad prieš 50-60 metų jokių sporto salių ir stadionų nebuvo. „Mano jaunystės metais nebuvo nei propagandos, nei lozungų apie sveiką gyvenseną. Jų ir nereikėjo, nes mes patys sau susikurdavome sportinę aplinką – įsirengdavome tinklinio, futbolo, krepšinio aikšteles, kuriose praleisdavome visą savo laisvalaikį. Entuziazmo ir noro sportuoti mums netrūko. Todėl ir dabar norisi jaunimui įskiepyti norą judėti, sportuoti“, – prisimena Leonas Vaicekauskas. Šių sporto entuziastų planuose kitais metais suorganizuoti renginį, kuriame galėtų susitikti Musninkų krašto kultūros, meno ir sporto veteranai.

Olimpinis festivalis – dalis Musninkų bendruomenės „Spindulys“ projekto „Auginkime sveiką žmogų kartu“, kurį finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Ant aukščiausios apdovanojimų pakylos olimpinės mylios nugalėtojas Vladas Bricas, kairėje - Žygimantas Andrušanec'as, dešinėje - Eimantas Eigelis.

Ant aukščiausios apdovanojimų pakylos olimpinės mylios nugalėtojas Vladas Bricas, kairėje - Žygimantas Andrušanec'as, dešinėje - Eimantas Eigelis.

Širvintų savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės padėjėja Janina Greiciūnaitė įteikė padėkas Olimpinio festivalio organizaciniam komitetui, taip pat Savivaldybės merės prizai buvo įteikti jauniausiems ir vyriausiems festivalio dalyviams (2 moterims ir 2 vyrams).

Renginį rėmė: UAB „Autostarteris“, kondicionierių centras UAB „Pektos servisas“, krepšinio klubas „Lietuvos rytas“, UAB „Kazand“, UAB „Underhill Baltic“ ir Marija Remienė – Širvintų krašto garbės pilietė, JAV lietuvių išeivijos visuomenės veikėja, katalikiškojo dienraščio „Draugas“ valdybos pirmininkė. Partneriai: UAB „Kazand“, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, Musninkų medžiotojų klubas, Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Širvintų šaulių 10-oji kuopa.

Remigijus Bonikatas

Smiginis reikalauja daug dvasios tvirtybės, šaltų nervų ir susikaupimo.

Smiginis reikalauja daug dvasios tvirtybės, šaltų nervų ir susikaupimo.

„Šokis su granatomis“... Į tolį šoka jauniausioji festivalio dalyvė Adrija Redeckaitė.

„Šokis su granatomis“... Į tolį šoka jauniausioji festivalio dalyvė Adrija Redeckaitė.

Daug veiklos turėjo ir patys mažiausieji.

Daug veiklos turėjo ir patys mažiausieji.

Pirmame plane šaškėmis žaidžia: kairėje - Nijolė Sutkuvienė, dešinėje - vėliau čempione tapusi Lina Surgėlaitė.

Pirmame plane šaškėmis žaidžia: kairėje - Nijolė Sutkuvienė, dešinėje - vėliau čempione tapusi Lina Surgėlaitė.

Patikėkite, padanga buvo ne iš lengvųjų...

Patikėkite, padanga buvo ne iš lengvųjų...

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Musninkuose – pirmasis olimpinis festivalis"

  1. Vytautas parašė:

    Smagus renginys. Sveikinimai ir kuo geriausi palinkėlimai Musninkiečiams. Ddžiugu, kad susirinko tiek daug sportuojančio jaunimo. Tačiau, žiūrint nuotraukas, man užkliuvo labai jau gražiai apgriuvęs pastatas už apdovanojimo pakylos, pasidarė smalsu, ar renginyje dalyvavusi merės patarėja Janina Greiciūnaitė, atkreipė į tai dėmesį? Nejau per kitas žaidynes mes matysime tą patį vaidzelį?

Comments are closed.

scroll to top