Krepšinio 3X3 turnyro Lietuvos kariuomenės 100-mečiui pažymėti ir Vytautui Gaigalui atminti originalus prizas atiteko kariškiams

Vytauto Gaigalo mokiniai - Balys Ališauskas, Pranas Čiburys ir Leonas Vaicekauskas.

Vytauto Gaigalo mokiniai - Balys Ališauskas, Pranas Čiburys ir Leonas Vaicekauskas.

Jau ketvirtas ruduo, kai Musninkų bendruomenė „Spindulys“ ir buvę šios mokyklos mokiniai organizuoja krepšinio 3X3 turnyrą iškiliam šios mokyklos mokytojui Vytautui Gaigalui atminti. Šiais metais šis turnyras įgavo platesnę prasmę. Turnyras vyko lapkričio 24 dieną, kai visa šalis šventė Lietuvos kariuomenės 100-metį. Mintimis sugrįžome į Lietuvos kariuomenės pradžią, į Nepriklausomybės kovas Musninkų valsčiuje 1919-1920 metais. O juk ir mokytojas Vytautas Gaigalas – Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvio sūnus. Šis turnyras tarsi pagarba ir padėka tiems, kurie mums padėjo ateiti į šimtmečio jubiliejų. 

Širvintų 10-osios šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas pasveikino visus buvusius, esamus ir būsimus Lietuvos karius. Tylos minute pagerbti žuvę už Lietuvos laisvę kovotojai. Ant žuvusiųjų karių kapų Musninkuose padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės.

„O, mokytojau, leisk Tau nusilenkti…“ (J. Marcinkevičius) žodžiai ir rožės – mokinių padėka Vytautui Gaigalui, jo žmonai Birutei Gaigalienei (dėl ligos nedalyvavo šventėje) ir jų artimiesiems. Skaitoma mokinio ir auklėtinio Balio Ališausko sukurta odė „Vytautui Gaigalui atminti.“

…Ir mus jis ves dar – iki tol,
Kol būsim Lietuvos piliečiai.

(B. Ališauskas. Odė „Vytautui Gaigalui atminti.“

Turnyre dalyvavo penkios komandos. Žiūrovų akys krypo į uniformuotus karius – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Molėtų kuopos savanorius. Komandos vadovas viršila Renatas Kasparas. Džiugu, jog musninkiečiai sukomplektavo net tris komandas, kurių gretose buvo ir vyresnio amžiaus krepšinio gerbėjų. Į svečius atvyko ir kaimynai čiobiškiečiai.

Kalba pulkininkas Vladas Lukša, kurio vadovaujama komanda laimėjo visus tris ankstesnius turnyrus.

Kalba pulkininkas Vladas Lukša, kurio vadovaujama komanda laimėjo visus tris ankstesnius turnyrus.

Varžyboms teisėjavo patyrę tituluoti arbitrai: Kęstutis Vaicekauskas – Molėtų sporto centro vadovas, Ieva Vaicekauskienė – Molėtų progimnazijos kūno kultūros mokytoja ekspertė, Algimantas Kmitas – Širvintų sporto centro direktorės pavaduotojas ir Borisas Sockis – ilgalaikis Širvintų rajono sporto vadovas.

Stebėti varžybas atvyko iš Širvintų kilęs pulkininkas Vladas Lukša. Tai vyresnio amžiaus krepšinio 3X3 legenda: devynis kartus Lietuvos čempionas, geriausias Europos čempionato žaidėjas. Vlado Lukšos vadovaujama komanda trejus metus iš eilės tapo šio turnyro nugalėtoja ir apdovanota didžiuoju prizu, kurį sukūrė Vytauto Gaigalo mokiniai. Šį prizą Vladas Lukša padovanojo kultūros puoselėtojų bendruomenei „Spindulys“ ir yra saugomas Musninkų varpinėje.

Šventėje dalyvavo Širvintų ligoninės l.e. direktorės pareigas Elona Pečiukaitienė, Vytauto Gaigalo šeimos nariai, buvę, šiandien jau garbaus amžiaus, mokiniai ir neabejingi miestelio tradicijoms musninkiečiai.

Turnyro organizatoriai pasidžiaugė atkaklia sportine kova. Žaidė techniški ir gerai paruošti krepšininkai, pasižymėję gražiu ir kilniu elgesiu aikštelėje.

Ypač graži kova vyko tarp KASP-8 ir Musninkų „Spindulys“ komandų. Musninkiečiams teko pripažinti kariškių pranašumą 7:15.

Molėtų kuopos krepšininkai, tapę turnyro nugalėtojais.

Molėtų kuopos krepšininkai, tapę turnyro nugalėtojais.

Bendra dalyvių ir organizatorių nuotrauka atminimui.

Bendra dalyvių ir organizatorių nuotrauka atminimui.

Tautvydas Čivilis, Mindaugas Paulavičius, Edvinas Čaikauskas ir Raimondas Paukštė – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Molėtų kuopos savanoriai – tradicinio turnyro čempionai. Nugalėtojams bendruomenės „Spindulys“ vadovas Alvydas Rolis įteikė originalų autorinį prizą. Medalius ir diplomus teikė Pulkininkas Vladas Lukša, KASP 8-osios rinktinės viršila Renatas Kasparas, Širvintų 10-osios kuopos vadas Leonas Vaicekauskas, Vytauto Gaigalo artimieji.

Diplomais ir medaliais apdovanoti antros vietos laimėtojai: Domantas Rolis, Mantas Ališauskas, Modestas Tamašunas ir Tautvydas Smailys bei trečios vietos laimėtojai: Arvydas Motiejūnas, Ąžuolas Kazlauskas, Gintautas Milašas ir Rūtenis Milašas.

Turnyro organizatorė Helena Vaicekauskienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Krepšinio 3X3 turnyro Lietuvos kariuomenės 100-mečiui pažymėti ir Vytautui Gaigalui atminti originalus prizas atiteko kariškiams”

  1. volas parašė:

    Na ponas Leonas sugeba visadaprisitaikyti,mokykloje mums šauniai skiepijo kumunistinę dvasią,o dabar šaulių vadas,o per antajį pasaulinį butu šturmbanfiuleris?

  2. as parašė:

    Man tai Vaicekauskienė visada yra Žmogaus iš didžiosios raidės Ž pavyzdys.

  3. yjo parašė:

    Gražu, kai buvę mokiniai nepamiršta savo buvusių mokytojų. Taip išugdyta vyresnioji karta .

Comments are closed.

scroll to top
+