+

Širvintų rajono vanduo saugus

Pastaruoju metu per visas viešojo informavimo priemones vis pasirodo pranešimai apie sunkiuoju metalu – arsenu užterštą vandenį šalies savivaldybėse. Arsenas – organizme linkęs kauptis sunkusis metalas. Netgi labai nedidelis arseno kiekis yra toksiškas – tai kancerogeninė medžiaga, sukelianti vėžį, įtakojanti daugelį kitų pavojingų susirgimų. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ligas, nuplikimą, arseno sukeltos ligos gali pasireikšti ne iš karto. Arsenas į aplinką patenka iš chemijos, farmacijos, elektronikos, tekstilės, optikos, energetikos, trąšų pramonės įmonių ir jų gaminių, taip pat iš natūralių organikos puvimo procesų bei per žemės ūkio ir pramonines nuotėkas. Šio sunkiojo metalo yra ir akmens anglies pelenuose.

Širvintų rajone už tiekiamo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugas, bei Širvintų miesto bei rajono vandentvarkos objektus yra atsakinga įmonė UAB „Širvintų vandenys“. Širvintų VMVT vykdo šios įmonės kontrolę, analizuoja geriamojo vandens programinės priežiūros metines statistines ataskaitas. Kontrolę vykdantys inspektoriai pastebi, kad UAB „Širvintų vandenys“ laiku atlieka tiekiamo geriamojo vandens rodiklių stebėseną, bei atsakingai atlieka laboratorinius tyrimus, investuoja į vandens gerinimo priemonių (filtrų, nugeležinimo įrenginių ir pan.) įrengimą.

Širvintų VMVT informuoja, kad šių metų lapkričio mėn. UAB „Širvintų vandenys“ iš visų 25 rajone veikiančių vandenviečių paėmė vandens mėginius arseno kiekiui ištirti. Apibendrinus gautų tyrimų rezultatus nustatyta, kad arseno kiekis nei vienoje vandenvietėje neviršijo nustatytos normos. Teisės aktuose numatyta, jog arseno ribinė rodiklio vertė geriamajame vandenyje negali būti didesnė nei 10 mikrogramų litre. Todėl norime pabrėžti, kad šiuo metu iš UAB „Širvintų vandenys“ vandenviečių tiekiamas vanduo yra saugus ir kokybiškas.

Vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Jolanta Jurkevičienė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • ... parašė:

    Normos neviršijo, bet yra. Ar tai gerai? manau, kad ne…

Kiti straipsniai:

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

Nuo žvaigždučių iki kavos puodelių. Kuo daugiau – tuo geriau!

Ministras A. Veryga ragina patikrinti vaikų sveikatą iki mokslo metų

Apie žarnyno infekcines ligas

Poliklinikoje įdiegta eilių valdymo sistema

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Didmiesčių ligoninės atsigauna, o rajoninės?

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Pirmieji Lietuvoje: Širvintų rajono PSPC veikia nauja telefonijos sistema

Apie tymus

Psichologė įvardijo, kokie sunkumai lydi iš nedarnių šeimų kilusius suaugusiuosius

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajonas kaunasi dėl „manekenių krašto“ titulo, bet tai nėra gerai

Sergamumas didėja

Neoficialių padėkų gydytojams mažėja

Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Širvintų rajono vanduo saugus

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Seminaras maitinimo įmonių darbuotojams

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+