Širvintų rajono vanduo saugus

Pastaruoju metu per visas viešojo informavimo priemones vis pasirodo pranešimai apie sunkiuoju metalu – arsenu užterštą vandenį šalies savivaldybėse. Arsenas – organizme linkęs kauptis sunkusis metalas. Netgi labai nedidelis arseno kiekis yra toksiškas – tai kancerogeninė medžiaga, sukelianti vėžį, įtakojanti daugelį kitų pavojingų susirgimų. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ligas, nuplikimą, arseno sukeltos ligos gali pasireikšti ne iš karto. Arsenas į aplinką patenka iš chemijos, farmacijos, elektronikos, tekstilės, optikos, energetikos, trąšų pramonės įmonių ir jų gaminių, taip pat iš natūralių organikos puvimo procesų bei per žemės ūkio ir pramonines nuotėkas. Šio sunkiojo metalo yra ir akmens anglies pelenuose.

Širvintų rajone už tiekiamo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugas, bei Širvintų miesto bei rajono vandentvarkos objektus yra atsakinga įmonė UAB „Širvintų vandenys“. Širvintų VMVT vykdo šios įmonės kontrolę, analizuoja geriamojo vandens programinės priežiūros metines statistines ataskaitas. Kontrolę vykdantys inspektoriai pastebi, kad UAB „Širvintų vandenys“ laiku atlieka tiekiamo geriamojo vandens rodiklių stebėseną, bei atsakingai atlieka laboratorinius tyrimus, investuoja į vandens gerinimo priemonių (filtrų, nugeležinimo įrenginių ir pan.) įrengimą.

Širvintų VMVT informuoja, kad šių metų lapkričio mėn. UAB „Širvintų vandenys“ iš visų 25 rajone veikiančių vandenviečių paėmė vandens mėginius arseno kiekiui ištirti. Apibendrinus gautų tyrimų rezultatus nustatyta, kad arseno kiekis nei vienoje vandenvietėje neviršijo nustatytos normos. Teisės aktuose numatyta, jog arseno ribinė rodiklio vertė geriamajame vandenyje negali būti didesnė nei 10 mikrogramų litre. Todėl norime pabrėžti, kad šiuo metu iš UAB „Širvintų vandenys“ vandenviečių tiekiamas vanduo yra saugus ir kokybiškas.

Vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Jolanta Jurkevičienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintų rajono vanduo saugus"

  1. ... parašė:

    Normos neviršijo, bet yra. Ar tai gerai? manau, kad ne…

Comments are closed.

scroll to top
+