Kiekvienas bėgikas galės parsinešti Širvintų maratono atminimo medalį

Piotr Silkin

Šįmet švęsime Širvintų miesto paminėjimo 544 metines. Ta proga mieste vyks didžiausia metų šventė, į kurią susirenka visi esami ir buvę širvintiškiai, dideli ir maži, jauni ir solidūs, o taip pat didelis būrys svečių iš visos Lietuvos.

O kokia šventė be sporto renginių? Šventę vainikuos bėgimo karalius – Maratonas.

Registracija į Širvintų maratoną prasidėjo dar kovo 22 dieną. Registruotis galima internetu užsukus į specialiai tam renginiui sukurtą svetainę sirvintumaratonas.lt . Antradienio duomenimis, dalyvauti Širvintų maratone jau užsiregistravo 130 bėgikų, tarp jų yra ir labai patyrusių. Vienas jų – Lietuvos bėgimo legenda Piotras Silkinas.

Jau yra užsiregistravusių širvintiškių. Pirmoji paraišką pateikė Sonata Motiejūnienė, kuri pasirengusi bėgti 10 km.

Taip pat jau užsiregistravo keli bėgikai iš Latvijos, o vienas net iš Tailando. Šios šalies gyventojas Pornphan Kosum atstovauja Visagino bėgikų klubui. Pasirengęs bėgti ir Danijoje gyvenantis Mindaugas Garmus. Jis atstovaus Kauno bėgikams.

Dalyviams dieną prieš renginį bus suteikta nemokama nakvynė Širvintų sporto centro salėje. Su savimi reikia turėti čiužinius ir miegmaišius. Prie renginio rėmėjų prisijungė riešutų ir sausų vaisių gamintojai UAB ARIMEX. Kiekvienas bėgimo dalyvis savo startiniame pakete ras rėmėjo dovanotą 1GO pakelį, o kiekvienos distancijos prizininkai galės gardžiuotis solidžiomis ARIMEX dovanomis. Taip pat startiniame pakete bus AUGA ekologiškų produktų pakuotė, GREENFIELD arbatos rinkinukas.

Bėgimo prizininkus organizatoriai pradžiugins maisto papildų „MagVit Plus“ dovanomis. Visus bėgikus, įveikusius maratono trasą, savo gaminiais apdovanos augalinių vaistų, maisto papildų bei homeopatinių vaistų prekės ženklas „Aconitum“.

Kaip numato maratono įstatai, bėgama bus Širvintų mieste. Bėgimo mėgėjai ir profesionalai galės varžytis šiose distancijose:

Maratone – 42,195 km (laiko limitas – 6 val.). Gali dalyvauti ne jaunesni kaip 18 m amžiaus asmenys (gimę ne vėliau kaip 2001 metais);;

Pusmaratonyje – 21,098 km (laiko limitas – 3 val.). Gali dalyvauti ne jaunesni kaip 15 m amžiaus asmenys (gimę ne vėliau kaip 2004 metais);

10 km bėgime – 10,6 km (laiko limitas – 1,5 val.);

5 km bėgime – 5,3 km (laiko limitas – 1 val.);

Šeimų bėgime – 1300 m (laiko limitas – 20 min.);

Vaikų bėgime – 600 m (laiko limitas – 15 min.). Bėgimas skirtas vaikams iki 10 metų amžiaus, gimusiems 2008 metais ir vėliau.

Varžybose gali dalyvauti visi norintys, užsiregistravę, pasitikrinę sveikatą ir susipažinę su bėgimo nuostatais. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia ir niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką. Bėgikai, atsiimdami numerį, privalo turėti asmens dokumentą. Už nepilnamečius, dalyvaujančius renginyje atsako jų tėvai, globėjai arba treneris.

Trasoje bus įrengtos dvi vandens stotelės (kas 2,5 km) bei viena maitinimo stotelė, kuriose varžybų metu dalyviams bus dalijami gėrimai – vanduo, kola, gaivieji gėrimai, vaisiai, sausainiai, užkandžiai.

42 km, 21 km, 10 km ir 5 km rungčių bėgimuose 1-3 vietas užėmę vyrai ir moterys bus apdovanoti rėmėjų prizais, taurėmis, medaliais. Visiems, pasiekusiems finišą per kontrolinį laiką, bus įteikti atminimo medaliai.

1 km Šeimų bėgime gausiausiai ir greičiausiai šeimai teks rėmėjų prizai, o visiems, įveikusiems distanciją, bus įteikti atminimo medaliai.

Kiekvienam vaikų bėgimo dalyviui teks atminimo medalis.

Širvintų maratono dalyviai, bėgikai ir sirgaliai turi galimybę užsisakyti marškinėlius su Širvintų maratono simbolika. Marškinėliai sintetiniai, su jais galima dalyvauti Širvintų maratono bėgime, o paskui pasilikti atminimui apie praėjusį renginį. Organizatoriai kol kas tik renka informaciją, ar būtų norinčių tokius marškinėlius užsisakyti. Orientacinė kaina būtų 11 Eur.

„Mes tikime, kad bėgimas turėtų būti gyvenimo būdas, o ne tikslas sąraše kurį reikia pasiekti. Ir todėl mūsų renginys atviras visiems, kuriame sau tinkamą distanciją ras tiek didelis, tiek mažas, tiek tik pradedantis bėgioti, tiek ir profesionalus sportininkas,“ – savo interneto svetainėje rašo Širvintų maratono organizatoriai.

Širvintų maratonas įvyks liepos 20-ąją. Renginio globėja – merė Živilė Pinskuvienė.

Parengta pagal organizatoriaus VšĮ „Maratomanija“ informaciją

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+