Dviratininkai tarytum paukščiai – kaskart sugrįžta pavasarį

„Gran Fondo“ maratono dviratininkai prie kavinės „Terasa“. Tupi „Terasos“ darbuotoja Rima Jasevičienė ir VšĮ „Dviratai“ valdybos narys Linas Vainius.

Jau mėnuo, kai už lango pavasaris. Paukščiai jau seniai sugrįžę. Pavasarį į kelius sugrįžta ir dviratininkai. Gegužės 1-ąją didžiulis jų būrys apsilankė Širvintose. Jau antrus metus dviratininkai, praskriedami pro Širvintas, užsuka į kavinę „Terasa“, kur gali pasimėgauti net 8 rūšių kava su desertu.

Gegužės pirmąją vyko nevaržybinis dviračių maratonas „Gran Fondo Ukmergė“ (108 km ir 165 km). Po bendro neutralaus starto Ukmergėje prie Užupio kavinės dalyviai paskui teisėjo automobilį važiavo per Ukmergę iki miesto ribos, kur važiuojant ir buvo duotas techninis startas. Tada dalyviai pagal savo tempą išsiskirstė į grupes ar pavieniui toliau važiavo pasirinkta trasa jiems patogiu greičiu, sustodami pailsėti, kada jiems patogu.

Pasak dviratininkų vadovo Lino, pernai buvo išbandytas naujas „Gran Fondo“ maršrutas, kurio didesnė dalis – Širvintų rajone. Kaip sakė VšĮ „Dviratai“ valdybos narys Linas Vainius, geras kelias, gražios apylinkės lėmė, jog šiuo maršrutu dviratininkai riedame ir šiais metais. Matyt, jis taps tradiciniu. Šių metų 165 kilometrų ilgio trasa: Ukmergė-Pabaiskas-Bagaslaviškis-Širvintos-Kieliai-Bartkuškis-Musninkai-Čiobiškis-Liukonys-Upninkai-Markutiškiai-Prauliai-Bukonys-Deltuva-Ukmergė. Trasoje galima buvo keisti maršrutą iš 165 km į 108 km, sankryžoje pasukant trumpesniu keliu į Gelvonus-Liukonis.

Primename, jog „Gran Fondo“ – ne varžybos, o ilgo nuotolio dviračių maratonas. Tai dviračių kultūra, gimusi Italijoje prieš 100 metų ir populiari visame pasaulyje. Galima važiuoti kaip nori – su grupe ar vienas, kada nori galima pakeliui sustoti pailsėti. „Gran fondo“ reiškia „didelį pamatą, ilgą distanciją, didelę ištvermę“. „Gran fondo“ – tai masinės dviračių mėgėjų varžybos ir nevaržybiniai maratonai ilgoje distancijoje virš 100 kilometrų, dažnai su žvyrkelių ar grindinio atkarpomis. Italijoje gimusi tradicija populiari Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kur tokie renginiai sutraukia iki 30 tūkstančių dalyvių. VšĮ „Dviratai“ organizuoja „Gran Fondo“ maratonus nuo 2011 metų.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+