Susitikime merė nedaugžodžiavo

Merė pareiškė, kad mokytojas – ne prekė.

„Mokytojas – ne prekė, kurią galima rinktis,“ – vykusiame būsimų pirmokų tėvelių susirinkime nedaugžodžiavo Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Anksčiau buvo taip: tėvai, norintys užrašyti vaiką pas konkrečią mokytoją jau naktį stovi eilėse, minučių tikslumu fiksuojamas prašymo pateikimo laikas, fotografuojama, kokiu laiku dokumentus pateikė kiti tėvai ir t. t. Pasklidus kalboms, kad situacija kartosis, buvo nutarta šią problemą nedelsiant spręsti, užkertant kelią nepagrįstiems įsitikinimams ir konfliktams.

Užbėgant įvykiams už akių, Širvintų r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius inicijavo susitikimą su būsimų pirmokų tėveliais ir mokyklos vadovybe. Susirinkime dalyvavo Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė, vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė, Širvintų pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Zinkevičienė.

Susitikimo tikslas buvo diskutuojant su tėveliais ir išklausant jų nuomones priimti vaikams geriausią sprendimą ir nutarti, kaip vyks pirmų klasių formavimas. Merė nedaugžodžiavo: „Mokytojas – ne prekė, kurią galima rinktis. Širvintų pradinėje mokykloje dirba atsakingi, savo darbą išmanantys, kvalifikuoti specialistai, puikiai išugdantys jaunąją kartą. Todėl reikia nesijaudinti dėl vaiko gerovės ir pasitikėti mokyklos kolektyvu“. Todėl tėvai neturės galimybės rinktis mokytoją, o, atsižvelgiant į vaiką ir jo saugumą, nebus išdraskytos esamos priešmokyklinio ugdymo grupės.

Susitikime dalyvaujantys tėveliai buvo supažindinti su pradinės mokyklos pasiekimais ir aukštu įvertinimu Lietuvos mastu. Jie džiaugėsi, kad esamos darželio grupės kelsis į klases ir jų vaikai dar 4 metus tęs mokslus kartu. Aptarta vaiko priėmimo į pradinę mokyklą tvarka. Taip pat nutarta, kad suformuotų klasių priskyrimas mokytojams vyks burtų keliu – suderintą dieną kartu su tėveliais, vaikais ir visais mokytojais, kiekviena pirmos klasės mokytoja viešai ištrauks kortelę su klase.

Tačiau darželyje yra 5 grupės, kai tuo tarpu pirmos klasės formuojamos 4, todėl viena grupė, turinti mažiausiai vaikų, bus dalinama. Balandžio 2 d. vyks susitikimas su šios grupės tėveliais. Atsižvelgiant į kiekvieno vaiko poreikius, grupė bus skirstoma dalimis į kitas klases.

Į susitikimą atėjo būsimųjų pirmokų tėveliai ir pedagogai.

Vykusio susitikimo metu buvo aptarti ir kiti klausimai, aktualūs būsimų pirmokų tėveliams: popamokinė veikla, NVŠ (neformalusis vaikų švietimas), maitinimas, uniformos, prailgintos dienos grupė. Buvo atsakyta į visus tėvelių užduotus klausimus, suteikta informacija apie pagrindinius pirmokų reikmenis, pradinės mokyklos direktorė pasidalino praktiniais patarimais, kaip paruošti būsimą pirmoką mokslo metams.

Galima pasidžiaugti, kad iš susirinkimo būsimų pirmokų tėveliai išėjo nurimusiomis širdimis, su aiškia vizija, kaip jų atžalos toliau žengs į mokslus, su konkrečiais atsakymais į klausimus.

Užs. Nr. 43

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

21 Atsakymas į "Susitikime merė nedaugžodžiavo"

 1. Ismintis parašė:

  Kokia sekla, toks ir auginys.

 2. vietinis parašė:

  ar iš tikrųjų gerai, kad politikė, kad ir labai nuostabi, nurodo, kas turėtų būti konkretaus vaiko mokytoja? Linai pritariu. Nuo mokytojo pradinėse klasėse labai priklauso tolesnė vaiko ateitis. Labai lengva priiminėti sprendimus ponioms, kurių vaikai jau išaugę iš mokyklos.

 3. Širvintiškis parašė:

  ar iš tikrųjų gerai, kad politikė, kad ir labai nuostabi, nurodo, kas turėtų būti konkretaus vaiko mokytoja? Linai pritariu. Nuo mokytojo pradinėse klasėse labai priklauso tolesnė vaiko ateitis. Labai lengva priiminėti sprendimus ponioms, kurių vaikai jau išaugę iš mokyklos.

 4. loreta parašė:

  gerai sugalvota

 5. to faktas parašė:

  Labai pritariu.
  Yra kazkokia privati tekmes ar kokia ten mokykla, o ten jau mamytes gali savo salygas isstatyti

 6. faktas parašė:

  KĄ GALIU PASAKYT? Jei per prastai kam – visada galima nusipirkt geriau. Princams ir princesėms yra Karalienės Mortos mokykla. Kaip ir Širvintose tokiems išskirtinukams yra atskiras darželis.

 7. to Lina parašė:

  Sėkmės.

 8. tu Lina parašė:

  🙂

 9. to Lina parašė:

  Aš irgi nepažįstu. Labai atsiprašau. Nieko asmeniško, tiesiog tik nuomonė.

 10. Lina parašė:

  tu Lina, aš komentavau straupsnį, o Jūs pasisakėte konkrečiai dėl mano komentaro, tiksliau sakant ištraukus vieną žodį iš jo ir interpretavus jį visiškai savaip. Nesam pažįstamos, kad mėtyt tokias „savo“ nuomones į kitą. Atsiprašau, jei ką, nepažįstu Jūsų, tad jokių asmeniškumų.

 11. to Lina parašė:

  Niekas čia nieko nepuldinėja, nereikia susireikšminti, tiesiog kiekvienas turime savo nuomonę.

 12. Lina parašė:

  to Lina, vaikas nebijo namų, prašom nesimėtyti tokiais teiginiais. Neiškraipykite komentaro. Čia komentuojam straipsnyje pateiktą informaciją, jei ką. Ir kiekvienas turim teisę turėti ir išsakyti savo nuomonę. Aš nepuldinėju nepagrįstai turinčius skirtingą nuo mano nuomonę. Truputį pagarbos vieni kitiems. Ačiū.

 13. to Lina parašė:

  Jeigu vaikas bijo namų ir namuose negera, tai aišku, kad iš darželio neišprašysi.

 14. to Senis parašė:

  super komentaras!!!

  Cia skirta jums,

  o komentarui Lina visai nepritariu!!!

 15. paskutiniam parašė:

  super komentaras!!!

 16. Lina parašė:

  Mokytojas – ne prekė, bet jie priklauso tiems specialistams, kuriuos mes galim ir turim teisę rinktis, kaip ir ,pvz., gydytoją. Čia reikėtų pagalvoti apie prašymų pateikimo būdo keitimą galvoti, kad nebūtų eilių prie mokyklos. Ir čia kalbant ne apie specialistų profesionalumą, o labiau apie jų individualias žmogiškąsias savybes. Pvz., mano vaikas nenorėjo eiti į darželį, šiaip ne taip išsiaiškinom, kad bijo auklėtojos, jos labai garsaus balso. Vaikui atrodė, kad ji nuolat rėkia. Nors toji auklėtoja tikrai yra nuostabi, mylinti vaikus ir tikrai profesionalė savo darbo. Pakeitėm grupę pas kitą aukletoją ir viskas susitvarkė, vaiko “ už ausų“ pasidarė neišprašyti iš darželio. Vienu žodžiu, mano minties esmę, manau, supratote.

 17. Senis parašė:

  Seniai to reikėjo,o tai tie supermamyčių suisterikuoti naktiniai ažijotažai kėlė pasišlykštėjimą.

 18. Lsdp parašė:

  ,,Mokytojas – ne prekė, kurią galima rinktis,,, 100%už šią merės nuostatą.

 19. paskutiniam parašė:

  Liūdi dėl opozicijos pralaimėjimo.

 20. as parašė:

  juodai visi apsirenge nors ir pavasaris gal iudi ko visi

 21. Vox parašė:

  Protingas sprendimas, seniai taip reikėjo daryti

Comments are closed.

scroll to top
+