Širvintų rajono savivaldybės merė pasirašė tarptautinio bendradarbiavimo Ketinimų protokolą su Gruzijos (Sakartvelo) Sagarejo savivaldybės meru

Pasirašomas ketinimų protokolas.

Pasirašomas ketinimų protokolas.

Rugsėjo 24-28 d. Širvintų rajono savivaldybės delegacija: Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Tarybos narys Darius Valkauskas, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, viešųjų ryšių vyr. specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė viešėjo Gruzijoje (Sakartvele), Sagarejo savivaldybėje.

Tai atsakomasis vizitas po to, kai praeitų metų lapkričio mėnesį Sagarejo savivaldybės delegacija viešėjo Širvintose.

Mūsų valstybes sieja draugiški ryšiai, jungia ir panašumų turinti tautų istorija, kovos dėl laisvės ir nepriklausomybės, dabartiniai demografiniai iššūkiai, emigracija.

Su Lietuvos atstovybės darbuotojais

Su Lietuvos atstovybės darbuotojais

Priėmimas pas Savivaldybės merą

Priėmimas pas Savivaldybės merą

Apsilankymas mokykloje

Apsilankymas mokykloje

Sagarejo bei Širvintų savivaldybės turi daug panašumų – abu rajonai yra įsikūrę šalia sostinės (rajonų centrai nutolę nuo sostinių apie 48 km), abu turi patrauklių kultūros paveldo turistinių objektų, mus sieja ir siekis būti jaukia, patogia, jaunoms šeimoms patrauklia vietove.

Numatydami galimybes toliau bendradarbiauti ir ateityje sudaryti tarptautinio bendradarbiavimo sutartį, rugsėjo 24 d. Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė su Sagarejo savivaldybės meru Giorgi’jumi Erbotsonashvili’u pasirašė Ketinimų protokolą. Protokole numatoma, kad abi savivaldybės sieks šių tikslų:
dalijimosi patirtimi valdymo ir savivaldos srityje;
keitimosi oficialiomis delegacijomis;
informacijos plėtros apie kultūrą ir istoriją;
dalyvavimo kultūros ir sporto projektuose;
socialinės apsaugos srityje;
jaunimo politikos srityje.

Detalūs bendradarbiavimo principai ir veikla, kurios bus imtasi įgyvendinant Ketinimų protokolą, bus nustatyti bendradarbiavimo sutartimi, kuri tvirtinama abiejų savivaldybių tarybų.

Sagarejo savivaldybė priklauso Kachetijos administraciniam regionui. Vizito metu Širvintų r. savivaldybės delegacija buvo pristatyta šio regiono gubernatoriui Irakli’ui Kadagishvili’ui, susitiko su Gruzijos (Sakartvelo) Parlamento nariu Roman’u Mchiashvili’u, kurie pasveikino ir džiaugėsi užsimezgančia draugyste, kalbėjo apie bendrų projektų galimybes (kadangi ir kitos Kachetijos regiono savivaldybės jau yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartis su keliomis Lietuvos savivaldybėmis).

Vizito metu Širvintų rajono savivaldybės delegacija susitiko su Sagarejo savivaldybės darbuotojais, viešėjo miesto pradinėje mokykloje, pramonės įmonėse.

Šalies gyventojų dauguma yra krikščionys ortodoksai, turintys gilias religines tradicijas, todėl kelionė į VI-VIII a. vienuolynus, bažnyčias, senąją sostinę Mtskheta buvo labai įdomios ir dvasingos. Su Gruzijos (Sakartvelo) istorine praeitimi širvintiškiai susipažino, vertingais archeologiniais radiniais stebėjosi aplankę šalies sostinę Tbilisį ir jame esantį nacionalinį muziejų.

Džiugu, kad į Sagarejo miestą pasveikinti savivaldybių atstovus atvyko Lietuvos ambasadorius Gruzijoje (Sakartvele) Giedrius Puodžiūnas, dalyvavęs oficialiame susitikime ir renginyje Kultūros centre. Jo Ekscelencija Širvintų rajono savivaldybės delegaciją pakvietė apsilankyti ir konsuliniame skyriuje Tbilisyje, kur ambasados komanda pristatė iniciatyvas, įgyvendinamas šioje šalyje.

Užs. Nr. 89

Nuotraukos iš www.sirvintos.lt

Naujausi komentarai
  • jane    2018-10-10 15:50         

    Tikrai mere labai daug dirba ir ji jau irode, kad toks meras turi vadovauti rajonui.

  • Anonimas    2018-10-10 11:29         

    Tik tiesioginiai merų rinkimai mums leido issirinkti labai gerą merę.

  • mirabela    2018-10-09 20:55         

    Šaunuolė merė.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.