Žmogus norėjo padaryti gerą darbą, bet sutrukdė policija

Liepos 27-osios vakarą, apie 19 val., kelio Jauniūnėliai-Musninkai 2-ajame kilometre ties Jauniūnų seniūnijos Žarnavagių kaimu policija sustabdė Julijaus J. vairuojamą automobilį „Volkswagen Passat“, ant kurio galinės sėdynės pūpsojo juodas maišas, o jame – 180 pakelių cigarečių „Minsk superslims“ ir 100 pakelių „Minsk capital QS“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, taip pat 100 pakelių cigarečių „NL New Line F. F.“ be banderolių. Iš viso Julijus vežė 380 pakelių cigarečių, kurių surūkant po pakelį per dieną būtų pakakę visiems metams. Pagal galiojančią metodiką jų suskaičiuotoji muitinė vertė siekė 1102 eurus.

Policija konstatavo, kad Julijus J. pažeidė Lietuvos Respublikos Ūkio ministro 2004 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. 4-200 „Dėl fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ (su vėlesniais pakeitimais) 3 punktą ir įvykdė administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 straipsnio 5 dalyje.

Kalbant ne teisininkų, o paprastų žmonių kalba, Julijus J. turėjo daugiau nei 10 pakelių cigarečių be Lietuvos Respublikos banderolių, kadangi tos cigaretės buvo įvežtos ne iš Europos Sąjungos šalių. Jei cigarečių kilmė būtų vakarietiška, Julius galėjo vežtis net 100 pakelių cigarečių be mūsų šalies banderolių.

Už šį pažeidimą Julijui J. grėsė 1500-4300 Eur bauda su cigarečių ir joms gabenti naudojamos transporto priemonės galimu konfiskavimu.

Ko gero, Julijaus J. paaiškinimas ne vieną prajuokintų, nes reikėtų būti labai smagių plaučių žmogui, kad patikėtum tuo, ką jis pasakė. Julijus pripažino savo kaltę ir teigė, kad cigaretes rado ir jas norėjo kaime išdalinti žmonėms.

Kaip vėliau akcentavo teismas, pažeidėjo papasakota versija, kad jis cigaretes rado pakelėje ir vežė išdalinti kaimo žmonėms, yra neįtikinama. Teismas pabrėžė, kad tikrųjų įvykio aplinkybių Julijus neatskleidė.

Teisme Julijus J. sakė, kad supranta, jog laikyti ir gabenti negalima. Dėl savo poelgio Julijus J. gailėjosi, prašė baudos mokėjimą išdėstyti dalimis.

Atsižvelgęs į tai, kad Julijus administracine tvarka anksčiau už analogišką nusižengimą nėra baustas, teismas nusprendė, kad administracinės nuobaudos tikslai bus pasiekti paskyrus minimalią 1500 Eur baudą.

Kadangi pažeidėjas teismo posėdžio metu nurodė, kad jis yra bedarbis, jo finansinė padėtis sunki ir to prašė, teismas leido baudą sumokėti per dvejus metus.

Teismų praktikoje laikomasi tokios pozicijos, kad akcizais apmokestinamų prekių neteisėto gabenimo priemonė paprastai konfiskuojama, jeigu ji specialiai pritaikoma tokioms prekėms neteisėtai gabenti (pvz., transporto priemonėje specialiai įrengiant akcizais apmokestinamų prekių slėptuves), tačiau be to, sprendžiant klausimą dėl transporto priemonės konfiskavimo, taip pat būtina atsižvelgti ir į konfiskuotinos transporto priemonės vertę, pažeidėjo asmenybę ir kitas reikšmingas aplinkybes. Nagrinėjamu atveju atsižvelgta į tai, kad cigaretės, kurias gabeno Julijus J., buvo padėtos automobilio salone ant galinės keleivio pusės sėdynės, nebuvo paslėptos, tik sudėtos į kartoninę dėžę, kuri buvo juodame maiše. Teismas nusprendė, kad nuobaudos tikslai bus pasiekti ir neskyrus automobilio konfiskavimo, nes bauda yra pakankamai didelė.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Žmogus norėjo padaryti gerą darbą, bet sutrukdė policija"

  1. lione parašė:

    Ir kas cia nuostabau, kad norejo isdalinti? Juk visokiu zmoniu yra, ne tik bloga linkinciu , bet ir duodanciu vargsams. Gal cia vienas is tokiu, kuris sirdi dalijo kitiems?

Comments are closed.

scroll to top
+