Širvintose viešėjo Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius

Sausio 31 d. Širvintų rajono savivaldybėje merės Živilės Pinskuvienės ir Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės kvietimu lankėsi Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. Pasidžiaugęs Širvintų r. savivaldybės pastangomis vienai pirmųjų šalyje organizuoti užtikrinti saugaus kanalo pranešimams apie korupciją veikimą, ministras domėjosi rajono aktualijomis, vykdomais projektais bei 2020 m. planais.

Vienas iš pagrindinių svarstytų klausimų – Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpų, kuriose ne tik sudaromos santuokos, registruojami gimimai, mirtys, bet ir laikomi archyviniai dokumentai, būklė. Pasak Savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės, jai dirbant Administracijos direktore, dar 2007 m., salė, kurioje vyksta ceremonijos, buvo suremontuota. Tačiau pagalbinės patalpos, ypač rūsys, labai nukentėjo 2017 metų įvykusios ekstremalios situacijos – potvynio – metu. Apsemtų patalpų ir vėliau ilgą laiką tvyrojusios didžiulės drėgmės padariniai lemia, kad remontas yra būtinas.

Didelė problema yra ir nuo sovietmečio remonto nemačiusios pagalbinės patalpos, tualetas, skirtas jaunavedžiams ir jų svečiams. Dėl to atvykę į ceremoniją žmonės privesti naudotis kituose pastato aukštuose esančiais sanitariniais mazgais, o tai sudaro diskomfortą. Nors patalpos prižiūrimos, nuolat valomos, laiptai, sienos, grindys dengiasi pelėsiu, laukimo salėje nuo drėgmės iškilnotas laminatas, išbrinkusios įėjimo durys sunkiai veriasi ir užsidaro, be to nuolat sklinda nemalonus kvapas. Skyriaus darbuotojos prieš ceremonijas ilgai vėdina patalpas, naudoja laikinas priemones (oro gaiviklius), tačiau šias problemas būtina spręsti iš esmės. Todėl ir pernai, ir šiemet Savivaldybės vadovės kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu skirti lėšų remontui.

Ministras E. Jankevičius, susipažinęs su Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėju Justinu Kontrimavičiumi bei vyriausiąja specialiste Rima Nainiene, apžiūrėjo patalpas ir pažadėjo, kad klausimas bus svarstomas.

Užs. Nr. 8.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (3 įvert.)

4 Atsakymai į “Širvintose viešėjo Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius”

 1. taip parašė:

  labai gera zinia, metrikacijos rusys baisus, reikia tvarkyti, ir smagu, kad i tai atkreipiamas demesys

 2. to justynkai parašė:

  tai tu nematai, kad tik fasadą tvarko, o visa kita baisu, patys savivaldybės darbuotojai skundžiasi, kad kabinetuose bardakas.

 3. justynka parašė:

  nesu girdejes kad anksciau prie buvusiu valdziu tokie aukstipareigunai lankitusi, vadinasi sirvintos pagaliau idomios visiems kaip gerai tvarkosi

 4. Fijolė parašė:

  Aš manau, kad kituose rinkimuose už merę balsuos 85 proc. širvintiškių!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+