Šimtmečio parkas Širvintose: įprasmintas šimtmečio kūdikių gimimas

Akcijoje dalyvavo ir medelį anūkui Dominykui pasodino tarybos narys Romas Zibalas.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais Širvintų rajone pasaulį išvydo 128 kūdikiai. Siekiant įprasminti iškilią Lietuvos sukaktį ir pasidžiaugti naująja Širvintų krašto karta, Širvintų mieste, palei Plento gatvę 2018 m. rugsėjo mėnesį rajono merės Živilės Pinskuvienės iniciatyva buvo pradėtas sodinti Šimtmečio parkas. Nuo seniausių laikų medis buvo augimo, stabilumo, stiprybės ir amžino gyvenimo simbolis. Todėl labai simboliška, jog būtent tokį Šimtmečio širvintiškių gimimo įprasminimo būdą pasirinko Širvintų rajono savivaldybė.

Gegužės 3 dieną vaikučių, kurių gimimas įregistruotas nuo 2018 m. rugsėjo mėn., tėveliai ir artimieji pratęsė Šimtmečio parko akciją ir pasodino šimtmečio medelius, įprasmindami savo vaikučių gimimą. Tarsi jausdamas šios šventės reikšmę apniukęs oras persimainė – nušvito saulė, įnešdama puikią nuotaiką. Skambant muzikai buvo pasveikintos šeimos, Lietuvos Šimtmečio metais sulaukusios vaikučių.

Šimtmečio parko sodinimo šventėje dalyvavo, su tėveliais ir vaikučiais bendravo akcijos iniciatorė Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir mero pavaduotoja Janina Pažusienė. Akcijoje dalyvavo ir prie Šimtmečio parko sodinimo prisidėjo tarybos narys Romas Zibalas, 2018 m. sulaukęs anūko Dominyko gimimo.

Širvintiškiai džiaugėsi gražia iniciatyva 2018 m. gimusiems kūdikiams pasodinti Šimtmečio parką.
Mero pavaduotoja Janina Pažusienė sodina medelį Šimtmečio parke.
Gausiai susirinkę širvintiškiai baigė sodinti Šimtmečio parkas.

Vaikus džiugino personažai ir ryškiaspalviai, mūsų šalies vėliavą simbolizuojantys balionai.

Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir vicemerė Janina Pažusienė Šimtmečio parko sodinimo pradžią paskelbė pasodindamos pirmąjį medelį.

Kiekvienas šimtmečio kūdikis paliks pėdsaką miesto istorijoje ir galės džiaugtis, augdamas kartu su jo tėvų pasodintu medeliu, o parkas džiugins kiekvieno praeivio akį.

Tiesa, Širvintų rajono seniūnijose taip pat buvo pratęsta medelių sodinimo akcija. Gegužės 3 d. medeliai buvo pasodinti Gelvonuose ir Čiobiškyje. Tiesa, medeliai Šimtmečio parke artimųjų buvo pasodinti ir tiems širvintiškiams, kurių vaikučiai gimė ne Lietuvoje.

Užs. Nr. 61

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+