Kai esi teisus, reikia eiti iki galo

Kai įžūlumas ima viršų. Įmonė, iš valstybės išsinuomojusi užtvanką, uždirbdama iš gaminamos energijos pinigus, ne tik nemoka valstybei nuomos, bet dar ir reikalauja Savivaldybės atlikti nuomojamos užtvankos kapitalinį remontą! Ar tai gali būti tiesa? Taip, tokią istoriją turėjome čia pat, Širvintų rajone, Bartkuškyje.

Dar 2001m. valstybė 50 metų UAB „Nakedai“ išnuomojo užtvanką. Nuomos mokestis visą tą laiką turėjo būti mokamas. Žinoma, į valstybės biudžetą.

Deja, privatininkas nuomos mokestį mokėti vengė. Todėl dar 2018 m. liepos 10 d. Širvintų rajono savivaldybės administracija su ieškiniu kreipėsi į Kauno apylinkės teismą, prašydama iš UAB Nakeda Lietuvos Respublikai (į valstybės biudžetą) priteisti 28 672,38 Eur nesumokėto nuomos mokesčio už užtvankos, esančios Bartkuškio k., Jauniūnų sen., Širvintų r. nuomą, bei 4 300,86 Eur palūkanų.

Tuo tarpu UAB „Nakeda“ su ieškiniu nesutiko ir pateikė priešieškinį. Juo reikalavo sumažinti nuomos mokestį ir… Čia jau įžūlumo viršūnė – prašė teismo įpareigoti Širvintų rajono savivaldybės administraciją per 6 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos atlikti užtvankos kapitalinį remontą. Žinoma, Savivaldybės lėšomis. Galima tik įsivaizduoti, ką tokiai mažai kaip Širvintų rajono savivaldybei reikštų mažiausiai pusė milijono! Tik palyginimui – maždaug milijono užtenka visiems rajono darželiams išlaikyti per metus.

Galima pasidžiaugti, kad Kauno apylinkės teismas 2019 m. gruodžio 19 d. sprendimu Savivaldybės ieškinį tenkino iš dalies, o UAB „Nakeda“ priešieškinį atmetė. Iš privatininko buvo priteista 26 672,38 Eur nesumokėto nuomos mokesčio, 4 300,86 Eur palūkanų ir 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą (30 973,24 Eur) nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. liepos 18 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Be to iš užtvanką nuomojusios įmonės priteisė ir bylinėjimosi išlaidų atlyginimą žyminį mokestį bei išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, atlyginimą valstybei.

„Nebuvo keista, kad teismo sprendimą UAB „Nakeda“ apskundė. Tačiau labai džiugu, kad praėjus beveik 2 metams nuo teismų pradžios, vakar, 2020 m. balandžio 21 d., Kauno apygardos teismas neskundžiama nutartimi atmetė UAB Nakeda apeliacinį skundą, o Kauno apylinkės teismo 2019 m. gruodžio 19 d. sprendimą paliko nepakeistą.Reziumė – kai žinai, jog esi teisus, verta eiti iki galo,“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 37.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+