Su Savivaldybe iš vidaus susipažinę jaunuoliai pasisakė už permainas

Gimnazistus pasitiko rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Gimnazistus pasitiko rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Vietos savivaldos dieną Širvintų rajono savivaldybėje buvo surengta atvirų durų diena jaunimui. Iš visų trijų rajono gimnazijų atvyko 32 gimnazistai, kuriems Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė pristatė Savivaldybės ir Administracijos struktūrą, pagrindines funkcijas. 

Jaunimo reikalų koordinatorės Gintarės Preikšaitienės siūlymu, gimnazistai ištraukė burtus ir išsiaiškino, su kokiu Savivaldybės vadovu ar specialistu, kokiame skyriuje plačiau sužinos apie šios įstaigos veiklą bei darbus. Kas skaičiavo atlyginimus, kas gilinosi į gatvių, pastatų brėžinius, kas aptarė investicinius projektus, registravo raštus, ieškojo archyvinių dokumentų, o kas sprendė aktualius klausimus kartu su Savivaldybės mere bei Administracijos direktore. Evelinai ir Viktorui teko parengti pranešimą spaudai bei įamžinti savo vizito Savivaldybėje akimirkas.

„Savivaldybėje kilo didelis triukšmas: Vietos savivaldos dieną čia suvažiavo Širvintų rajono mokyklų jaunimas. Pradžia vyko ten, kur viskas prasideda. Skambant Mendelsono maršui, vaidinome santuoką, sužinojome, kad ten registruoja ir gimimą, ir mirtį.

Pasitikusi jaunimą, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė papasakojo mums, kas yra politika, kas joje gero ir blogo, kaip vyksta Tarybos posėdžiai, balsavimas.

Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė papasakojo apie Savivaldybės administracijos skyrius, kas ką veikia ir ką dirba.

Ištraukę burtus, visi pasiskirstėme į skyrius, kiekvienas ėjo ten, kur buvo skirta ir atlikome užduotis, susipažinome su Savivaldybės darbu.

Po viso to vėl susirinkome į salę. Mokiniai pradžioje šiek tiek jaudinosi, bet paskui labai drąsiai išreiškė savo nuomonę, teikė pasiūlymus.“

Kaip galima suprasti iš gimnazistų parengto pranešimo spaudai, po praktinės vizito dalies gimnazistai susirinko Savivaldybės posėdžių salėje ir pristatė rajono vadovėms bei Administracijos skyrių vedėjams savo pasiūlymus, uždavė jiems aktualių klausimų. Buvo kalbama apie tai, kad jaunimui reikia viešųjų erdvių, kad jie nori matyti tvarkingas savo mokyklas, kad labai laukia verslininkų, kurie įrengtų piceriją ar kitą erdvią pramogų ir laisvalaikio vietą. Sulaukta pasiūlymo skatinti jaunimą ekskursijomis, organizuoti užimtumo vakarus.

Į daugumą jaunimo išsakytų pageidavimų Savivaldybės atstovai turėjo labai konkrečius atsakymus ir jau parengtus projektus: atnaujinus parką šalia Širvintų bažnyčios, jis taps tikru „Jaunimo sodu“, Musninkuose bus įrengtas sporto aikštynas, Gelvonuose pagerės vandens kokybė.

Naujausi komentarai
  • guoste    2017-10-21 23:31         

    labai fainas projektas

  • Antanui    2017-10-20 21:23         

    Grožis neamžinas, bet vadybiniai gebėjimai su buvusių merų neveiklumu nesulyginami.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 21 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.