Vilniečiui Gediminui ir pasvalietei Agnei aukso viduriuku tapo Širvintos

Agnė ir Gediminas pasirinko Širvintas, darbuojasi Kultūros centre.

Agnė ir Gediminas pasirinko Širvintas, darbuojasi Kultūros centre.

Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre – du nauji veidai: darbą pradėjo Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas, prieš keletą metų įgiję aukštąjį išsilavinimą VIKO (Vilniaus Kolegija) menų fakultete.

Agnė – profesionali atlikėja, vokalistė, tobulinosi pas Rositą Čivilytę, Kristiną Svolkinaitę, Vytautę Pupšytę. Yra pasirodžiusi didžiosiose Lietuvos scenose su įvairiais kolektyvais, tarp jų buvo „Joy choir“, Artūro Noviko ansamblis. Šiuo metu jauna moteris kuria ir atlieka muziką prisistatydama „Agnos“ sceniniu pseudonimu, dainuoja neseniai susibūrusiame trio „Divas Project“. 

Gediminas – Lietuvos ir užsienio scenose sužibėjęs atlikėjas. Jo pasirodyta su grupe „Arbata“, „RMSC“, „The Schwings“, „Swing Cats“, Antonio Palmisani, grupė „Subtilu-Z“, Cristobal Rey, Mandy Gains ir kt.

Agnės gimtinė – Pasvalys, kur ji baigė vietos muzikos mokyklą. Visą laiką svajojo apie solinį dainavimą, tačiau Pasvalio muzikos mokykloje buvo galima mokytis dainuoti tik ansamblyje. Teko mokytis groti pianinu. Po septynerių metų, praleistų muzikos mokykloje, ji įstojo į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, studijavo solinį dainavimą. Vienu metu Agnė buvo susidomėjusi daile, lankė Dailės mokyklą, kurią beveik baigė, tačiau, pasak merginos, paskutiniais metais „užpuolė“ mintys, kad vis dėlto ne ten papuolė, ir po trejų metų vėl grįžo prie muzikos.

Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas

Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas (nuotrauka iš asmeninio albumo)

Gediminas – iki kaulų čiulpų vilnietis. Paauglystėje jaunesnysis brolis nusipirko gitarą. Groti pabandė ir vyresnysis. Patiko. Tokiu būdu gitara buvo „rekvizuota“, kitaip sakant – atimta pasinaudojus vyresniojo teise… Vėliau Gediminas, kaip ir Agnė, mokėsi Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, taip pat baigė VIKO (Vilniaus kolegiją). Abu jaunuoliai mokėsi vienoje mokymosi įstaigoje, abiejų draugų ratas buvo panašus, tačiau ilgą laiką pažįstami nebuvo. Susitiko prieš porą metų Agnei baigiant mokslus konservatorijoje, ir netrukus sukūrė šeimą.

Kadangi Gediminas iš Vilniaus, o Agnė iš Pasvalio, abu nutarė ieškoti gyvenamosios vietos „kažkur per vidurį“. Ir aptiko tą „viduriuką“ – Širvintas. „Nei aš, nei Agnė nesame kažkaip susiję su Širvintomis, prieš apsigyvendami čia atvažiavome pasižiūrėti vietovės. Mums susidarė įspūdis, jo tai puikiai besitvarkantis, nuostabus miestelis, turintis puikių ateities planų, todėl Kabaldoje, Paširvinčio gatvėje, nusipirkome namą,“- sako Gediminas. Anot jo, Vilnius plečiasi, o kasdieninis žmonių knibždėlynas jaunų žmonių neviliojo. Kūrybiškiems labiau prie širdies gyvenimas ramiame žaliame miestelyje. Tuo labiau, kad ir Vilnius ranka pasiekiamas. Pasak Gedimino, jam teko metus gyventi Vokietijoje, kur 50 kilometrų kasdien važinėti į darbą – norma.

Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas (nuotrauka iš asmeninio albumo)

Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas (nuotrauka iš asmeninio albumo)

Jaunuoliai pasakoja, kad Kultūros centre įsidarbino visai neseniai, dar yra tikri „naujokai“. Agnė ir Gediminas planuoja suburti jaunimo kolektyvus, todėl spalio 17 dieną, 17 val., kviečia visus, norinčius išmokti groti gitara bei dainuoti, į pokalbį.

Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas (nuotrauka iš asmeninio albumo)

Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Gediminas Svilas (nuotrauka iš asmeninio albumo)

Agnė ir Gediminas pabrėžia, jog bijoti nereikia, o pabandyti – verta… Gediminas bus atsakingas už instrumentalistų, o Agnė – už vokalistų mokymus. Tikisi, jog abi grupės įsitrauks į bendrą veiklą. Geriausias variantas būtų, kad ir vienoje, ir kitoje grupėje mokytųsi apie šešis mokinius. Planuoja ateityje su savo auklėtiniais dalyvauti konkursuose, įvairiuose renginiuose, koncertuose. „Pirmiausia tikimės, kad nors keli ateis… O mokyti galėtume nors ir dvidešimt… Jeigu žmogus ateina su gitara, vadinasi, jis nori išmokti ja groti. Mes, kaip savo srities profesionalai, stengsimės, kad būtų įdomu. Tai bus reali veikla, padėsime kiekvienam surasti savąjį kelią. Užsiėmimai vyks du kartus per savaitę po keletą valandų, – sako Agnė ir Gediminas

Remigijus Bonikatas

Naujausi komentarai
 • Rbr    2017-10-21 11:31         

  Laaabai džiugu, kad jie Kulturos centre :) jauniems zmonems smagu dirbt su jaunais mokytojais :)
  Visu labai laukia naujieji Kulturos centro mokytojai ;)
  Jaunime-suskubkite! Esate laukiami!

 • tadas    2017-10-18 19:35         

  jooo jaunimas yra gerai

 • ccc    2017-10-17 20:24         

  Dziugu, kad jauni žmones pasirenka Širvintas.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.