Seimo narys balsavo Širvintose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad per dvi dienas Lietuvoje iš anksto balsavo daugiau kaip 78 tūkstančių rinkėjų, tarp jų 709 balsavo Širvintų rajono savivaldybėje. Tai sudarė 5,34 proc. pas mus įrašytų rinkėjų. Kadangi šalies aktyvumas sudarė 3,29 proc., jį lenkėme daugiau kaip pusantro karto.

Iš 13 267 rinkėjų Širvintų rajono savivaldybėje iki rinkimų dienos balsavo 659 rinkėjai, o 50 – spec. punkte. Čia balsuoja į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintys atvykti rinkėjai, pavyzdžiui – besigydantys, gyvenantys slaugos namuose, atliekantys karinę tarnybą, esantys įkalinimo įstaigoje ir pan.

Tie rinkėjai, kurie kovo 5 d. neturės galimybių atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę, gali tai padaryti balsavimo iš anksto dienomis bet kurioje savivaldybėje visoje Lietuvoje. Tuo pasinaudojo ir trečiadienį Širvintose rinkėjus priėmęs Seimo narys Jonas Pinskus. Molėtų-Širvintų vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininkas sakė negalėjęs nepasinaudoti tokia galimybe. Norėjosi pažiūrėti, kaip veikia išankstinio balsavimo sistema, pajusti, koks žmonių susidomėjimas, na o sekmadienį jo ir taip lauks didžiulis darbo krūvis.

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat – rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl Covid19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Pagrindinę rinkimų dieną, kuri šįmet paskirta kovo 5-ąją, sekmadienį, galėsime balsuoti tik savo rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val. Balsavimas užsienyje savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose neorganizuojamas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Seimo narys balsavo Širvintose”

  1. Aldonai parašė:

    Aldona, tamstai turbūt jau senatvinė demencija. Nieko keisto. Juk išgyvenimai, netektys, kalėjimo baimė, alkana senatvė… O balsuoti išankstiniame balsavime galime bet kurioje savivaldybėje į savo gyvenamos vietos tarybą.

  2. Aldona parašė:

    Jonas Pinskus balsavo Širvintose, kur jis gyvena?
    O jeigu jis gyvena Širvintose, kaip seimo nariui jam yra daug klausymų. Kaip galima pateikti klausymus?

Comments are closed.

scroll to top