Savivaldybė skelbia metus baigusi be skolų

Kai sunkmetis sunkia ranka gniaužia kvapą, yra pozityvių pavyzdžių. Šviesia naujiena socialiniuose tinkluose pasidalijo Savivaldybė: metų finišas pasiektas be skolų!

2022 m. „vyšnia ant torto“ – metų finišas be skolų.

Pagal tai, kiek visko padaryta – tai tikrai puikiausias rezultatas. (Savivaldybė skolinasi tam, kad prisidėtų prie projektų, bet skolintis gali tik tiek, kiek einamaisiais metais skolų atiduoda.)

O prasidėjus sausiui jau dėliojamas, planuojamas ir 2023 m. biudžetas, pagal kurio pirminį subalansuotą projektą:

• Keliams (jų tvarkymui, priežiūrai, asfaltavimui, žvyravimui, remontui) iš Savivaldybės biudžeto lėšos didėja nuo 806,1 tūkst. Eur iki 1 milijono 258,4 tūkst. Eur.
• Dvigubai didinamos biudžeto lėšos jautriausiai sričiai – socialinei paramai (kompensacijoms ir kt. socialinėms reikmėms) – iki 1,1 milijono Eur, kai būdavo apie 0,5 milijono.
• Daugiau lėšų numatoma ir vykdomiems projektams. Šiemet laukia tikrai dideli nauji startai.
• Lėšos seniūnijoms augs apie 24 proc. (Kelių tvarkymas, apšvietimas, atliekų vežimas ir kiti didieji darbai yra finansuojami iš Savivaldybės programų, o šios lėšos skiriamos smulkesniems darbams bei įrangai pagerinti.)
• Beveik 0,5 milijono Eur daugiau iš biudžeto bus skiriama rajono ugdymo įstaigoms (ne mokinio krepšeliui, atlyginimams). Išlieka svarbu išlaikyti ir gerinti mokyklų aplinką, išlaikyti valgyklas, kad vaikai gautų šviežią, šiltą maistą, o ne atvežtinį, užtikrinti mokinių pavėžėjimą.
• Didės premijos 100 balų įvertinimais išlaikiusiems valstybinius brandos egzaminus abiturientams – nuo 100 iki 300 Eur už kiekvieną šimtuką mokiniui ir premija šimtukininką parengusiam mokytojui.
• Lopšeliui-darželiui „Boružėlė“ numatoma skirti 735,5 tūkst. Eur, nes mažųjų širvintiškių ugdymas ir priežiūra, auklėtojų, jų padėjėjų, valgyklos darbo, veiklų įvairovės užtikrinimas – svarbus faktorius jaunoms šeimoms ir jų galimybėms dirbti.
• Daugiau lėšų planuojama skirti Širvintų ligoninei, sveikatos paslaugoms – t. y. ambulatorinėms ir chirurginėms paslaugoms padengti.

• Didės parama meno kolektyvų projektinei veiklai.
• Didės lėšos suaugusiųjų sporto klubų projektinei veiklai remti. Kaip ne kartą kalbėta su skirtingų klubų atstovais, žodžio laikomasi ir kasmet pagal išgales šias lėšas didinama. Taip ir bus.

Viską tikrai sunku surašyti, bet apibendrinimui – 2023 m. biudžete didės lėšos visoms Savivaldybės vykdomoms programoms, nes darbų suplanuota tikrai labai daug.

Taigi 2023 metai Širvintų rajonui ir jo gyventojams bus dosnesni. Ne tik duonai, bet ir sviestui bei užtepėlei užteks.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

4 Atsakymai į “Savivaldybė skelbia metus baigusi be skolų”

 1. Night City parašė:

  Musu Mere labai grazi .

 2. 123 parašė:

  Mano balsas bus uz mere

 3. Aldona parašė:

  Kodėl 2021 m. žadėti darbai nepadaryti? “ 2020 m. merės Živilės Pinskuvienės ir savivaldybės ATASKAITA“ 149 psl., 150 psl,, 151 psl., 152 psl. 2021 m. pažadai.
  Kam iš vis reikalingi tušti pažadai? Kiek Širvintų savivaldybė turi skolų, drąsos nėra pasakyti?
  Kiek bus skirta lėšų Širvintų ligoninei, medicinos paslaugoms, ar skirtos lėšos turės tikslinę paskirtį, niekas neaišku.
  Gražios vyšnios gal ir tiktų ant torto, jeigu gyventume be skolų, be palūkanų už skolas.
  2023 m., kai kam bus ir sviesto ir užtepelės, kadangi kai kam gyvenimas iš biudžeto pagerėjo 40 proc.

 4. gerbėja parašė:

  Tikimės, kad ir toliau taip sekmingai vadovausite rajonui.

Comments are closed.

scroll to top