Ką D. Šakalienė galėjo veikti su 117 milijonų?

Praėjusiame numeryje rašėme, kokį rezonansą šalyje sukėlė vadinamasis vaikų grobimo skandalas, kurio centre atsidūrė Seimo socialdemokratų frakcijoje prisiglaudusi Dovilė Šakalienė, kurią daugelis vadina dabartinės situacijos autore. Su šia politike teko susidurti ir Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei, kurią 2017 metų pradžioje ši politikė apkaltino atsakinga už, jos nuomone, „sugriautą“ vaiko teisių apsaugos mechanizmą Širvintų rajone.

Apsilankiusi mūsų rajone, Dovilė Šakalienė bendravo ir „selfinosi“ su save nuolat „pilietiškais“ pasikrikštijančių politikuotojų kuopele, kurią pirmiausia galima būtų įvardyti kaip liguistai nepakančią Pinskuvienės vykdomoms reformoms, o kai kurie šių veikėjų save laiko … nukentėjusiais nuo merės.

Merė tada atskirto Seimo narei, kad ši bet kokia kaina siekia dėmesio skambia antrašte apie smurtą ir vaikų gelbėjimą, tačiau nepasakydama nieko konkretaus, vien tik padrikais „žmonės sakė“, „Seimą užplūdo skundai“. Merė netgi pasakė, kad naudodamasi skaudžia nelaime, kai Alionių seniūnijoje nusižudė nepilnametis, Dovilė Šakalienė apeliuoja į skaitytojų jausmus pigiais „turgaus bobos“ metodais, tačiau tokiu būdu atsiribodama nuo tiesioginės atsakomybės ir Seimo nario pareigų.

Ir štai, ką prieš pusantrų metų daugelis buvo linkę nepastebėti, visu skausmu pratrūko šį rudenį. Pernai Širvintų merės įžvelgtas naujojo vaiko teisių apsaugos įstatymo ir jo pagrindinių kūrėjų – socialdemokratės Dovilės Šakalienės ir „konservatoriaus“ Mykolo Majausko – veiklos veidmainiškumas, siekis tik išaukštinti save prisidengiant didelėmis vertybėmis ir tariamu dėmesiu vaikams, neliko be atgarsio. Ko gero, garsiausia šalies žurnalistė Rūta Janutienė inicijavo peticiją Seimo narės Dovilės Šakalienės apkaltai, kuri sulaukė neregėto aktyvumo. Kiek daugiau nei per mėnesį peticiją jau pasirašė 32 tūkstančiai žmonių. Pagal pasirašiusiųjų skaičių ši peticija aplenkė visas, bet kada sukurtas per elektroninių peticijų platformą. Štai antra pagal populiarumą 2016 metais sukurta peticija „Dėl sukeltų kainų ir mažo atlyginimo!!!“ yra surinkusi 28 477 parašus, pernai sukurta peticija „Už tuos, kurie apsiginti patys negali!“ – 22 867 parašus. Netgi, atrodo, ypač aktuali peticija „Dėl seimo narių skaičiaus sumažinimo“ kol kas yra surinkusi 17 266 parašus.

Po peticija dėl apkaltos Dovilei Šakalienei pasirašė ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

– Kaip Lietuvos Respublikos pilietė, pagaliau – kaip mama, pritariu peticijos argumentams, kad įgyvendinant Vaiko teisių pagrindų įstatymą ne kartą be pagrindo buvo pažeistos vaikų teisės augti šeimoje. Manau, kad dabartinėje situacijoje yra per daug kišamasi į šeimos ir privataus gyvenimo neliečiamumą, visiškai neakcentuojamos vaikų pareigos (afišuojamos tik teisės). Prie viso to, manau, kad reikėtų stiprinti su rizikos šeimomis dirbančių socialinių darbuotojų, vaiko teisių apsaugos srities darbuotojų pasirengimą, įstatymais reglamentuoti jų darbą visą parą. O socdemė Dovilė Šakalienė ne tik kad nesiėmė savo klaidų taisyti, tačiau netgi viešai melavo apie tarnybų smurtą patyrusios Kručinskų šeimos tariamą smurtavimą, neturėdama duomenų gynė galimai melagingą pranešimą apie smurtą pateikusius asmenis. O baisiausia, kad labai aiškiai demonstravo abejingumą atskirto nuo tėvų vaiko kančiai ir jo teisei augti šeimoje, – paaiškino Živilė Pinskuvienė, kodėl ji pasirašė po peticija.

Živilė Pinskuvienė visiškai sutinka su peticijos autorės Rūtos Janutienės argumentais, kad tokiais savo veiksmais Dovilė Šakalienė pažeidė Seimo nario priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, kuri įvardija šeimą kaip valstybės ir visuomenės pagrindą.

Rūta Janutienė jau šį vakarą pasirengusi sugriauti Dovilės Šakalienės tvirtinimus, jog ji neturėjo nieko bendra su norvegiškais pinigais. Žurnalistė savo feisbuko paskyroje publikuoja jos turimą dokumentą apie 117,6 mln eurų, Norvegijos valdžios skirtų įvairioms nevyriausybinėms organizacijoms. Šiame dokumente yra ir dabartinės Seimo narės, kuri buvo šio projekto operatorė, pavardė. Anot Rūtos Janutienės, pagal šį dokumentą Dovilė Šakalienė galimai operavo milžiniškomis lėšomis, turėjo įtaką juos dalinant.

Plačiau apie tai šiandien ji papasakojo Lietuvos Ryto TV laidoje „Nuoga tiesa“.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Taigi parašė:

    Malonu skaityti straipsnį mastančio žmogaus, o atidirbinėjančių už svetimus pinigus

  • gedas parašė:

    Svarbu,kad pritare ir pasirase,kitaip ir straipsnio nebutu.Istatyma kure ne viena Sakaliene,ir Seime balsavo dauguma(gal neskaito uz ka balsuoja?)tik to istatymo vykditojai tikrai neparuosti darbui,o nustatant gresmiu lygi,kartais perzengia ribas,tiesiog apsaugodami save nuo konfliktiniu situaciju.(kur vaiku teises?kodel napadaret anksciau?Kur ziurejot ir tt.)Pinigai Lietuvai is tikruju is ES yra skiriami dideli,tik ar tikslingai jie panaudojami ir kieno jie kiseneje nuseda,ar tai duoda nauda visuomenei?

Kiti straipsniai:

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Ką per prezidento rinkimus parems Vytas Šimonėlis?

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Rajono gyventojai kviečiami į pirmąjį naujosios kadencijos tarybos posėdį!

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Jeigu niekas nesikeis, norinčių dirbti teks ieškoti su žiburiu

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos