Jeigu tinkamo kandidato nerado Savivaldybės tarybos mažuma, tai surado dauguma

Janina Pažusienė.
Janina Pažusienė. Arturo Gerulskio nuotr.

Spalio 7 dieną vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas vienintelis klausimas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko skyrimo“. Daug diskusijų kėlęs ir viešojoje erdvėje pernelyg sureikšmintas klausimas pirmadienio posėdyje buvo apsvarstytas gana ramiai, o sprendimas priimtas vienbalsiai. Etikos komisijos pirmininke išrinkta Janina Pažusienė.

Opozicija Tarybos nario Virginijaus Sarpausko kandidatūrą užimti Etikos komisijos pirmininko postą pateikė trečiąkart. Toks siūlymas neatitinka Tarybos reglamento, todėl laikomas neteisėtu teikimu. Nors opozicijoje esantis kitas Tarybos narys Alfredas Astikas labai išgyrė Virginijaus Sarpausko nuopelnus, bet kandidatūra, neteisėtai pasiūlyta net trečią kartą, buvo atmesta. Kadangi Savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) negebėjo pasiūlyti kitos Etikos komisijos pirmininko kandidatūros, remiantis reglamento nustatyta tvarka, Etikos komisijos pirmininką Savivaldybės taryba skiria Savivaldybės mero teikimu. Rajono merė Živilė Pinskuvienė pasiūlė į Etikos komisijos pirmininkus Janinos Pažusienės kandidatūrą.

Pradėjus balsavimo procedūras, opozicija atsisakė teikti savo kandidatą į balsų skaičiavimo komisiją. Opozicijoje esantys Tarybos nariai, nieko nepaaiškinę, paliko posėdžių salę. Sunku pateisinti vėl įvykusio „balsavimo kojomis“ priežastį. Gal tai opozicijos protestas, gal pritarimas – galima tik spėlioti.

Vicemerė Janina Pažusienė Etikos komisijos pirmininke slaptu balsavimu išrinkta vienbalsiai, už ją, iš posėdžio išėjus opozicijai, balsavo 15 Tarybos narių. Galima net neabejoti, kad šiuolaikinius mokslus baigusi, Savivaldos rinkimuose beveik pusantro tūkstančio rinkėjų pirmumo balsų gavusi Janina Pažusienė su naujomis pareigomis susitvarkys labai gerai.

Respublikinėje žiniasklaidoje netrukus pasirodė pranešimų su skambiomis antraštėmis, kuriose akcentuotas žodis „saviškis“. Nepateisinamas toks priekaištas! Ar „saviškis“, ar „jūsiškis“, ar „mūsiškis“ – nėra jokio skirtumo. Tai yra Širvintų rajono gyventojų išrinktas Tarybos narys ir jis privalo vykdyti rinkėjų valią neskirstydamas žmonių į jokias grupes. Jeigu tinkamo kandidato į Etikos komisijos pirmininkus nerado Savivaldybės tarybos mažuma, tai surado dauguma.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.7 (10 įvert.)

5 Atsakymai į “Jeigu tinkamo kandidato nerado Savivaldybės tarybos mažuma, tai surado dauguma”

 1. jau parašė:

  Laikykitės, gerb. vicemere, ir pasiruoškite purvo dozei.

 2. Anonimas parašė:

  puiku

 3. ? parašė:

  o tai jis dar gali persigalvoti?

 4. zioplas parašė:

  nebera ziponelio nebera pasipiktinusiu?

 5. tikrai parašė:

  Sveikinimai vicemerei. Puikus sprendimas. Geresnio varianto net būti negali.

Comments are closed.

scroll to top
+